Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
Публікації про бібліотеку
Про бібліотеку
Ресурси бібліотеки
Державні Закупівлі
Подорожуючи містами
Видатні Особистості
Дарувальники
Заходи бібліотеки
Проекти бібліотеки

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Берестейський, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Віртуальні виставки

Віртуальні виставки бібліотеки ім. В.Г. Заболотного


Іван Мазепа

Просвітницька діяльність бібліотеки ДНАББ ім.. В Г. Заболотного передбачає  організацію тематичних книжкових виставок з метою ознайомлення широкого читацького загалу з відомими особистостями, які залишили глибокий слід в історії України. Одна з таких виставок присвячена відомому українському гетьманові, меценату і державному діячеві І. Мазепі.



Багато років це ім"я старанно замовчувалось, а якщо і згадувалось, то лише з негативною оцінкою. Але не даремно існує приказка, що велике краще видно на відстані і тому лише швидкоплинний час, непідкупний, об"єктивний та істинний суддя, дає свою правдиву оцінку кожному державному діячеві, якому була дана Божа милість очолювати той чи інший народ. У фондах бібліотеки знаходиться значна кількість книг, які дають можливість кожному бажаючому переглянути представлені видання і скласти власну думку про життя та діяльність І. Мазепи. Такі книги як: Аркас М. "Історія України - Руси" (1908), "Украинский народ в его прошлом и настоящем" (1914), Голубев С.Т. "Старий корпус Київської академії " (1913), Костомаров М. "Галерея портретів " (1993), Павленко С. "Іван Мазепа, як будівничий української культури" (2005), Грушевський М. "Ілюстрована історія України" (1992) та інші, всебічно висвітлюють яскравий, повний падінь і злетів життєвий шлях та різнопланову суспільну діяльність цієї яскравої, непересічної особистості. Доля дала можливість Мазепі ознайомитися з культурою ї архітектурою багатьох європейських держав. І треба віддати йому належне, обійнявши високу державницьку посаду, гетьман не жалів коштів, навіть власних, на реставрацію архітектурних пам"яток минулого і на зведення нових величних архітектурних споруд. Так, за допомогою гетьмана у Києві був реставрований і добудований Софійський собор. Високо піднялися могутні, з гордо піднятими банями, прекрасні, гарно оздоблені Богоявленський і Микільский собори. Значні будівельні і реставраційні роботи велися у Києво - Печерській обителі. Золотом  засяли бані Успенського собору. Немов коштовну перлину огорнули лавру надійні, міцні мури. На її території виросли нові церковні споруди - зокрема Економічна брама і над нею Всесвятська церква. У Батурині гетьман долучався до будівництва Троїцького собору, у Глухові зводиться Успенська церква, у Переяславі здіймається Вознесенський собор. Грошова допомога, надана Мазепою, дозволила завершити будівництво Троїцького собору у Чернігові. І цей перелік можна ще продовжувати і продовжувати. У багатьох випадках він фінансував і виготовлення оздоблення для храмів, дарував коштовне церковне богослужебне спорядження, прикрашав храми витонченими кіотами, прекрасними іконами. Наслідуючи гетьмана, заможні громадяни також долучалися до спорудження і облаштування храмів. Все гучніше лунав над Україною церковний передзвін, гуртуючи націю, творячи державу. Пройшли віки, по землях України прогарцювало безліч різних супостатів і чужих і своїх, багато чого було знищено, але ми і в наш час маємо можливість побачити прекрасні споруди, які зберегло нам провидіння, зведені турботами І. Мазепи. Велична Києво-Печерська лавра і в наш час зустрічає паломників прекрасною Надбрамною церквою, як благословенням від гетьмана.

Книжкова виставка


Перейти до фотогалереї >>>



Прочитано: 4847 раз
Дополнительно на данную тему:
Виставка однієї книги
Михайло Антончик – співець українського села
Заболотний Володимир Гнатович (1898-1962): фотовиставка
Ковнір Степан Дем’янович (1695-1786)
Академія архітектури УРСР (1945-1956)
Видатний архітектор О. В. Кобелєв (1860-1942): до 150-річчя від дня народження
Т. Г. Шевченко
Виставка-презентація студентських проектів «Бібліотека майбутнього»
“Українському архітектору А.Ф. Ігнащенко – 80 років”
Видавництво «ГРАНІ-Т»

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка


 Пошук



вислів
будь-яке слово


 Електронний каталог





Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Берестейський, 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.16 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //