Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Дніпропетровська область

Дніпропетровська область утворена 27 лютого 1932 р. Адміністративний центр - м. Дніпро.

Розташована у південно-центральній частині Україні. Територія області знаходиться на Придніпровській височині (висота до 192 м), що поступово знижується в південно-східному напрямку і обривається до долини Дніпра крутим уступом. На крайному півдні височина поступово переходить у Причорноморську низовину. Лівобережна частина області розташована на Придніпровській низовині, на крайному південному сході області - Приазовська височина. Територія області розчленована глибокими долинами річок, балками і ярами.

Клімат помірно континентальний (середня температура січня від -15оС в південно-західній частині, до -17оС на північному сході; липня - відповідно +23оС та +31оС). Кількість опадів становить 450 мм на рік на півдні та до 400 мм на рік на півночі.

Станом на 01.01.2012 р. до Дніпропетровської області входило 22 райони, 20 міст, 46 селищ і 1435 сіл. Населення області налічувало 3320,3 тис. осіб, у т. ч. міське населення становило 2772,2 тис. осіб, сільське - 548,1 тис. осіб.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 р. № 878 до Списку історичних населених місць України включено 6 міст Дніпропетровської області: Дніпро, Дніпродзержинськ, Кривий Ріг, Нікополь, Новомосковськ, Павлоград.

У Дніпропетровській області на державному обліку перебуває 35 пам'яток архітектури національного значення.

На території Дніпропетровської області збереглися палаци, адміністративні будинки, громадські заклади, церкви та собори, фортифікаційні споруди XVIII-XX ст.

 


Місто Апостолове Дніпропетровської області

Місто Апостолове Дніпропетровської області (до 1818 р. - Вошиве; 1818-1853 рр. - Новопокровське, 1853-1923 рр. - с. Покровське) - районний центр, розташований у межиріччі Дніпра, Інгульця і Базавлука за 158 км від обласного центру м. Дніпра та за 440 км від м. Києва. Відповідно до статистичних даних Держкомстату України, станом на 01.01.2012 р. у місті мешкало 14 480 осіб.

 Першу назву - Вошиве - село отримало від степової річки Вошивої, що кишіла дафніями - водяними вошами. Після побудови в 1818 р. церкви святої Покрови село перейменовано на Покровське. Наприкінці ХІХ ст. поблизу Покровського споруджено станцію, яку назвали за прізвищем землевласника - Апостолове. Назва станції закріпилася за селищем, а згодом - за містом.
Територія Апостолового заселялася з середини XVIII ст., коли тут створювали зимівники і хутори запорізькі козаки.
На початку 1790-х рр. землі між річками Кам"янка й Інгулець належали Катеринославському намісництву.
Після ліквідації Запорізької Січі на території сучасного міста оселився правнук гетьмана Данила Апостола, відставний секунд-майор Ямбурзького кірасирського полку Михайло Данилович Апостол. У 1793 р. він одержав за указом Катерини ІІ земельний наділ - 12 тис. десятин землі обабіч степової р. Вошивої. На початку ХІХ ст. тут з"явилися перші поселенці - переселенці з Харківської й Чернігівської губерній.
У 1818 р. у Вошивому побудовано церкву на честь Покрови св. Богородиці й село отримало назву Новопокровське, а після віднесення його до військових поселень у 1853 р. - Покровське.
У 1835 р. тут мешкало 1 290 осіб, у 1859 р. - 2 088.
У 1871 р. у Покровському відкрито трикласну церковно-парафіяльну школу.
Після закінчення Громадянської війни 1918-1920 рр. в Апостоловому встановлено радянську владу.
У 1923 р. пристанційне селище і с. Покровське об"єдналися в селище міського типу - Апостолове, що стало районним центром.
У 1920-х рр. в Апостоловому діяв шкіряний завод та інші промислові підприємства.
У 1940-х рр. у місті діяли елеватор, маслозавод, паровий млин, майстерні МТС.
У роки Другої світової війни місто було окуповане німецько-фашистськими загарбниками в період з 17 серпня 1941 р. до 06 лютого 1944 р. Під час окупації на території міста діяли партизанські загони.
У 1944 р. було відновлено рух залізницею, цегельний завод, МТС тощо.
У післявоєнні роки було розширено й реконструйовано залізничний вузол, зокрема споруджено паровозне депо, приміщення для служб дистанції колії.
У 1960-х рр. діяв районний Будинок культури, 3 клуби, 4 бібліотеки тощо.
Наприкінці ХІХ ст. почалося будівництво залізниці Довгинцеве - Олександрівськ (нині - Запоріжжя). У 1904 р. поблизу с. Покровського збудовано залізничну станцію і вокзал Апостолове. Навколо станції утворилося робітниче селище.
Наприкінці ХХ ст. у місті працювали консервний завод, завод залізобетонних виробів, маслоробний завод, завод металоконструкцій, комбінат промисловості будівельних матеріалів. Діяв історико-краєзнавчий музей.
На початку ХХІ ст. у місті працювали комбінат будівельних промбудматеріалів, завод металоконструкцій, маслозавод, комбікормовий завод тощо. Діяли Будинок культури, бібліотека, історико-краєзнавчий музей.
Поблизу міста виявлено кілька курганів доби бронзи (ІІІ-І тисячоліття до н. е.), два скіфських кургани - Баби і Розкопана Могила (IV-ІІІ ст. до н.е.) з похованнями ватажків, в яких знайдено золоті прикраси, зброю, посуд тощо. Досліджено також окремі поховання кочівників ХІІІ-ХIV ст.

Прочитано: 1678 раз
Дополнительно на данную тему:
Місто Жовті Води Дніпропетровської області
Місто Покров Дніпропетровської області
Місто П‘ятихатки Дніпропетровської області
Місто Верхньодніпровськ Дніпропетровської області
Місто Верхівцеве Дніпропетровської області
Місто Марганець Дніпропетровської області
Місто Вільногірськ Дніпропетровської області
Місто Зеленодольськ Дніпропетровської області
Місто Перещепине Дніпропетровської області
Місто Першотравенськ Дніпропетровської області

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.18 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7