Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Бібліотечний клуб

Засідання Вченої ради Академії будівництва України, присвячене 100-річчю від дня народження українського будівельника Михайла Сергійовича Буднікова

М.С. Будніков – видатний український будівельник

Відповідно до “Плану роботи Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного на 2004 рік” бібліотечні працівники підготували засідання бібліотечного клубу „Національні святині” на тему “М.С. Будніков – видатний український будівельник”. У процесі підготовки з’ясувалось, що заходи, приурочені до 100-річчя від дня народження М.С. Буднікова, готуються й Науково-дослідним інститутом будівельного виробництва (НДІБВ). У зв’язку з цим було прийнято рішення об’єднати зусилля і провести спільний захід, залучивши до нього Академію будівництва України (АБУ) та Київський національний університет будівництва та архітектури (КНУБА).17 червня 2004 р. у приміщенні НДІБВ відбулось ювілейне засідання Вченої ради Академії будівництва України, присвячене 100-річчю від дня народження українського будівельника Михайла Сергійовича Буднікова, організаторами якого стали: АБУ, НДІБВ, КНУБА та ДНАББ імені В.Г. Заболотного.
До цього заходу працівниками ДНАББ була відкрита книжкова виставка “М.С. Будніков (1904-1966) – видатний український будівельник”, що експонувалась у приміщенні бібліотеки.
На засіданні Вченої ради АБУ серед інших було заслухано виступ директора ДНАББ Г.А. Войцехівської, яка розповіла про проведене у 1996 р. бібліографічне дослідження творчого доробку вченого та видання бібліотекою першого персонального покажчика про його діяльність “Видатний український будівельник – Михайло Сергійович Будніков (1904-1966 рр.)”, а також про необхідність продовження робіт з дослідження спадщини Михайла Сергійовича. Згадувався анотований бібліографічний покажчик “Поточное строительство”, що вийшов у трьох випусках у 1967-1968 рр. і містив інформацію про вітчизняну літературу за період з 1930 до 1967 рр., в якій висвітлено питання розробки основ потоковості у будівництві, досвід експериментального застосування його у різноманітних напрямках будівельного виробництва та перехід до масового застосування потокових методів у будівництві. Укладачами покажчика були працівники бібліотеки – Г.М. Бахтіна, Л.М. Бурбело, О.Б. Шинкаренко, Г.Л. Яблонська, консультантами – працівники НДІБВ – О.М. Кліндух, П.І. Недавній, О.П. Обозний.
З біографії. Михайло Сергійович Будніков (06.06.1904 р. - 06.03.1966 р.) – доктор технічних наук, професор, дійсний член Академії будівництва і архітектури СРСР та УРСР, заслужений діяч науки і техніки, заслужений будівельник України, видатний вчений в галузі теорії та практики потокових методів у будівництві, засновник школи потокових методів спорудження будинків.
Народився М.С. Будніков у Києві. Після закінчення Київського полі-технічного інституту (1927) працював на будовах Донбасу. У 1935 р. повернувся до Києва і почав працювати в Київському інженерно-будівельному інституті (КІБІ) як педагог і вчений. У 1941 р. добровільно пішов на фронт. З 1946 р. знову повернувся до КІБІ, де керував кафедрою технології будівельного виробництва. Був організатором і директором одного з найбільших в Україні науково-дослідних інститутів (нині НДІБВ).
За свою невтомну й плідну працю М.С. Будніков відзначений багатьма орденами та медалями, нагороджений почесними дипломами, грамотами, його праці широко відомі за межами України, перекладені багатьма мовами.
Великою заслугою вченого є поєднання науки з організацією та практикою будівельного виробництва. Школа потокового будівництва, створена М.С. Будніковим, продовжувала розвиватися його учнями.
Рішенням Президії АБУ від 25.05.1995 р. на відзнаку досягнутих особистих або колективних успіхів будівельників України заснована премія ім. академіка М.С. Буднікова, яку сьогодні присуджено 185 фахівцям за 46 робіт у будівельній галузі.
 

Прочитано: 3845 раз
Дополнительно на данную тему:
Історія малих міст України: місто Кодима Одеської області
М.М. Жербін: будівельник і композитор
Історія малих міст України: місто Збараж Тернопільської області
Творча зустріч з українським кінорежисером В.І.Соколовським
Видатні українські будівельники ХХ століття: М.Д. Плєхов (1902-1968), Г.Я. Слободяник (1902-1972), Б.В.Стєфанов (1902-1986)
М.М. Дьомін (1903-1988): архітектор – містобудівник – реставратор
Історія малих міст України: місто Бар Вінницької області
Історія малих міст України: місто Хотин Чернівецької області
Історія малих міст України: місто Глухів Сумської області
Історія малих міст України: місто Корсунь-Шевченківський Черкаської області

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.17 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7