Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Віртуальні виставки

Віртуальні виставки бібліотеки ім. В.Г. Заболотного


Виставка-презентація студентських проектів «Бібліотека майбутнього»


У Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного напередодні Всеукраїнського дня бібліотек відбулося відкриття виставки-презентації студентських проектів «Бібліотека майбутнього». У заході взяли участь архітектори, бібліотечні працівники, викладачі та студенти вищих навчальних архітектурно-будівельних закладів, мистецтвознавці.

На відкритті виставки виступила Галина Войцехівська, директор ДНАББ ім. В. Г. Заболотного, яка звернула увагу присутніх на те, що питання спорудження бібліотечних будівель, як типу громадських споруд, у різних країнах світу дуже актуальне і популярне. Наразі практично всі українські бібліотеки потребують поліпшення умов функціонування, у т.ч. й розширення бібліотечних приміщень та зведення нових. Саме тому впродовж останніх років ДНАББ ім. В. Г. Заболотного, головна галузева бібліотека будівельної галузі України, постійно піднімає питання будівництва бібліотек в Україні й виступає ініціатором багатьох заходів, спрямованих на розробку засад сучасної бібліотеки, спорудження нового типу будівель бібліотек в Україні.

Відкриття спеціальної виставки студентських проектів «Бібліотека майбутнього» (вересень 2009 р.) стало продовженням теми проектування бібліотечних будівель. Для участі у виставці було відібрано дванадцять проектів з чотирьох вищих навчальних закладів України: Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (6 проектів), Інституту архітектури Національного університету «Львівська політехніка» (3 проекти). Київського національного університету будівництва і архітектури (2 проекти) і Київського національного авіаційного університету (1 проект).

Аналіз студентських робіт зробила канд. архітектури Наталія Кондель-Пермінова, яка зазначила, що всі роботи відповідали темі виставки та відзначалися високим фаховим рівнем розробки. Представлені проекти можна розподілити за трьома основними групами: нові будівлі бібліотек (переважно в історичному середовищі міста); реконструкція будівель бібліотек; дизайн внутрішнього середовища бібліотеки.

Сучасні підходи до проектування бібліотечних будівель, що відповідають світовій практиці зведення та обладнання бібліотек, свідчать про значний потенціал молодих українських архітекторів, які готові до вирішення проблем сучасної бібліотеки в Україні. У представлених проектах значно розширені соціально-культурні функції бібліотеки. Бібліотека вже розглядається не відособлено, а як складова значних культурно-мистецьких комплексів, наприклад, «Мистецького Арсеналу» (НАОМА, А. Данієлян), або міжнародного студентського медіацентру (Інститут архітектури НУ «Львівська політехніка», І. Копиляк). Розширення функцій бібліотек, перетворення їх на центри інформації, навчання та дозвілля створює новий образ бібліотеки, значно привабливіший для відвідувачів. У бібліотеках передбачається створення оптимального середовища для зберігання фондів на різних носіях (як на паперових, так і цифрових), психологічної та естетичної атмосфери, сприятливої для інтелектуальної діяльності.

Цікавими архітектурно-розпланувальними вирішеннями будівель бібліотек відзначаються проекти НАОМА, автори яких здійснили пошуки образу сучасної бібліотеки в історичному середовищі Києва на прикладі ДНАББ ім. В. Г. Заболотного.
Культура середовищного підходу, коректного співставлення з історичною забудовою продемонстрована в проектах Інституту архітектури НУ «Львівська політехніка». Розроблені варіанти реновації бібліотеки Українського католицького університету у м. Львові (Х. Кухарська) свідчать про потенціал історичних будівель, робота з якими вимагає фахового підходу.

Окремий напрям – дизайнерські розробки внутрішнього простору, обладнання та устаткування бібліотек, який вимагає подальших опрацювань. На виставці представлена лише одна робота («Дизайн інтер”єру Державної республіканської бібліотеки для юнацтва ім. Ванди Василевської в місті Києві», Інститут міського господарства КНАУ, Ю. Повстяна), що є підтвердженням недостатньої уваги до цього аспекту.

На відкритті виставки виступили викладачі та студенти вищих навчальних закладів, бібліотечні працівники різних відомств. Серед виступаючих – заступник декана архітектурного факультету КНУБА, доцент Володимир Король, канд. мистецтвознавства, професор НАОМА Юрій Белічко, студенти КНУБА Віктор Шкуренко і Тетяна Михайлова, завідувач методичного відділу Наукової бібліотеки Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ірина Федорова та ін. З прикрістю констатуємо той факт, що наразі відсутня сучасна нормативна база проектування нових бібліотечних будівель, потреба в якій є нагальною; практично відсутні спеціалісти-технологи. Тому у сучасних соціально-політичних умовах залучення навчальних закладів до вирішення проблеми проектування сучасних бібліотек є найбільш доречним та результативним кроком, який буде мати позитивні наслідки у недалекому майбутньому.

Всі студентські проекти були відзначені спеціальними Дипломами учасників та подарунками. Відзнаки вручив доктор архітектури, завідувач кафедри КНУБА Микола Дьомін.

Враховуючи динамічний розвиток інформаційних технологій та необхідність створення сприятливих умов для зберігання й збереження джерел інформації, до яких належить і Державний бібліотечний фонд, оргкомітет виставки «Бібліотека майбутнього» виступив з ініціативою провести у вересні 2011 року Всеукраїнський конкурс студентських проектів на тему «Сучасна бібліотека України» під патронатом Міністерства регіонального розвитку та будівництва України, Міністерства культури і туризму України, Міністерства освіти і науки України.

Для проведення конкурсу необхідно опрацювати Програму-завдання (березень 2010 р.) і просити керівництво архітектурних та дизайнерських вузів України включити до навчальних програм дипломних та курсових робіт виконання проектів зазначеної теми.

Оскільки ДНАББ ім. В. Г. Заболотного є головною бібліотекою будівельної галузі України, розташована у пристосованому приміщенні Гостиного двору, котре не відповідає сучасним вимогам до бібліотек такого рівня, то у цих умовах бібліотека проголошує себе експериментальним майданчиком зведення нової бібліотечної будівлі. У зв”язку з цим окремою номінацією конкурсу мають бути проекти будівлі ДНАББ ім. В. Г. Заболотного, для чого необхідно розробити Програму-завдання щодо саме цієї бібліотеки і надати її до навчальних закладів.

Важливою умовою вирішення питання зведення бібліотечних будівель в Україні є активне залучення бібліотек усіх рівнів і відомств до його опрацювання.

Фотогалерея:

Виставка-презентація студентських проектів «Бібліотека майбутнього >>
Прочитано: 6567 раз
Дополнительно на данную тему:
Виставка однієї книги
Михайло Антончик – співець українського села
Іван Мазепа
Заболотний Володимир Гнатович (1898-1962): фотовиставка
Ковнір Степан Дем’янович (1695-1786)
Академія архітектури УРСР (1945-1956)
Видатний архітектор О. В. Кобелєв (1860-1942): до 150-річчя від дня народження
Т. Г. Шевченко
“Українському архітектору А.Ф. Ігнащенко – 80 років”
Графічні роботи Володимира Гнатовича Заболотного

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.18 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7