Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

 Меню
Loading Flash Menu

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (044) 456 01 72


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Бібліотечний клуб

Історія малих міст України: місто Вишгород Київської області

26 березня 2015 р., на 71 річницю заснування Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного, в рамках бібліотечного клубу «Національні святині» в актовій залі бібліотеки проведено засідання, присвячене місту Вишгороду Київської області.У засіданні клубу взяли участь представник Мінрегіону України, делегація учасників та гостей з міста Вишгорода, фахівці архітектурно-будівельного комплексу України, науковці, археологи, історики, краєзнавці, бібліотекарі та студенти.
Розпочала захід Лідія Євтушенко, головний спеціаліст департаменту місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіону України, яка відзначила велику роботу, проведену співробітниками бібліотеки, участь у заходах районних та обласних рад, науковців, активістів малих міст, які беруть активну участь у бібліотечному клубі та небайдужі до проблем міст і вболівають за їх долю. Зазначила, що Мінрегіон також співпрацює з організаціями малих міст і нині працює над розробкою законодавства, що стане підґрунтям для відтворення місцевого самоврядування. Також представник міністерства зацікавила присутніх інформацією про діючу протягом 2015-2016 рр. програму залучення проектів для розвитку міст, містечок, населених пунктів України.
Про історію створення та реалізацію соціально-бібліотечного проекту «Історія малих міст України», що триває з 2008 р., розповіла директор ДНАББ ім. В. Г. Заболотного Галина Войцехівська. Вона, зокрема, зазначила, що за статистичними даними станом на 01.01.2011 р. таких міст налічувалося 369, кожне 5 є історичним місцем, де збережено пам"ятки старовини. Проект покликаний привертати увагу громадськості до вивчення історії міст їх культури, архітектурних пам"яток, розвитку та збереження культурного надбання держави. Директор наголосила, що ті проблеми, які існують нині у містах, потрібно обговорювати, ділитися досвідом і розповсюджувати інформацію по всій Україні.
На території Вишгорода знаходиться багато пам"яток історії та археології, що дають підґрунтя для вивчення минувшини. Дмитро Бібіков, археолог, науковий співробітник Вишгородського історико-культурного заповідника розповів про археологічні дослідження, що проводилися у місті протягом 2013-2014 рр. Під час досліджень археологами було відкрито 270 м² площі, де виявлено кілька житлових споруд, майстерень, три гончарних горни. Особливу увагу археологів привернула знахідка - рештки садиби давньоруського гончара ХІ-ХІІ ст., де простежено залишки всіх чотирьох парканів. Завдяки дослідженням суттєво вдалось поповнити колекції пам"яток історії та культури. У більшості - це побутові речі, керамічні вироби, озброєння, прикраси. Розповідь супроводжувалася відеопрезентацією археологічних знахідок.
На засіданні клубу виступила Ірина Пироженко, директор Вишгородського історико-культурного заповідника, яка розповіла про історичну, культурну та архітектурну спадщину міста Вишгорода, починаючи з Х ст. до наших часів, також ознайомила присутніх з історією створення Вишгородського історико-культурного заповідника, що був створений у 1994 р.
Місто Вишгород славиться сакральною пам"яткою - церквою святих Бориса і Гліба, про яку розповіла Олена Бреяк, науковий співробітник Київського обласного центру охорони і наукових досліджень пам"яток культурної спадщини. Олена Вікторівна детально вивчала дослідження науковців з даної теми у Сільвестровському збірнику, праці дослідника давньоруських церков Валентина Бубкіна, істориків Миколи Закревського, Павла Свіньїна, Максима Берлінського та ін. Розповідь науковця супроводжувалася цікавим відеорядом досліджених матеріалів.
Андрій Оленич, науковий співробітник Вишгородського історико-культурного заповідника, поділився інформацією про гончарне виробництво давньоруського Вишгорода. Науковець розповів про те, що під час археологічних розкопок у Вишгороді знайдено унікальні гончарні горни епохи Київської Русі. Горни - це печі, де випалювалися керамічні вироби. Всього знайдено близько двадцяти горнів, але лише один залишився уцілілим. Зокрема зазначив, що Вишгород у Х-ХІІ ст. був великим гончарним центром, на території якого діяло 250-300 горнів. Місцеві гончарі забезпечували навколишні округи керамічними виробами.
На заході був присутній представник Вишгородської міської ради - Володимир Ткач, начальник відділу з гуманітарних питань, якому було поставлено низку питань учасниками заходу щодо забудов у місті Вишгороді на історичних місцях. Володимир Олексійович розповів, що робить місцева влада для збереження пам"яток, але визнав, що нині існують певні негаразди з недотриманням історичних меж міста.
До обговорення теми збереження пам"яток України долучилася Світлана Біленкова, кандидат мистецтвознавства, доцент КНУБА. Наводячи приклади з власного досвіду, зауважила, що потрібно зберегти об"єкти державної спадщини для майбутніх поколінь, і для цього необхідно розробити Національну програму захисту об"єктів культурної спадщини, яка існує в багатьох країнах світу.
Микола Мосунов, керівник Центру соціокультурного проектування Міжнародного товариства прав людини, наголосив, що нині в складних соціально-економічних умовах не можна забувати про розвиток міст. Запропонував проводити заходи міжнародного та всеукраїнського значення, залучати представників влади, місцевих громад - і всі ідеї, пропозиції вносити в основу національних стратегій розвитку населених пунктів України.
Архітектор Георгій Рогожин, який майже двадцять років був керівником відділу перебудови сільських населених пунктів України, зауважив, що крім малих міст, в Україні існує тридцять тисяч сіл, що цікаві своїми історичними, архітектурними та культурними здобутками. Малі міста виростають із сіл або стають знову селами, а про культурну спадщину держави потрібно завжди дбати на різних рівнях.
У роботі клубу взяла участь Наталія Булаєвська, заступник голови Обласної організації Товариства охорони пам"яток, яка розповіла про утворення Вишгородського історико-культурного заповідника та згадала людей, які були причетні до утворення заповідника та відродження Борисоглібського храму.
До обговорення долучилися краєзнавці Валентин Кобзар та Валерій Лисенко, яким не байдужа доля міста Вишгорода.
На завершення засідання присутні переглянули фільм про Вишгород, підготовлений працівниками Вишгородського історико-культурного заповідника, та ознайомилися з книжковою виставкою «Місто Вишгород Київської області у виданнях фонду ДНАББ ім. В. Г. Заболотного», що була підготовлена працівниками ДНАББ ім. В. Г. Заболотного.

Фотогалерея:

Засідання бібліотечного клубу «Національні святині». Тема: «Історія малих міст України: місто Вишгород Київської області»


Прочитано: 1441 раз
Дополнительно на данную тему:
Історія малих міст України: місто Кодима Одеської області
М.М. Жербін: будівельник і композитор
Історія малих міст України: місто Збараж Тернопільської області
Творча зустріч з українським кінорежисером В.І.Соколовським
Видатні українські будівельники ХХ століття: М.Д. Плєхов (1902-1968), Г.Я. Слободяник (1902-1972), Б.В.Стєфанов (1902-1986)
М.М. Дьомін (1903-1988): архітектор – містобудівник – реставратор
Засідання Вченої ради Академії будівництва України, присвячене 100-річчю від дня народження українського будівельника Михайла Сергійовича Буднікова
Історія малих міст України: місто Бар Вінницької області
Історія малих міст України: місто Хотин Чернівецької області
Історія малих міст України: місто Глухів Сумської області

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.16 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //