Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Дніпропетровська область

Дніпропетровська область утворена 27 лютого 1932 р. Адміністративний центр - м. Дніпро.

Розташована у південно-центральній частині Україні. Територія області знаходиться на Придніпровській височині (висота до 192 м), що поступово знижується в південно-східному напрямку і обривається до долини Дніпра крутим уступом. На крайному півдні височина поступово переходить у Причорноморську низовину. Лівобережна частина області розташована на Придніпровській низовині, на крайному південному сході області - Приазовська височина. Територія області розчленована глибокими долинами річок, балками і ярами.

Клімат помірно континентальний (середня температура січня від -15оС в південно-західній частині, до -17оС на північному сході; липня - відповідно +23оС та +31оС). Кількість опадів становить 450 мм на рік на півдні та до 400 мм на рік на півночі.

Станом на 01.01.2012 р. до Дніпропетровської області входило 22 райони, 20 міст, 46 селищ і 1435 сіл. Населення області налічувало 3320,3 тис. осіб, у т. ч. міське населення становило 2772,2 тис. осіб, сільське - 548,1 тис. осіб.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 р. № 878 до Списку історичних населених місць України включено 6 міст Дніпропетровської області: Дніпро, Дніпродзержинськ, Кривий Ріг, Нікополь, Новомосковськ, Павлоград.

У Дніпропетровській області на державному обліку перебуває 35 пам'яток архітектури національного значення.

На території Дніпропетровської області збереглися палаци, адміністративні будинки, громадські заклади, церкви та собори, фортифікаційні споруди XVIII-XX ст.

 


Місто Покров Дніпропетровської області

Місто Покров Дніпропетровської області - місто обласного значення, розташоване на р. Базавлук (притока Дніпра) за 138 км від обласного центру м. Дніпра та 463 км від м. Києва. Відповідно до статистичних даних останнього Всеукраїнського перепису населення (2001), кількість його мешканців складала 44834 особи.
У 1670-х рр. територія сучасного Орджонікідзе входила до складу Чортомлицької Січі. У 1775 р., після її ліквідації, на цих землях виникло село Покровське. Згодом ці землі передано Катериною ІІ князю Вяземському, який у 1802 р. продав їх барону Штігліцу. У 1861 р. власником новоствореної економії Покровського став великий князь М. Романов.
У 1880-х рр. геолог Г. Федосєєв виявив на поверхні ґрунту на берегах р. Солоної, що протікала по цій місцевості, поклади марганцевої руди. Після геологічних досліджень тут розпочато промислову розробку марганцевих руд. Із цією метою в 1886 р. було засновано Покровські копальні. У 1896 р. копальні орендувало американсько-німецьке акціонерне «Нікополь-Маріупольське гірничо-металургійне товариство».
Після подій Громадянської війни 1917-1920 рр. у селищі встановлено радянську владу.
З 1921 р. у Покровському руднику проводилися роботи зі збагачення видобутої раніше руди. У 1922 р. відновився видобуток марганцевої руди, припинений у роки Громадянської війни. У 1924 р. створено управління Нікопольськими марганцевими рудниками. Покровські копальні перейменовано на Олександрівську дільницю Максимівського рудника.
У 1934 р. Покровський рудник перейменовано на рудник ім. Орджонікідзе.
У роки Другої світової війни місто було окуповане німецько-фашистськими загарбниками в період з 18 серпня 1941 р. до 4 лютого 1944 р.
У 1956 р. внаслідок об"єднання робітничих селищ Калініна, Гірницького та ін., села Олександрівки виникло поселення Орджонкізде, віднесене до категорії міст обласного підпорядкування.
У 1964 р. на базі рудника ім. Орджонікідзе створено трест «Орджонікідземарганець». Також організовано будівельний рест «Марганецьрудбуд», введено в дію завод «Буддеталь», рудо ремонтний завод, створено автогосподарство, здано в експлуатацію першу чергу Чкаловського гірничозбагачувального комбінату.
Наприкінці ХХ ст. Орджонікідзе був одним із центрів Нікопольського марганцевого басейну. У місті діяли гірничо-збагачувальний комбінат, ремонтно-механічний, рудоремонтний заводи, завод залізобетонних конструкцій, фабрика верхнього трикотажу. Діяв історико-краєзнавчий (народний) музей.
На території міста виявлено курганні поховання скіфів (IV-ІІІ ст. до н.е.), у яких знайдено коштовні речі: серги з зображенням богині Афіни, намисто, пояс з золотими бляшками, сагайдак на 180 стріл, а також частину дерев"яного візка, залізну сокиру, спис, бронзовий казан тощо.

Список використаної літератури:
1. Береговський Л.Н. Орджонікідзе / Л. Н. Береговський, М. А. Занудько // Історія міст і сіл Української РСР : в26 т. / голов. редкол.: П. Т. Тронько [та ін.] ; редкол.: А. Я. Пащенко [та ін.]. - К., 1969. - Дніпропетровська область. - С. 557-569 : іл.
2. Коваль А.П. Знайомі незнайомці : походження назв поселень України / А. П. Коваль. - К. : Либідь, 2001. - 302 с : іл.
3. Микулинський І.Б. Орджонікідзе / І. Б. Микулинський // Географічна енциклопедія України. В 3 т. / відп. ред. О. М. Маринич. - К., 1990. - Т. 2. - С. 464-465.


Прочитано: 1547 раз
Дополнительно на данную тему:
Місто Жовті Води Дніпропетровської області
Місто П‘ятихатки Дніпропетровської області
Місто Апостолове Дніпропетровської області
Місто Верхньодніпровськ Дніпропетровської області
Місто Верхівцеве Дніпропетровської області
Місто Марганець Дніпропетровської області
Місто Вільногірськ Дніпропетровської області
Місто Зеленодольськ Дніпропетровської області
Місто Перещепине Дніпропетровської області
Місто Першотравенськ Дніпропетровської області

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.17 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7