Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Презентації, лекції

Презентація книжки О. А. Пламеницької «Castrum Camenecensis. Фортеця Кам”янець»

   5 лютого 2013 року в Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г.Заболотного відбулася презентація книжки українського архітектора-реставратора О. А. Пламеницької «Castrum Camenecensis. Фортеця Кам"янець».

 

 

 Авторка присвятила книгу 85-річчю від дня народження матері - Євгенії Пламеницької - архітектора й археолога, яка чимало уваги приділяла вивченню міста Кам"янця-Подільського.

Зі вступним словом виступила директор ДНАББ ім. В. Г. Заболотного Галина Войцехівська. Вона зазначила важливість виходу у світ презентованого видання, яке є першою архітектурною монографією про фортецю Кам"янця-Подільського.

Авторка презентованої книжки - Ольга Пламеницька, кандидат архітектури, доцент Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, професор Київського національного університету будівництва і архітектури - коротко представила структуру видання та його основні розділи, розповіла про існування декількох гіпотез заснування міста і детально зупинилася на дако-римській гіпотезі. Свою розповідь Ольга Анатоліївна супроводжувала наочним матеріалом - фрагментами з книжки.


На презентацію з Кам"янця-Подільського приїхав директор видавництва «Абетка» Ярослав Сисин, який відмітив високу поліграфічну якість видання, насиченість книжки ілюстраціями (470 ілюстрацій, з яких суттєва частина є особистими фотографіями автора книжки). Також він розповів про труднощі в роботі над підготовкою монографії до видання та представив невеликий колектив, який працював над виданням книжки.Продовжила тему видання книжки головний редактор видавництва «Абетка» Любов Скоб"як. Окрім іншого, виступаюча зазначила, що книга «Castrum Camenecensis. Фортеця Кам"янець» зайняла перше місце в конкурсі «Відзнака року» у номінації «Видання року», що проходив у Кам"янці-Подільському.


На презентацію завітав перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Олександр Мазурчак. Будучи міським головою Кам"янця-Подільського у 1988-2008 роках, він надав значну організаційну допомогу дослідникам у вивченні пам"ятки та проведенні реставраційних робіт у Старому місті. У своєму виступі колишній мер міста відзначив, що архітектор-реставратор Ольга Пламеницька заклала ідеї популяризації Кам"янця-Подільського, які лягли в основу відбудови міста як туристичного центру. Саме археологічні дослідження, реставраційні роботи є тим підґрунтям, що ваблять людей, а книга, у свою чергу, є новим поштовхом до вивчення Кам"янця-Подільського.Серед присутніх на заході були друзі та колеги Ольги Анатоліївни, які поділилися особистими враженнями про книгу. Одна з них - Світлана Біленкова, кандидат мистецтвознавства, доцент КНУБА - зазначила, що завдяки монографії список об"єктів Світової спадщини ЮНЕСКО може поповнитися українськими пам"ятками.                                             

Продовжила розповідь колеги Олена Олійник, кандидат наук, професор НАУ, віце-президент Спілки архітекторів України. Вона наголосила, що видання розраховане на широке коло читачів, написане доступно, цікаво, є грамотним путівником-альбомом для спеціалістів. Повідомила, що за вагомий внесок у науку Національна спілка архітекторів України пропонує висунути на Державну премію України книгу О. А. Пламеницької «Castrum Camenecensis. Фортеця Кам"янець».    

             

  Про відповідальний підхід автора до написання презентованої книжки розповіла її колега Лариса Яременко,кандидат архітектури, доцент НАОМА.Співробітник КНМЦ з охорони пам"яток, кандидат архітектури, дійсний член ІКОМОС Валерій Сопілка оцінив працю Ольги Анатоліївни як відтворення архітектурного образу нашої спадщини, містобудівної культури.                                                                                                                                      

Архітектурну, археологічну, історичну, філософську глибину книги відзначив Сергій Буйських, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту археології.

Тема збереження архітектурних пам"яток зацікавила присутнього на заході виконуючого обов"язки голови Подільської райдержадміністрації в м. Києві Сергія Крушановського. У своєму виступі він поділився роздумами із цього приводу, а також запропонував підписати договір про співпрацю Подільської райдержадміністрації з Кам"янцем-Подільським.

Головний художник-реставратор корпорації «Укрреставрація» Інна Дорофієнко зазначила своєчасність та актуальність виходу книжки, наголосила на тому, що сьогодні реставрація потребує більшої уваги, що науковцями не проводяться належні археологічні та реставраційні роботи для збереження культурної спадщини.

На завершення заходу завідувач науково-методичного відділу ДНАББ ім. В. Г. Заболотного Олена Жидецька зазначила, що проведена презентація послужить імпульсом для подальшого вивчення українськими фахівцями вітчизняних пам"яток архітектури та їх реставрації, підніме престиж професії архітектора-реставратора.

Фотогалерея:

Презентація книжки О. А. Пламеницької «Castrum Camenecensis. Фортеця Кам"янець»


Прочитано: 2680 раз
Дополнительно на данную тему:
Презентація книжки Дмитра Антонюка «Римо-католицькі кляштори в Україні»
Презентація монографії «Архітектура, будівництво, дизайн в освітньому просторі»
«Невідомі периферії Києва. Північне Правобережжя»
ПРЕЗЕНТАЦІЯ електронних ресурсів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного
Презентація книги «Анисимов А. Мой Киев. Портрет в интерьере Вечности…»
Презентація книги «Віктор Вечерський: Біобібліографічний покажчик. Графіка»
Презентація книги українського архітектора Віктора Вечерського «Православні святині Сумщини»
Презентація книги Богуслава Сланського - Техніка живопису та реставрації
Презентація книги В.П. Ієвлевої «Пам’ятки індустріального розвитку Києва кінця ХІХ – першої третини ХХ століття»
Презентація видань НДІ пам"яткоохоронних досліджень

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.18 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7