Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Конференції, семінари

Конференції та семінари, що проводяться Державною науковою архітектурно-будівельною бібліотекою імені В.Г. Заболотного


Науково-практична конференція «Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В.Г. Заболотного в контексті розвитку будівельного комплексу України»

26 березня 2009 р. у приміщенні Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного відбулася науково-практична конференція «Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В.Г. Заболотного в контексті розвитку будівельного комплексу України», приурочена до 65-ї річниці створення головної галузевої книгозбірні України.науково-практична конференція приурочена до 65-ї річниці створення головної галузевої книгозбірні УкраїниУ роботі науково-практичної конференції взяли участь представники науково-дослідних інститутів та проектних організацій, будівельних і реставраційних корпорацій, творчих архітектурних майстерень, громадських будівельних організацій, вищих навчальних закладів, провідних бібліотек України, засобів масової інформації, видавництв, користувачі бібліотеки, фахівці галузі, які у своїх виступах високо оцінили роль бібліотеки в розвитку будівельного комплексу України.


директор департаменту управління майномНа конференції виступив Микола Порайко, директор департаменту управління майном, відомчого контролю і аудиту Мінрегіонбуду України, який вручив колективу бібліотеки Почесну грамоту Мінрегіонбуду України за багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи будівельної галузі, сфери містобудування й архітектури України.

 

 У доповіді «Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В.Г. Заболотного 65 років: основні віхи історії», яку виголосила директор бібліотеки Галина Войцехівська, викладено інформацію про становлення, основні етапи розвитку та діяльність унікальної галузевої книгозбірні України. Доповідь супроводжувалася демонстрацією документальних матеріалів з історії бібліотеки.

 За 65 років існування установа стала провідною галузевою бібліотекою України, здійснює функції галузевого депозитарію України літератури з питань будівництва та архітектури, галузевого регіонального центру з міжбібліотечного абонементу з питань будівництва та архітектури, методичного центру для бібліотек та інформаційних структур будівельного комплексу, науково-просвітницького та культурного центру для фахівців будівельного комплексу України.

 Працівники бібліотеки зібрали понад 400,0 тис. примірників вiтчизняних та свiтових видань з питань архiтектури, будiвництва, мiстобудування, образотворчого та декоративно-вжиткового мистецтва, а також сумiжних наук - історії, археології, етнографiї, економiки багатьма мовами свiту. У фонді бібліотеки зберігаються раритетнi видання з iсторiї і теорiї архiтектури та будiвельної технiки, зiбрання стародрукiв та рiдкiсних видань ХVI-ХIХ століть, що активно використовуються сучасними поколіннями фахівців. Великий інтерес для фахівців галузі становить ілюстративний матеріал, у т.ч. гравюри, листівки з видами пам"яток архітектури, плани, карти. Неоціненним є дисертаційний фонд науковців архітектурно-будівельного спрямування: архітекторів, мистецтвознавців, істориків архітектури та будівництва. Значну частину бібліотечного фонду складають галузеві вітчизняні та зарубіжні періодичні видання XIX-ХХІ століть. Бібліотека має фонд нормативних документів з будівництва, чинних на території України.

 З метою забезпечення фахівців різних регіонів України необхідною їм інформацією наразі працівники бібліотеки підтримують традиційні методи інформування про бібліотечні фонди: організовують книжкові виставки, що відомі інформаційною насиченістю, актуальністю; видають бюлетені, що інформують про нові надходження та аналітичну бібліографічну інформацію з періодичних видань, а також впроваджують нові форми і методи діяльності. Однією з таких форм роботи є ведення інформаційних бібліотечних рубрик на сторінках провідних галузевих періодичних видань («Інформаційний бюлетень» Мінрегіонбуду України, «Будівництво України», «Строительство & реконструкция»).

Бібліотека проводить фундаментальні наукові дослідження документально-інформаційних ресурсів архітектурно-будівельної тематики, здійснює видавничу діяльність, у т.ч. видає галузеві тематичні та персональні бібліографічні покажчики у бібліотечних серіях "Видатні будівельники України", "Видатні зодчі України", "Особистість".

Сьогодні бібліотека - науково-інформаційний та культурно-просвітницький центр фахівців будівельної галузі. Тут проводяться науково-практичні конференції, семінари, організуються мистецькі виставки творчих робіт фахівців, презентації тематичних виставок та нових видань. У бібліотеці впроваджено щорічний науковий захід - Заболотнівські читання "Архітектурна і будівельна книга в Україні" (2003). Діє бібліотечний клуб "Національні святині" (1999), на засіданнях якого розкривається діяльність відомих та маловідомих діячів, які зробили вагомий внесок до архітектурно-будівельної спадщини України. У 2008 р. у рамках бібліотечного клубу започатковано новий бібліотечний проект «Історія малих міст України», спрямований на вивчення історії малих міст, їх культури, архітектурних пам"яток, розвитку регіонального краєзнавства, збереження культурного надбання держави.

Бібліотека надає методичну допомогу працівникам бібліотечної мережі підприємств будівельного комплексу України, у т.ч. проводить стажування бібліотечних працівників.

Галузева книгозбірня є членом громадських архітектурно-будівельних та бібліотечних організацій - Академії будівництва України, Української академії архітектури, Асоціації бібліотек України та Української бібліотечної асоціації.

Працівники бібліотеки беруть активну участь у роботі міжнародних та вітчизняних науково-практичних конференцій з питань бібліотечної справи, досконало вивчають галузеві проблеми, створюючи умови для оперативного та змістовного інформаційного забезпечення фахівців будівельного комплексу України. Діяльність бібліотеки сприяє розробці нових проектів житлових, громадських та промислових споруд, вирішенню виробничих питань підприємств та організацій будівельної галузі, проведенню галузевих наукових досліджень, робіт з реконструкції, реставрації та відновлення пам"яток вітчизняної культурної спадщини, дослідженню пам"яток архітектури та культури, збереженню архітектурної спадщини України.

Колектив бібліотеки нагороджено Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (2004).

професор Київського національного університету будівництва і архітектури, віце-президент Української академії архітектуриУ роботі конференції взяв участь професор Київського національного університету будівництва і архітектури, віце-президент Української академії архітектури, народний архітектор України Валентин Єжов, який відзначив неперевершену роль першого президента Академії архітектури УРСР В.Г. Заболотного (1945-1956) у створенні Наукової бібліотеки Академії (нині ДНАББ ім. В.Г. Заболотного), науковців академії та перших працівників бібліотеки, які були біля її витоків - М.І. Вязьмітіної (перший директор, 1944-1948), М.Ф. Грідіної (другий директор, 1948-1963), Г.Л. Яблонської (третій директор, 1963-1991), О.Б. Шинкаренко (бібліограф), М.А. Новикова (завідувач відділу іноземної літератури), І.Д. Папір (завідувач спецвідділу) та багатьох ін.

професор Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури Юрій БелічкоНа конференції також виступив професор Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури Юрій Белічко, який дав високу оцінку бібліотечно-інформаційній та культурно-просвітницькій діяльності бібліотеки. Юрій Васильович - читач з 50-річним стажем, також відзначив, що бібліотека відіграла велику роль у його науковій та педагогічній діяльності: він є автором значної кількості фундаментальних видань з мистецтвознавства, які створив, опрацьовуючи фонд бібліотеки.

 в.о. генерального директора Національного заповідника «Переяслав»

Присутні заслухали виступ Віктор Ткаченка, в.о. генерального директора Національного заповідника «Переяслав», який разом з науковим співробітником меморіального музею академіка В.Г. Заболотного, що в Переяславі-Хмельницькому Київської обл., Людмилою Набок привітали бібліотеку з ювілеєм та відзначили активну партнерську співпрацю двох установ щодо популяризації діяльності першого президента Академії архітектури УРСР В.Г. Заболотного.

 

Делегація від корпорації «Укрреставрація»Делегація від корпорації «Укрреставрація» у складі керуючого справами Валерія Середицького, головного художника-реставратора Інни Дорофієнко та начальника виробничо-технічного відділу Олександра Топольського к оголосила подяку колективу бібліотеки за високу інтелектуальну працю, спрямовану на збереження вітчизняної архітектурно-будівельної спадщини.

 иректор НДІ пам

Учасники конференції почули чимало теплих слів на адресу бібліотеки, її унікальних книжкових фондів, високопрофесійного колективу.

Так, Олена Сердюк, директор НДІ пам’яткоохоронних досліджень, високо оцінила фонди з пам"яткознавчої справи, що зберігаються в бібліотеці, та дослідницьку роботу, яку проводить книгозбірня.

Голова правління ВАТ КиївЗНДІЕП Володимир Шевельов Голова правління ВАТ КиївЗНДІЕП Володимир Шевельов у своєму виступі відзначив велику роль головної галузевої бібліотеки в інформаційному забезпеченні фахівців будівельної галузі України.
 

Делегація від Київського науково-методичного центру по охороні, реставрації та використанню пам"яток історії, культури і заповідних територій, очолювана Тетяною Скибицькою та Оленою Мокроусовою, відзначила велику роль особистостей, які служили цій бібліотеці впродовж її функціонування.

истецтвознавець, член Спілки художників України, дійсний член Нью-Йоркської академії наукСеред виступаючих був Михайло Дегтярьов, м, який розповів про третього директора бібліотеки - Г.Л. Яблонську, відзначив її значний внесок у комплектування та популяризацію бібліотеки.

 Привітав ювілярів й Верховний отаман козацького товариства міста-героя Києва заслужений журналіст України Анатолій Соловей, активний читач бібліотеки, який за допомогою її фондів дослідив, що його пращур гетьман Іван Сулима студіював у Києво-Могилянському колегіумі.


 Будні бібліотеки, її щоденні турботи й проблеми найбільш зрозумілі колегам з інших бібліотек. Саме про це говорили у своїх виступах представники різних бібліотек Києва, серед яких директор Національної наукової медичної бібліотеки України Раїса Павленко, заступник директора Наукової бібліотеки Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури Ніна Матвєєва, завідувач методичного відділу Державної науково-технічної бібліотеки України Галина Височина, головний бібліотекар Національної парламентської бібліотеки УкраїниСвітлана Кравченко, провідний бібліотекар Науково-технічної бібліотеки Національного політехнічного інституту Галина Семендяєва, в.о. заступника директора з науково-бібліотечної роботи Державної науково-педагогічної бібліотеки ім. В. Сухомлинського Інна Лобановська. Колеги відзначили провідну роль бібліотеки у бібліотечному світі, дружні, партнерські стосунки з бібліотеками різних систем і відомств, інноваційний характер її діяльності, дбайливе і поважне ставлення до користувачів бібліотеки. У кожному виступі колег рефреном звучало питання зведення нової бібліотечної будівлі, тому що це болюче питання для кожної бібліотеки. Враховуючи неперевершену роль бібліотек у розвитку країни, сьогодні на державному рівні необхідно створити всі умови для того, щоб українські бібліотеки функціонували в будівлях сучасного архітектурного та технологічного рівня.читач ДНАББ ім. В.Г. Заболотного
 

Слова подяки, квіти та книги працівники бібліотеки одержали від усіх учасників конференції, а також від читачів, які виступили на конференції, серед яких Сергій Карамаш, Валентин Кобзар, Віталій Ковалинський, Ірина та Дмитро Малакови, Микола Мосунов та ін. Від видавництва «Наш час» бібліотека також одержала книги.

 

 На конференції було прийнято рішення про необхідність надання всебічної підтримки інформаційній скарбниці будівельної галузі України - Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В.Г. Заболотного.

Колектив бібліотеки, підбиваючи підсумки пройденого шляху, не зупиняється на досягнутому і вишукує нові шляхи і методи для реалізації головного завдання бібліотеки - інформаційного забезпечення фахівців будівельної галузі України.


Прочитано: 15005 раз
Дополнительно на данную тему:
Науково-практична конференція «Будівництво бібліотек в сучасних умовах: проблеми і перспективи»
Круглий стіл на тему «Сучасна будівля бібліотеки України через призму архітектурно-проектувальних вирішень та нових функціональних бібліотечних особливостей»
Cемінар для працівників мережі галузевих бібліотек та органів науково-технічної інформації підприємств архітектурно-будівельної й житлово-комунальної галузі України
«Бібліотечна будівля в умовах інформаційного суспільства: погляд архітектора»
Прес-реліз
Учбово-методичний семінар з підведення підсумків роботи науково-технічних бібліотек та органів науково-технічної інформації
Бібліотека і час
Семінар в архітектурно-будівельній бібліотеці
Бібліотека і час
Зустріч з колегами

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.19 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7