Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Дніпропетровська область

Дніпропетровська область утворена 27 лютого 1932 р. Адміністративний центр - м. Дніпро.

Розташована у південно-центральній частині Україні. Територія області знаходиться на Придніпровській височині (висота до 192 м), що поступово знижується в південно-східному напрямку і обривається до долини Дніпра крутим уступом. На крайному півдні височина поступово переходить у Причорноморську низовину. Лівобережна частина області розташована на Придніпровській низовині, на крайному південному сході області - Приазовська височина. Територія області розчленована глибокими долинами річок, балками і ярами.

Клімат помірно континентальний (середня температура січня від -15оС в південно-західній частині, до -17оС на північному сході; липня - відповідно +23оС та +31оС). Кількість опадів становить 450 мм на рік на півдні та до 400 мм на рік на півночі.

Станом на 01.01.2012 р. до Дніпропетровської області входило 22 райони, 20 міст, 46 селищ і 1435 сіл. Населення області налічувало 3320,3 тис. осіб, у т. ч. міське населення становило 2772,2 тис. осіб, сільське - 548,1 тис. осіб.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 р. № 878 до Списку історичних населених місць України включено 6 міст Дніпропетровської області: Дніпро, Дніпродзержинськ, Кривий Ріг, Нікополь, Новомосковськ, Павлоград.

У Дніпропетровській області на державному обліку перебуває 35 пам'яток архітектури національного значення.

На території Дніпропетровської області збереглися палаци, адміністративні будинки, громадські заклади, церкви та собори, фортифікаційні споруди XVIII-XX ст.

 


Місто П‘ятихатки Дніпропетровської області

Місто П"ятихатки Дніпропетровської області - районний центр, розташований за 108 км від обласного центру м. Дніпра та за 355 км від м. Києва. Відповідно до статистичних даних Держкомстату України, кількість його мешканців у 2012 р. складала 18 994 особи.

 

 Ймовірно, назва міста походить від того, що тут було розміщено п"ять хат перших поселенців - братів Потабашних. За легендою, одна із тих хат на вул. Зеленій, 130, збереглася й досі.
Заснування першого населеного пункту на території сучасних П"ятихаток пов"язане з будівництвом Саксаганської дільниці Катерининської залізниці. У 1886 р. тут розпочалося будівництво вузлової станції, поблизу якої брати Потабашні збудували перші хати. За нетривалий період П"ятихатки перетворилися на одну із найбільших вузлових станцій Катерининської залізниці. При вузлі було збудовано паровозне депо.
У роки Громадянської війни 1918-1920 рр. у місті неодноразово змінювалася влада. Внаслідок воєнних дій тут встановлено радянську владу.
У 1923 р. селище стало центром новоутвореного П"ятихатського району Криворізької округи.
У 1920-х рр. у П"ятихатках створено бібліотеки, самодіяльний театр, клуб залізничників, клуб тощо. Крім того, працювали елеватор, маслозавод, державний млин, численні промислові артілі.
У 1930 р. відкрито П"ятихатську машинно-тракторну станцію.
У роки Другої світової війни місто було окуповане німецько-фашистськими загарбниками в період з 13 серпня 1941 р. до 19 жовтня 1943 р. Під час окупації на території міста діяла підпільна організація.
У 1944 р. в місті діяли райпромкомбінат, легкопромкомбінат, харчокомбінат, швейна фабрика тощо.
У 1960- х рр. в П"ятихатках діяли районний Будинок культури, Палац культури залізничників, клуби тощо.
Наприкінці ХХ ст. у місті працювали підприємства залізничного транспорту, ремонтно-механічний завод, завод пресових вузлів, консервний, комбікормовий, маслоробний, круп"яний і хлібний заводи, швейна фабрика. Діяв історико-краєзнавчий музей.Прочитано: 1899 раз
Дополнительно на данную тему:
Місто Жовті Води Дніпропетровської області
Місто Покров Дніпропетровської області
Місто Апостолове Дніпропетровської області
Місто Верхньодніпровськ Дніпропетровської області
Місто Верхівцеве Дніпропетровської області
Місто Марганець Дніпропетровської області
Місто Вільногірськ Дніпропетровської області
Місто Зеленодольськ Дніпропетровської області
Місто Перещепине Дніпропетровської області
Місто Першотравенськ Дніпропетровської області

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.17 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7