Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Презентації, лекції

Старовинні колектори під київськими вулицями: Кирило Степанець розповідає

Видавництво «Варто», що спеціалізується на випуску книг про Київ та Україну, у 2015 р. започаткувало нову серію книжок про столицю - «Київська мозаїка». Наразі вийшло два випуски: у першому випуску - «Почтовая площадь - ворота Подола» Михайла Кальницького, у другому -«Малые реки Киева и их исследователи» Кирила Степанця.Кирило Степанець - молодий краєзнавець, який цікавиться історією будівель та споруд Києва. Інше захоплення краєзнавця - дослідження підземних просторів. Майже 8 років Кирило займався дослідженням малих річок міста Києва. Зібраний матеріал краєзнавець розмістив у своїх книжках «Энциклопедия киевских рек» та «Малые киевские реки и их исследователи».
На заході був присутній доктор географічних наук, професор, член Національної спілки журналістів України Віктор Вишневський, який у своєму виступі зауважив, що більшість малих річок, які досліджував Кирило Степанець, протікає під землею, відзначив його впертість і наполегливість у вивченні підземних просторів.
Кирило Степанець у своїй розповіді зупинився на п"яти малих київських річках та струмках, серед яких: Клов, Хрещатик, Глибочиця, Юрковиця, Сирець.
З доповіді дослідника присутні дізналися про географічне розміщення, топоніміку та історію будівництва й реконструкцію колекторів.
Також автором було висвітлено проблему сучасного стану колекторів київських малих річок. Зокрема, розповів про річку Сирець, довжина якої складає близько 9 км. Більша частина річки протікає на поверхні. Річка Сирець має дві витоки: одна з них починається на масиві Нивки у місцевості поблизу станцій метро «Святошин» та «Нивки» в колекторі, а друга -знаходиться поряд із залізницею в історичній місцевості Ґалаґани. Автор зауважив, що колектор річки побудований у ХІХ ст. є найаварійнішим і найнебезпечнішим серед колекторів малих київських річок. Дно колектора зруйноване, знаходиться у величезних ямах і наразі жодних робіт з ліквідації аварійної ситуації не проводиться.
Свою доповідь Кирило Степанець супроводжував відеорядом світлин, як архівних, так і сучасних, що дозволило присутнім зрозуміти «біографії» та уявити теперішній стан київських малих річок.
Серед присутніх на заході був дослідник історії київського водогону, краєзнавець Валентин Кобзар, який поділився особистим враженням про книгу та висловив сподівання, що в майбутньому буде більше приділятися уваги стану малих річок Києва.
Книга молодого дослідника Кирила Степанця «Малые реки Киева и их исследователи» не залишила байдужим нікого з присутніх, відбулася жвава дискусія.
Прочитано: 2213 раз
Дополнительно на данную тему:
Презентація книжки Дмитра Антонюка «Римо-католицькі кляштори в Україні»
Презентація монографії «Архітектура, будівництво, дизайн в освітньому просторі»
«Невідомі периферії Києва. Північне Правобережжя»
ПРЕЗЕНТАЦІЯ електронних ресурсів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного
Презентація книги «Анисимов А. Мой Киев. Портрет в интерьере Вечности…»
Презентація книги «Віктор Вечерський: Біобібліографічний покажчик. Графіка»
Презентація книги українського архітектора Віктора Вечерського «Православні святині Сумщини»
Презентація книги Богуслава Сланського - Техніка живопису та реставрації
Презентація книги В.П. Ієвлевої «Пам’ятки індустріального розвитку Києва кінця ХІХ – першої третини ХХ століття»
Презентація видань НДІ пам"яткоохоронних досліджень

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.18 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7