Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Бібліотечний клуб

Історія малих міст України: місто Хотин Чернівецької області

15 травня 2009 р. у читальному залі Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного в рамках бібліотечного клубу «Національні святині» на високому представницькому рівні було проведено засідання, присвячене місту Хотину Чернівецької області. У засіданні клубу взяли участь фахівці архітектурно-будівельного комплексу України, історики, мистецтвознавці, краєзнавці, бібліотекарі України.

Бібліотечний клуб Бібліотечний клубМісто Хотин підпадає під категорію малого міста: станом на 2006 рік у Хотині налічувалося 11124 мешканці. Необхідно зазначити, що історична та культурна спадщина Хотина є колосальним ресурсом його розвитку. Безліч історичних подій відбувалися протягом століть на цій землі. Знання історії та культурної спадщини міста необхідне сьогоднішньому і майбутнім поколінням.
Галина Анатоліївна Войцехівська  Відкриваючи засідання клубу, Галина Войцехівська, директор ДНАББ ім. В.Г. Заболотного, повідомила, що новий проект бібліотеки розрахований на 3 роки, впродовж яких буде проведено декілька засідань бібліотечного клубу, присвячених дослідженню малих міст України. Паралельно працівниками бібліотеки проводиться велика пошукова робота з дослідження наявної в бібліотеці джерельної бази з історії малих міст України. Завершиться проект виданням бібліографічного покажчика «Історія малих міст України», матеріали якого будуть базуватися на фонді ДНАББ ім. В.Г. Заболотного. Разом з тим розробники нового бібліотечного проекту плекають надію на те, що бібліотечний проект дасть поштовх для розробки фундаментальних програм розвитку на місцевому та державному рівнях для кожного з малих міст України за участю владних структур та населення цих міст.
На засідання бібліотечного клубу з міста Хотина прибула делегація, очолювана першим заступником міського голови Василем Боднаром. До складу делегації ввійшли представники Хотинської РДА – Володимир Сторчак, начальник управління економіки, та Тетяна Терещенко-Косован, начальник відділу культури, директор ДІАЗ «Хотинська фортеця» Людмила Пастух, завідувач Центральної районної бібліотеки м. Хотина Ніна Луць, завідувач сектора краєзнавства цієї бібліотеки Олеся Резник, голова Хотинської районної громадської організації «Центр Євроінтеграції» Олена Мельницька та ін.
Члени делегації виступили зі змістовними доповідями, що розкрили загальну характеристику міста, історію та розвиток освіти, медицини і спорту, міжнародні зв’язки міста Хотина. Значна частина виступів присвячена розвитку культури та туризму, пам’ятним місцям та пам’ятникам міста, видатним людям Хотинщини. Окремий виступ присвячено історії Хотинської фортеці та створенню Державного історико-архітектурного заповідника «Хотинська фортеця».
Місто Хотин - одне з найдавніших міст України, у якому у 2002 р. виповнилося 1000 років. Хотин засновано на перехресті важливих торговельних шляхів з півночі на південь та зі сходу на захід. Дністер слугував судоходною артерією до Чорного моря, а далі - до Західної Європи та Близького Сходу. Тому місто приваблювало різних завойовників. Не раз Хотин ставав ареною кривавих боїв. Невипадково тут, на березі Дністра, в другій половині ХІІІ століття розпочато будівництво кам"яної фортеці, яка стала одним з найпотужніших укріплень Східної Європи.
Волелюбний Хотин ніколи не схиляв голови перед чужоземними завойовниками. Місто пережило Хотинську війну 1621 року, грандіозну Ставчанську битву 1739 року, війни 1769, 1787, 1806 років, мовчазними свідками яких стали стіни Хотинської фортеці.
Чимало визначних і яскравих сторінок у багатовіковій історії Хотина, який сьогодні відомий не лише в Україні, але й далеко за її межами. Хотин увійшов до Ліги історичних міст України. Давнє місто приваблює туристів з усього світу.
Небагато міст України має таку давню і славну історію. По-різному в різні епохи складалася доля міста і буковинського краю. Разом вони переживали піднесення і падіння, але ні місто, ні Хотинщина не переставали бути середовищем, яке мало і має свої специфічні риси, на які так багаті виключно всі українські землі.
Історія малих міст УкраїниСучасний Хотин – одне з найбільших міст Чернівецької області, важливий промисловий, туристичний і культурний центр Буковини. Хотин має вигідне географічне розташування і є активним учасником міжнародного співробітництва. Місто Хотин є одним з найбільш унікальних і самобутніх міст України, має дуже багату історію, пов’язану з життям і діяльністю видатних історичних осіб: літератора Касіяна Саковича, Олександра Афанасьєва-Чужбинського, Осипа Маковея, Зінаїди Тулуб, Петра Дорошенка, Пилипа Орлика, Петра Могили, Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького, Давида Гурамішвілі, Михайла Ломоносова, французького інженера Гійома Левассера де Боплана, легендарного Дмитра Карбишева та багатьох інших.
У 2000 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України було створено Державний історико-архітектурний заповідник «Хотинська фортеця». У 2007 р. при підведенні підсумків всеукраїнської акції «Сім чудес України» Хотинська фортеця стала одним із переможців і здобула офіційний статус дива України.
Різні історичні періоди приносили значні втрати унікальної культурної спадщини міста. Сьогодні залишається невідбудованою близько 50% забудови історичного центра міста, зруйнованого в часи воєн або від нестатку коштів на реставрацію. Сьогодні унікальний комплекс пам’яток Хотинської фортеці потребує здійснення невідкладних заходів, спрямованих на його збереження. У дослідженні історії міста Хотина взяли активну участь працівники бібліотеки (Ольга Пацеля, Світлана Кайнова, Євгенія Крижанова, Ірина Облап), які на заході оприлюднили свої доробки і продемонстрували відеоматеріали з історії міста Хотина та його пам’яток, а також фундаментальну книжкову виставку.
Присутні прослухали виступи учасників художньої самодіяльності міста Хотина, серед яких виступ лауреата міжнародних та всесоюзних конкурсів, студента Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича Дениса Чука та Світлани Шалаєвої.
На засіданні бібліотечного клубу виступили представники архітектурно-будівельної громадськості міста Києва, які високо оцінили ініціативу ДНАББ ім. В. Г. Заболотного щодо впровадження нового бібліотечного проекту. Зокрема, головний художник-реставратор корпорації «Укрреставрація» Інна Дорофієнко зазначила, що бібліотечний проект створює нові умови для глибокого вивчення науковцями історії малих міст України, розуміння їх історичного досвіду, оцінки сучасного стану і винайдення нових суспільно-економічних форм подальшого активного розвитку малих міст України.

Фотогалереї:


Бібліотечний клуб "Національні святині" - м. Хотин
Історія малих міст України: місто Хотин Чернівецької областіПрочитано: 7723 раз
Дополнительно на данную тему:
Історія малих міст України: місто Кодима Одеської області
М.М. Жербін: будівельник і композитор
Історія малих міст України: місто Збараж Тернопільської області
Творча зустріч з українським кінорежисером В.І.Соколовським
Видатні українські будівельники ХХ століття: М.Д. Плєхов (1902-1968), Г.Я. Слободяник (1902-1972), Б.В.Стєфанов (1902-1986)
М.М. Дьомін (1903-1988): архітектор – містобудівник – реставратор
Засідання Вченої ради Академії будівництва України, присвячене 100-річчю від дня народження українського будівельника Михайла Сергійовича Буднікова
Історія малих міст України: місто Бар Вінницької області
Історія малих міст України: місто Глухів Сумської області
Історія малих міст України: місто Корсунь-Шевченківський Черкаської області

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.22 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7