Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Віртуальні виставки

Віртуальні виставки бібліотеки ім. В.Г. Заболотного


Видатний архітектор Юрченко Петро Григорович

Книжкова виставка "Український архітектор і мистецтвознавець Юрченко Петро Григорович (1900-1972)" підготовлена до 110-річчя від дня народження справжнього патріота і науковця вміщує в себе 25 друкованих джерел, серед яких його монографії, статті в збірниках та періодичних виданнях, автореферати аспірантів Петра Григоровича.

 

 

 

 Народився Петро Григорович Юрченко 22 серпня 1900 року в селі Медвин Іванківського району Київської області, в родині селянина, який, як казали односельці "мав золоті руки". Батько тяжкопрацював, зокрема на будівництві, щоб прогодувати шістьох дітей. Він грав на гармонії, співав українські народні пісні. Маленький Петро ріс в атмосфері любові та шани до всього українського. Після закінчення школи в 1918 році Петро Григорович подався до Києва, де вступив до Будівельно-технічного училища, в якому провчився до 1922 року. Вищу освіту він отримав у Київському художньому інституті. В 1927 році на "відмінно" захистив дипломний проект Палацу культури і залишився викладати в інституті архітектурне проектування. В 1938 році Вища Атестаційна Комісія присвоїла йому звання доцента. В цей же час П. Г. Юрченко працював над проектами новобудов, розробляв архітектурний стиль нової доби. Разом з П. Ф. Альошиним і В. Г. Заболотним він створив конкурсні проекти будівлі Уряду Української РСР (1927) та житлового масиву "Промінь" у Харкові, як співавтор брав участь у проекті Курського вокзалу в Москві.

В цей час було поширене звернення до світової класики в архітектурі, але Петро Григорович підійшов до цього не формально, а творчо, відповідно до художніх уподобань, естетичних поглядів та конструктивної системи споруд. Саме так було зроблено проект перебудови церкви-ротонди на павільйон у парку на правому березі Дніпра в Києві (Аскольдова могила) в 1936-1937 роках.

 В 1941 році вийшла друком його праця "Народное жилье Украины». Подальшу наукову діяльність перервала війна. (Під час війни Юрченко перебував на окупованій території, що згодом позначилося на його повоєнному житті. В 50-і роки його звинуватили в зраді та співробітництві з нацистами. Коли з"ясувалося, що підстав для звинувачення немає було вже втрачено кілька років життя та заплямоване ім"я).

 В 1944 році Юрченко П. Г. очолив кабінет Історії архітектури Інституту історії і теорії архітектури, в цьому ж році разом з В. Г. Заболотним та І. Ф. Мілінісом він створив конкурсний проект планування та забудови Хрещатика в Києві в традиціях української народної художньої культури, в формах українського бароко. В Академії архітектури Петро Григорович популяризує вітчизняну архітектурну спадщину, зосередивши увагу на дерев"яній архітектурі ХVII-XVIII ст., а також здобутки народного мистецтва, те, як народні майстри вміло використовували декоративні властивості будівельних матеріалів.

В 1949 році вийшла ґрунтовна праця Петра Григоровича "Дерев"яне зодчество України", яка представлена на виставці. В книзі комплексно вивчено всі види дерев"яних будівель: житлових, культових, господарських, їх конструкції, простежено єдиний архітектурний стиль. Автор провів замальовки та обміри дерев"яного зодчества на Чернігівщині, Полтавщині Поліссі, Поділлі, в Карпатах, дослідив приватні та музейні колекції з цього питання. В періодичній пресі П. Г. Юрченко також популяризував здобутки народного мистецтва. На виставці можна ознайомитися з ними. Це "Вісник академії архітектури" (1948, №2), "Архітектура Радянської України" (1938, №2), "Соціалістичний Київ" (1936, №4). В цей же час Петро Григорович очолював редколегію 3-го тому "Історії українського мистецтва" (К., 1966), написав декілька розділів з декоративно-ужиткового мистецтва та народної архітектури ХVII-XX ст. В 1965 році вийшла з друку його книга "Пластика в современной архитектуре", в 1967 році - "Народне мистецтво", одночасно в періодичних виданнях стаття "Подготовка народних мастеров прикладного и декоративного искусства" ("Строительство и архітектура"1966). Помер Петро Григорович 23 червня 1972 року і похований на Байковому некрополі м. Києва, залишивши по собі багатий науковий та творчий доробок з вивчення та оприлюднення української архітектурної спадщини і народного мистецтва.Прочитано: 4917 раз
Дополнительно на данную тему:
Виставка однієї книги
Михайло Антончик – співець українського села
Іван Мазепа
Заболотний Володимир Гнатович (1898-1962): фотовиставка
Ковнір Степан Дем’янович (1695-1786)
Академія архітектури УРСР (1945-1956)
Видатний архітектор О. В. Кобелєв (1860-1942): до 150-річчя від дня народження
Т. Г. Шевченко
Виставка-презентація студентських проектів «Бібліотека майбутнього»
“Українському архітектору А.Ф. Ігнащенко – 80 років”

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.18 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7