Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
Публікації про бібліотеку
Про бібліотеку
Ресурси бібліотеки
Державні Закупівлі
Подорожуючи містами
Видатні Особистості
Дарувальники
Заходи бібліотеки
Проекти бібліотеки

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Берестейський, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Конференції, семінари

Конференції та семінари, що проводяться Державною науковою архітектурно-будівельною бібліотекою імені В.Г. Заболотного


Відхід від стандартів

На базі Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного у рамках Київської бієнале 2015 «Київська школа» відбулася лекція архітекторки Етель Бараони Поль «Відхід від стандартів».



Архітекторка й дослідниця з Барселони Етель Бараона Поль представила власну незалежну дослідницьку ініціативу Dpr-barcelona, яку заснувала разом із Сезаром Реєзом Нахерою. Основні спрямування ініціативи - видавництво, критика та кураторська діяльність. Дослідники спостерігають за різними проявами архітектури як дисципліни, що виникають під час перетинання з політичними, технологічними й соціальними проблемами, вивчають роль стандартів в архітектурній, економічній, освітній і політичній діяльності.

У своїй доповіді Етель наголосила на тому, що нинішнє суспільство живе у світі стандартів. Стандартизація в економіці й політиці проявляється в нав"язуванні однакових економічних та політичних моделей майже в усіх куточках планети, не враховуючи особливості життя і традиції різних народів тощо. Дослідницею на прикладах було представлено прояви стандартизованих підходів у вирішенні різних аспектів людського життя: кольорові революції, політичні акції, гуманітарні місії, проблеми біженців, олігархізація частини суспільства, світові війни, застосування військових технологій і технологій слідкування в повсякденному житті ...

Стандартизація спрощує розуміння більшості подій, відводить їх на другий план. Негативні світові процеси стають нормою нашого життя певною мірою за допомогою стандартизації, зокрема й у роботі ЗМІ. Одночасно у людства формується видимість можливості впливу на процеси власного життя та життя їхніх громад. Зі слів дослідниці, протести проти системи є, насправді, частиною системи. Навіть протест проти стандартизації є стандартизованим, протести проти системи є частиною цієї системи.

Нинішня архітектура також базується на стандартах і обмежених способах вимірювання. Організатори дослідницької ініціативи Dpr-barcelona пропонують відходити від повсюдної стандартизації: «...архітектура тане в одному чані з політикою, технологією, економікою та суспільними заворушеннями. Ми виступаємо проти індивідуалізму, споживацтва та накопичення. Ми пропонуємо змінити обмежені мірила, на яких базується архітектура - квадратні метри, бюджети, інвестиції, і поставити в центрі наших обговорень людські відносини».

Під час лекції архітекторка розповіла про бієнале 2012 у Стамбулі, роботи митців, графічних дизайнерів, архітекторів, які намагаються відходити від стандартів, прагнуть до власної оригінальності, отримання задоволення від втілення власних проектів, шукають у них натхнення. Для прикладу вона взяла такі архітектурні розробки, як «Конкордія», «Втеча», «Абетка» тощо.

Систему поширення власних поглядів дослідники з Dpr-barcelona реалізують через публікації. Їхні цифрові та друковані видання відрізняються від традиційних. Вони наближаються до носіїв для архітектури майбутнього. Етель продемонструвала можливості їхніх видань для користувачів, зокрема отримання додаткової інформації про архітектурні об"єкти, що розміщені в книжках як ілюстрації. За допомогою звичайного мобільного телефону з ілюстрації в друкованій книжці зчитується іконка, за допомогою якої в електронному вигляді читач отримує додаткову інформацію про конкретну споруду, нові можливості сучасної архітектурної практики з дослідження міст та інше. Їхні публікації з традиційних видавничих видань перетворюються на обмін знаннями в режимі онлайн.

Для архітекторів і дослідників архітектури цікавим буде знайомство із сайтом Незалежної дослідницької ініціативи Dpr-barcelona: http://www.dpr-barcelona.com








Прочитано: 1491 раз
Дополнительно на данную тему:
Науково-практична конференція «Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В.Г. Заболотного в контексті розвитку будівельного комплексу України»
Науково-практична конференція «Будівництво бібліотек в сучасних умовах: проблеми і перспективи»
Круглий стіл на тему «Сучасна будівля бібліотеки України через призму архітектурно-проектувальних вирішень та нових функціональних бібліотечних особливостей»
Cемінар для працівників мережі галузевих бібліотек та органів науково-технічної інформації підприємств архітектурно-будівельної й житлово-комунальної галузі України
«Бібліотечна будівля в умовах інформаційного суспільства: погляд архітектора»
Прес-реліз
Учбово-методичний семінар з підведення підсумків роботи науково-технічних бібліотек та органів науково-технічної інформації
Бібліотека і час
Семінар в архітектурно-будівельній бібліотеці
Бібліотека і час

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка


 Пошук



вислів
будь-яке слово


 Електронний каталог





Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Берестейський, 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.16 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //