Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Автономна Республіка Крим

Автономна Республіка Крим утворена в лютому 1991 р. Адміністративний центр - м. Сімферополь.

Розташована на півдні України на Кримському півострові, який відрізняється різноманітністю природних ландшафтів. Північну частину півострова займає степ, південні райони - покриті лісами Кримські гори. Гірська система простягнулася трьома пасмами від Севастополя до Феодосії. Найбільші висоти - у межах Головного, або Південного, пасма. Тут знаходиться найвища гірська вершина Кримського півострова - гора Роман-Кош (1545 м).

Клімат рівнинної частини помірно континентальний з відносно м'якою малосніжною зимою (середня температура січня -1оС) і помірно жарким посушливим літом (середня температура липня +23оС). Кількість опадів становить 320-470 мм на рік. Клімат Кримських гір має перехідний характер з м'якою (у передгір'ї), помірно холодною (у горах) зимою (середня температура січня 0о, -4оС), порівняно теплим (у горах) літом (середня температура липня +21о, +16оС). Кількість опадів змінюється від 500 мм (у передгір'ї) до 1100 мм (у горах) на рік. На Південному березі Криму клімат має риси середземноморського з м'якою зимою (середня температура лютого +3оС) і помірно теплим посушливим літом (середня температура серпня +24оС). Середньорічна кількість опадів становить 350-635 мм. Поверхня в північній і центральній частинах - низинна плоска лесова рівнина, на заході з пологими підвищеннями Тарханкутської височини; на сході - пагорбкуватість Керченського півострова. Південна (гірська) частина простирається у вигляді дуги шириною 60 км і довжиною 180 км.

Станом на 01.01.2012 р. до Автономної Республіки Крим входило 14 районів, 16 міст, 56 селищ і 948 сіл. Населення області налічувало 1963,0 тис. осіб, у т. ч. міське населення становило 1232,2 тис. осіб, сільське - 730,8 тис. осіб.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 р. № 878 до Списку історичних населених місць України включено 28 міст і селищ міського типу Автономної Республіки Крим: Сімферополь, Алупка, Алушта, Армянськ, Балаклава, Бахчисарай, Білогірськ, Гаспра, Гурзуф, Євпаторія, Інкерман, Керч, Коктебель, Кореїз, Лівадія, Масандра, Новий Світ, Ореанда, Партеніт, Саки, Сімеїз, Старий Крим, Судак, Феодосія, Форос, Чорноморськ, Щебетовка, Ялта.

На території Автономної Республіки Крим знаходиться 7 227 пам'яток археології, з них 21 - національного значення; 3861 пам'ятка історії, з них 13 - національного значення; 1004 пам'ятки архітектури та містобудування, з них 216 - національного значення; 520 пам'яток монументального мистецтва.

На території Автономної Республіки Крим збереглася значна кількість античних, середньовічних і більш «молодих» пам'яток печерного і наземного містобудування, які практично не зустрічаються в інших регіонах України. Тут збереглися численні православні, мусульманські і, рідше, іудейські культові споруди, починаючи з античних часів. У Криму також збереглися численні різностильові палацові, садибні й дачні будівлі, переважно ХІХ-ХХІ ст. Тут знаходяться 6 природних заповідників, значна кількість ландшафтних і геологічних пам'яток природи з різним природоохоронним статусом.


Місто Джанкой Автономної Республіки Крим

Місто Джанкой Автономної Республіки Крим - місто республіканського підпорядкування, районний центр, розташований у долині р. Степової за 92 км від республіканського центру м. Сімферополя та 690 км від м. Києва. Згідно з даними останнього Всеукраїнського перепису населення (2001), кількість його мешканців складала 42 861 особу.
На думку дослідників, назва міста Джанкой походить від двох тюркських слів: «джан» - «новий», «кой» - «село». Тобто поселення означає дослівно «нове село».
Перші писемні згадки про місто датуються 1855 р. Після еміграції в 1856-1863 рр. татар до Туреччини на території сучасного Джанкоя оселилися німецькі колоністи.
У 1865 р. Джанкой адміністративно підпорядковувався Перекопському повіту. На цей час кількість мешканців поселення становила 114 чоловік, тут було 20 дворів. Основним заняттям населення було хліборобство, тваринництво.
На початку 1870-х рр. у зв"язку з будівництвом залізниці Лозова-Севастополь у селищі оселилися будівельники. У 1873 р. залізницю, на якій була станція Джанкой, введено в експлуатацію.
У 1892 р. завершено будівництво лінії Джанкой-Феодосія, внаслідок чого станція стала вузловою.
У 1912 р. у селищі відкрито завод землеробських машин. Також у Джанкої діяли численні дрібні майстерні, торговельні підприємства, зернові склади.
У роки Першої світової (1914-1918) і Громадянської (1918-1920) воєн у селищі неодноразово змінювалася влада. Внаслідок воєнних дій у листопаді 1920 р. селищем заволоділи радянські війська.
У 1921 р. Джанкой став центром однойменного округу, з жовтня 1923 р. - центром Джанкойського району. Кількість мешканців складала 6 873 особи.
У 1920-1930-х рр. було споруджено мукомельний, маслоробний, бавовноочисний заводи, діяв автотракторний ремонтний завод.
Станом на 1939 р. кількість населення Джанкоя становила 19 581 особа.
У роки Другої світової війни селище було окуповане німецько-фашистськими загарбниками в період з 31 жовтня 1941 р. до 11 квітня 1944 р. Під час окупації на території міста діяв партизанський загін.
У повоєнні роки відбудовувалася промисловість селища, зокрема консервна і машинобудівна галузі (консервний і машинобудівний заводи). Згодом почали працювати молокозавод, м"ясокомбінат.
У 1961 р. Джанкой став одним із опорних пунктів у спорудженні Північно-Кримського каналу. Промисловою базою будівництва каналу стали завод залізобетонних виробів, ремонтно-механічний завод та ін. підприємства міста.
У 1970-х рр. у місті діяли районний Будинок культури, 3 професійні клуби, 2 кінотеатри, історико-краєзнавчий музей тощо.
Наприкінці ХХ ст. Джанкой був центром Джанкойського промислового вузла. У місті працювали машинобудівний, консервний, ремонтно-механічний, комбікормовий заводи, завод залізобетонних конструкцій, м"ясокомбінат, фабрика господарських виробів.
На околицях міста було виявлено знаряддя праці доби неоліту й міді, а також залишки поселення доби пізньої бронзи. Також на околицях Джанкоя досліджені кургани з похованнями доби бронзи, часів скіфів і середньовіччя.

Прочитано: 2026 раз
Дополнительно на данную тему:
Місто Судак Автономної Республіки Крим
Місто Старий Крим Автономної Республіки Крим
Місто Алупка Автономної Республіки Крим
Місто Білогірськ Автономної Республіки Крим
Місто Алушта Автономної Республіки Крим
Місто Армянськ Автономної Республіки Крим
Місто Бахчисарай Автономної Республіки Крим
Місто Красноперекопськ (Яни Капу) Автономної Республіки Крим
Місто Саки Автономної Республіки Крим
Місто Щолкіне Автономної Республіки Крим

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.18 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7