Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

 Меню
Loading Flash Menu

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (044) 456 01 72


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Презентації, лекції

Творча зустріч з М. Б. Кальницьким

19 лютого 2013 року в Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотецй імені В. Г. Заболотного організувано творчу зустріч з дослідником київської старовини Михайлом Борисовичем Кальницьким. Автор презентував свою нову книжку - «Зодчество и зодчие». Ця книжка є другою в серії «Киевские истории».

 

                                                                                                                         Захід відкрила завідувачка науково-методичного відділу Олена Жидецька. Вона представила присутнім Михайла Кальницького як києвознавця, історика, журналіста, який упродовж багатьох років займається вивченням та охороною культурної спадщини Києва й України. Вона також розповіла, що захоплення історією зародилось у автора ще в шкільні роки, а з часом стало його професією. У 1983 році він вперше виступив у пресі з результатами своїх досліджень і з тих пір підготував понад 2 тис. журнальних і газетних публікацій, є автором і співавтором більше 20 книжок, учасником численних історичних, краєзнавчих, культурологічних наукових конференцій. Михайло Борисович входить до складу колегії Головної ради Українського товариства охорони пам"яток історії та культури. 


          Михайло Кальницький почав свій виступ з необхідності піднімати та вирішувати питання охорони пам"яток архітектури Києва, провів паралелі між сучасним і тогочасним містом, ознайомив присутніх зі своєю новою книжкою. На конкретних прикладах він розповів про головні особливості професії архітектора кінця ХІХ - початку ХХ століття, висвітлив питання освіти зодчих, систему архітектурного ліцензування й нагляду, що діяла в межах законодавства Російської імперії, поділився цікавими фактами з життя архітекторів, для яких надзвичайно важливим було збереження хорошої репутації.
        Вигляд стародавнього Києва, формування якого відбувалося протягом віків, сьогодні страждає від сучасних будівельних змін. Цю думку автора презентованої книжки підтримав Михайло Дегтярьов, мистецтвознавець, член Спілки художників України, співробітник Музею Магдебурзького права. Він зазначив, що нинішні будівельні зміни згубно впливають на історико-архітектурну атмосферу столиці України. Неспокій за долю міста спонукає киян активніше вивчати архітектурну спадщину міста, домагатися охоронного статусу на давні будови, які збереглися.

                                                                                                                                                 Небайдужим за долю Києва є й Вадим Рибін, гідрогеолог, старший науковий співробітник Інституту геології НАН України. Він вважає, що історичні будівлі - це візитка столиці, тому висловив надію, що нове дослідження Михайла Кальницького підштовхне читачів до нової хвилі активізації вивчення архітектурної спадщини столиці.
   


       Києвознавець, історик, старший науковий співробітник Музею історії Києва Дмитро Малаков привітав колегу з виходом нової книги. Наголосив, що велика кількість популярних будівель, які описані в книзі, оточені легендами й домислами, однак автор спирається на документальне підґрунтя і показує, що реальні факти можуть бути незвичними, а іноді, навіть, драматичнішими, ніж легенда. Науковець наголосив, що в книзі подано чимало не знаних раніше подробиць, пов"язаних із життям талановитих зодчих.
        В обговоренні нового видання взяли участь Валентин Кобзар, краєзнавець, дослідник історії київського водогону, Людмила Афанасьєва, заступник голови Ради КМО УТОПІК, Лариса Будкова, історик-архівіст та інші.   

   


 
   На завершення презентації Михайло Кальницький представив видавництво «Варто», у якому вийшла книжка, подякував його директору Віктору Сидоренку та головному редактору Олені Насировій за співпрацю. Автор розповів, що видавництво спеціалізується на випуску книг про Київ і Україну. В архіві видавництва зібратно велику цифрову колекцію, яка налічує кілька тисяч сканованих книг, журналів і газет київської тематики, що видавались із середини ХІХ століття до нашого часу.
На заході були присутні архітектори, мистецтвознавці, науковці, студенти й усі ті, хто любить Київ, цікавиться його історією, небайдужий до його майбутнього.

Фотогалерея:

Творча зустріч з М. Б. Кальницьким


Прочитано: 1576 раз
Дополнительно на данную тему:
ПРЕЗЕНТАЦІЯ електронних ресурсів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного
Презентація книги «Анисимов А. Мой Киев. Портрет в интерьере Вечности…»
Презентація книги «Віктор Вечерський: Біобібліографічний покажчик. Графіка»
Презентація книги українського архітектора Віктора Вечерського «Православні святині Сумщини»
Презентація книги Богуслава Сланського - Техніка живопису та реставрації
Презентація книги В.П. Ієвлевої «Пам’ятки індустріального розвитку Києва кінця ХІХ – першої третини ХХ століття»
Презентація видань НДІ пам"яткоохоронних досліджень
Презентація книги «Хто є хто в будівництві та архітектурі. Вип. 4»(К., 2008)
Невідомі периферії Києва. Солом`янський район
Презентація нової книги Вікторії Порт «ЛАД»

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.18 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //