Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Бібліотечний клуб

Творча зустріч з українським кінорежисером В.І.Соколовським

19 березня 2002 року відбулося четверте засідання клубу, присвячене творчості українського кінорежисера Валентина Івановича Соколовського, на якому були присутні архітектори, музеєзнавці, києвознавці, історики, екскурсоводи, інженери, викладачі вузів, бібліотечні працівники будівельного комплексу.Зустріч присвячена особистості, яка своєю творчістю на найвищому рівні вносить внесок в збереження національної пам’яті, що втілена в архітектурній спадщині, є подвижником і першим українським режисером, який мовою кіно відображає архітектурні образи в динаміці, зберігає для майбутніх поколінь незабутнє мистецтво в камені. Мовою кіно Валентин Іванович започаткував цикл документально підтверджених кіноматеріалів, в яких відображена історико-архітектурна спадщина Києва різних епох, йому належать 12 документальних кінофільмів, присвячених видатним київським архітекторам. І недивно, що В.Соколовського називають самим київським режисером.
Розпочалося засідання демонстрацією одного із документальних фільмів ”Володимир Ніколаєв”.
Після цього В.І.Соколовський розповів про плідну творчу співпрацю з бібліотекою, про те, як він створює свої кінофільми, зупинився на проблемах, які заважають в наш час творити, про пошуки спонсорів, небайдужих до збереження архітектурної спадщини.
Народився у Відні, навчався на кінофакультеті Київського театрального інституту. З 1968 р. працював на студії «Київнаукфільм», відзняв близько сотні фільмів, переважно на замовлення. Фільми неодноразово відзначались українською та світовою громадськістю: у 1978 році в Ризі проходив міжнародний огляд фільмів з протипожежної безпеки, на якому його фільм “На вогняній варті” отримав Grand-Prix “Бурштиновий Півень”, у 1996 році за фільм “Рукопис з Пересопниці” отримав Срібну Оранту на Першому Українському кінофестивалі християнського мистецтва. З 1993 року здебільшого працює на студії документальних фільмів «Укртелефільм». Співпрацює з приватними студіями.
М.Б.Кальницький, співавтор сценарію кінофільму про видатного українського архітектора П.Ф.Альошина, створеного Валентином Івановичем, зупинився на тому, як творчо, плідно і натхненно працює режисер, створюючи свої кінофільми.
На засіданні виступили: київський музеєзнавець Д.В.Малаков та києвознавець В.В.Ковалинський, які звернули увагу присутніх на вміння режисера достовірно донести до глядачів інформацію про архітекторів, дух епохи, коли вони творили, і представити на перегляд їх творіння у камені.
В.О.Константинов наголосив на тому, що кінофільми про архітекторів робить дуже цікава людина. Діяльність, що проводить режисер, важлива для збереження пам’яті про вітчизняні перлини архітектури та для їх охорони. У навчальних закладах є предмет “Києвознавство”, для викладання якого можна було б використовувати для показу ці кінофільми.
Л.А.Пономаренко у своєму виступі високо оцінила достовірність фактів, які подаються в його фільмах. Режисеру запропоновано зняти кінофільм про околиці Києва.
Після виступів членів клубу режисер із задоволенням відповів на всі запитання, поставлені йому: про тих, з ким він співпрацює, про найближчих друзів, чи пише він сам сценарії, чи є у нього послідовники, хто озвучує його фільми, який фільм для нього найдорожчий, як його творчість пов’язана з іменем Василя Бородая, як владні структури відгукуються на відтворення архітектурної спадщини мовою кіно, чи є меценати, які зацікавлені у створенні кінофільмів про відтворені сьогодні пам’ятки архітектури, особливо культові споруди, чи пропонував режисер співпрацю Фонду Андрія Первозванного, які плани, пов`язані з архітектурною тематикою має режисер.
На завершення був переглянутий ще один документальний кінофільм “Михайло Остроградський”, присвячений всесвітньовідомому математику, що знятий до його 200-річчя від дня народження на замовлення Держфонду фундаментальних досліджень. Хоча за своєю тематикою фільм не відповідає галузевому профілю, але в підготовці і цього фільму були використані матеріали ДНАББ.
Увазі учасників була запропонована книжкова виставка „Кінорежисер В.І.Соколовський, автор 12 фільмів із серії „Архітектори Києва”, що висвітлила творчий шлях і доробок режисера.

 

Прочитано: 4390 раз
Дополнительно на данную тему:
Історія малих міст України: місто Кодима Одеської області
М.М. Жербін: будівельник і композитор
Історія малих міст України: місто Збараж Тернопільської області
Видатні українські будівельники ХХ століття: М.Д. Плєхов (1902-1968), Г.Я. Слободяник (1902-1972), Б.В.Стєфанов (1902-1986)
М.М. Дьомін (1903-1988): архітектор – містобудівник – реставратор
Засідання Вченої ради Академії будівництва України, присвячене 100-річчю від дня народження українського будівельника Михайла Сергійовича Буднікова
Історія малих міст України: місто Бар Вінницької області
Історія малих міст України: місто Хотин Чернівецької області
Історія малих міст України: місто Глухів Сумської області
Історія малих міст України: місто Корсунь-Шевченківський Черкаської області

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.18 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7