Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Практика, стажування, тренінги

Практика та стажування в Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного


Студентські проекти благоустрою території бібліотеки

11 червня 2015 р. у приміщенні Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного відбувся захист студентських проектів благоустрою території ДНАББ ім. В. Г. Заболотного. Присутнім були представлені роботи студентів І курсу кафедри Архітектурного проектування цивільних будівель і споруд Київського національного університету будівництва і архітектури.У заході взяли участь архітектори-практики та теоретики, ландшафтні дизайнери, викладачі, бібліотечні працівники, усі ті, кому ця тема близька й цікава.
Відкрила захід виконувач обов"язків директора бібліотеки Ольга Пацеля, яка зазначила, що сучасні книгозбірні мають відповідати суспільним вимогам і задовольняти нові соціокультурні функції. Зокрема, вона акцентувала на тому, що нині будівлі бібліотек стають багатофункціональними, намагаються поєднувати внутрішнє й зовнішнє середовища, що формуватиме позитивний імідж бібліотеки, сприятиме розвитку міста та громади. Також було наголошено, що «при розміщенні ДНАББ ім. В. Г. Заболотного на Шулявці працівники бібліотеки прагнули бачили будівлю в контексті комфортного, креативного простору для користувачів. Тому адміністрація бібліотеки звернулася до викладачів КНУБА з проханням виконати проекти студентських робіт з облаштування території, прилеглої до книгозбірні. Сьогодні бачимо результати роботи - на громадський розгляд представлено 15 студентських проектів з різними ідеями».
Авторів робіт представила керівник студентських проектів Катерина Галак, асистент кафедри Архітектурного проектування цивільних будівель і споруд КНУБА, викладач навчальної дисципліни «Архітектурна композиція», яка розповіла про завдання, поставлені перед студентами групи 12А, і запропонувала всім учасникам заходу розглянути студентські ідеї, що втілені на папері за допомогою проектів і макетів.
До уваги присутніх cтуденти-першокурсники представили проекти благоустрою території, прилеглої до бібліотеки. У роботах вони намагалися зробити територію якомога зручною та корисною для відвідувачів. Студенти підійшли творчо до поставленого завдання. У реалізації ідей прослідковувалося кілька напрямів:

- озеленення території;
- створення штучних водойм, фонтанів;
- облаштування конструкцій у вигляді амфітеатру, наметів;
- зведення огорожі, лавок, альтанок, арок, паркувальних місць.

Ознайомитися з проектами молодих авторів прийшли метри архітектурної та ландшафтної справи, які люб"язно згодилися бути громадськими експертами.
Юрій Пісковський, професор Міжнародної академії архітектури, Почесний академік Української академії архітектури, член Національної спілки архітекторів України відзначив професійний та відповідальний підхід студентів до поставленого завдання. Архітектор зазначив, що всім роботам притаманне розуміння теми, а особливо відзначив студентський проект з амфітеатром - місцем, де збираються й об"єднуються люди за інтересами.
Олена Олійник, віце-президент Національної спілки архітекторів України, дійсний член Українського комітету ICOMOS, професор, кандидат архітектури звернула увагу присутніх на те, що бібліотека має об"єднувати, і тому потрібен відкритий простір, що запрошує та гуртує людей. Вона відзначила роботи, де наявні велопарковка та паркінг.
Оксана Джунь, член Національної спілки архітекторів, президент Київського ландшафтного клубу відзначила, що всі роботи мають ідею та практичність у реалізації. Побажала майбутнім архітекторам упевненості в діях, адже скільки архітекторів - стільки думок, тому кожну ідею потрібно обґрунтовувати.
Наталія Кондель-Пермінова, кандидат архітектури, старший науковий співробітник відділу науково-творчих досліджень, інформації та аналізу Інституту проблем сучасного мистецтва НАМУ позитивно охарактеризувала підхід студентів до вирішення поставленого завдання, виділила роботи, де є максимум зелені, води, можливість трансформації конструкцій для потреб користувачів, тому що бібліотека - це місце, де люди працюють і відпочивають, де є можливість усамітнитися або побути в колі однодумців.
Галина Войцехівська акцентувала увагу учасників заходу на тому, що нині перед бібліотекою знаходиться необлаштований простір, який через призму створення громадського простору потрібно розглядати в контексті прилеглої до бібліотеки території. Було висловлено ідею вирішити це питання комплексно, врахувавши те, що нині практично вся територія, прилегла до станції метро «Шулявська», не передбачає простору комфортного перебування людей, а переїзд бібліотеки на Шулявку надихає та сприяє формуванню культурного середовища. Деякі кроки у цьому напрямку вже зроблено архітектурною та бібліотечною громадськістю під час зустрічі Миколи Дьоміна та Галини Войцехівської з головним архітектором міста Києва Сергієм Целовальником.
Підсумовуючи оцінку студентських робіт громадськими експертами, Катерина Галак озвучила імена переможців проектів: перше місце надано Євгенії Барабаш, друге - Євгенії Калініченко, третє - Миколі Новаку.
На завершення заходу Ольга Пацеля привітала студентів з успішним захистом курсових робіт і висловила слова надії та сподівання, що студентські ідеї будуть втіленні в життя, а прилегла до бібліотеки територія стане комплексним облаштованим громадським простором з урахуванням сучасних світових практик.
Всі студенти та їх викладачі отримали Подяки за внесок у розвиток проектування благоустрою території Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки ім. В. Г. Заболотного та по два видання бібліотеки, створених на власних фондах: альбом «З минулого в майбутнє», цінний зібранням світового досвіду фасадів і архітектурних елементів будинків кінця ХІХ - початку ХХ століття, та бібліографічний покажчик «Будівлі бібліотек: проектування, будівництво, реконструкція», виданий вперше в Україні.

Фотогалерея:
Студентські проекти благоустрою території бібліотеки


Прочитано: 1595 раз
Дополнительно на данную тему:
Краєзнавча практика студентів КНУ ім. Тараса Шевченка
Стажування працівників науково-технічних бібліотек
Історико-краєзнавча практика
Стажування працівників галузі
Перетворення ідей на стратегію
Стажування працівників галузі
Атестація працівників бібліотеки
Історико-краєзнавча практика-2015
Бібліотека і час
Упорядкування паркану

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.17 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7