Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Дніпропетровська область

Дніпропетровська область утворена 27 лютого 1932 р. Адміністративний центр - м. Дніпро.

Розташована у південно-центральній частині Україні. Територія області знаходиться на Придніпровській височині (висота до 192 м), що поступово знижується в південно-східному напрямку і обривається до долини Дніпра крутим уступом. На крайному півдні височина поступово переходить у Причорноморську низовину. Лівобережна частина області розташована на Придніпровській низовині, на крайному південному сході області - Приазовська височина. Територія області розчленована глибокими долинами річок, балками і ярами.

Клімат помірно континентальний (середня температура січня від -15оС в південно-західній частині, до -17оС на північному сході; липня - відповідно +23оС та +31оС). Кількість опадів становить 450 мм на рік на півдні та до 400 мм на рік на півночі.

Станом на 01.01.2012 р. до Дніпропетровської області входило 22 райони, 20 міст, 46 селищ і 1435 сіл. Населення області налічувало 3320,3 тис. осіб, у т. ч. міське населення становило 2772,2 тис. осіб, сільське - 548,1 тис. осіб.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 р. № 878 до Списку історичних населених місць України включено 6 міст Дніпропетровської області: Дніпро, Дніпродзержинськ, Кривий Ріг, Нікополь, Новомосковськ, Павлоград.

У Дніпропетровській області на державному обліку перебуває 35 пам'яток архітектури національного значення.

На території Дніпропетровської області збереглися палаци, адміністративні будинки, громадські заклади, церкви та собори, фортифікаційні споруди XVIII-XX ст.

 


Місто Марганець Дніпропетровської області

Місто Марганець Дніпропетровської області - місто обласного значення, розташоване на річках Дніпро (Каховське водосховище) й Томаківці за 109 км від обласного центру м. Дніпра та 490 км від м. Києва. Відповідно до статистичних даних останнього Всеукраїнського перепису населення (2001), кількість його мешканців складала 49592 особи.Наприкінці ХІХ ст. на території Городищанського марганцевого рудника збудували станцію Марганець. Назва сучасного міста походить від найменування станції Марганець та руди, що тут добувається.
Наприкінці ХІХ ст. на території Марганця виникло селище гірників. З 1886 р. в Нікопольському басейні розпочалася промислова розробка марганцевих руд. У 1904 р. до басейну прокладено залізницю. Тоді ж на території Городищенського рудника збудовано залізничну станцію Марганець.
Після 1909 р. активізувався розвиток чорної металургії, що спричинило до збільшення видобутку марганцевої руди.
Внаслідок подій Громадянської війни 1918-1920 рр. у місті встановлено радянську владу.
У 1925-1926 рр. на руднику почала працювати нова районна електростанція.
До 1926 р. в басейні діяло п"ять збагачувальних фабрик. У селищі закладено парк культури та відпочинку.
У роки Другої світової війни місто було окуповане німецько-фашистськими загарбниками в період з 17 серпня 1941 р. до 5-6 лютого 1944 р. Під час окупації на території міста діяли партизанські загони й підпільні організації.
У 1946 р. довоєнну промисловість міста відбудували.
У 1960-х рр. у місті діяли Палац культури гірняків, п"ять історико-революційних музеїв, бібліотеки.
Наприкінці ХХ ст. Марганець був значним промисловим центром нікопольського марганцевого басейну. На його базі формувався Марганецький промисловий вузол. Провідною галуззю промисловості була марганцеворудна. У місті працювали гірничо-збагачувальний комбінат, меблева фабрика, дослідно-експериментальний завод робототехнічних процесів, керамзитовий і рудоремонтний заводи, швейна, стрічкоткацька й кондитерська фабрики, хлібокомбінат. Діяв історико-краєзнавчий музей.
На території міста було виявлено скіфський курган (IV-ІІІ ст. до н.е.), у якому розкопано багате поховання вождя з золотими прикрасами, зброєю тощо, а також кілька курганів зрубної культури доби бронзи (ІІ-І тисячоліття до н.е.) та пізніх кочовиків (XIV-XV ст.).
Список використаної літератури:
1. Коваль А.П. Знайомі незнайомці : походження назв поселень України / А. П. Коваль. - К. : Либідь, 2001. - 302 с : іл.
2. Марганець // Географічна енциклопедія України : в 3 т. / відп. ред. О. М. Маринич. - К., 1990. - Т. 2. - С. 323.
3. Марганець // Міста України : інформ.-стат. довід. - К., 2007. - С. 66.
4. Чорновол І.С. Марганець / І. С. Чорновол // Історія міст і сіл Української РСР : [в 26 т.] / голов. редкол.: П. Т. Тронько [та ін.] ; редкол.: А. Я. Пащенко [та ін.]. - К., 1969. - Дніпропетровська область. - С. 399-415 : іл.


Прочитано: 1580 раз
Дополнительно на данную тему:
Місто Жовті Води Дніпропетровської області
Місто Покров Дніпропетровської області
Місто П‘ятихатки Дніпропетровської області
Місто Апостолове Дніпропетровської області
Місто Верхньодніпровськ Дніпропетровської області
Місто Верхівцеве Дніпропетровської області
Місто Вільногірськ Дніпропетровської області
Місто Зеленодольськ Дніпропетровської області
Місто Перещепине Дніпропетровської області
Місто Першотравенськ Дніпропетровської області

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.17 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7