Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Презентації, лекції

Презентація книги «Забудова Києва доби класичного капіталізму» (2012 р.)

26 жовтня 2012 р. у приміщенні Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного відбулася презентація книжки «Забудова Києва доби класичного капіталізму».

 

 

 

 На сторінках книжки представлене комплексне дослідження забудови Києва 1871-1919 років, здійснено аналіз історико-теоретичних досліджень, що стосуються різнобічних аспектів розвитку Києва як європейського міста на зламі ХІХ-ХХ століть, розкрито специфіку архітектурно-будівної діяльності з правовими та інвестиційними механізмами, репрезентовано творчі портрети видатних будівничих Києва. Видання побачило світ у київському видавництві «Варто» 2012 р.

Відкрила презентацію директор ДНАББ ім. В. Г. Заболотного Галина Войцехівська. Вона привітала з виходом цієї книги авторів (переважно співробітників НДІТІАМ), видавців, рецензентів і всіх, хто причетний до її виходу. Народження книжки - це нелегкий процес, особливо якщо видання є енциклопедичним. Дана книга, безперечно, є справжнім енциклопедичним виданням у галузях києвознавства, теорії та методології історико-містобудівних досліджень нашої столиці.

Підсумки проведеної надзвичайно важливої, необхідної й кропіткої роботи з підготовки даного проекту, що тривав дев"ять років, підбив автор вступного слова до книжки, заслужений архітектор України, доктор архітектури, професор, член-кореспондент Національної академії мистецтв України, президент Спілки урбаністів, віце-президент Української академії архітектури Микола Дьомін. Він зауважив, що сучасний Київ одержав у спадок від наших визначних попередників свій винятковий вигляд та можливість забезпечення подальшого розвитку міста, варто лише опиратися на закладені містобудівні основи та високі стандарти. Під час роботи над виданням колективом авторів монографії опрацьовано велику кількість документальних та літературних джерел, простежено закономірний містобудівний рух, проаналізовано розвиток міста з урахуванням впливу на нього сил природи, законів економіки, особливостей політики та культури тощо.

Актуальність виходу цієї книжки, її велике наукове та практичне значення без перебільшення можна вважати значною подією для українських архітекторів. На жаль, один з авторів книги - видатний учений у галузі філософських, правових і економічних основ архітектури, почесний доктор НДІТІАМ, кандидат економічних наук і кандидат архітектури Андрій Беломєсяцев - передчасно пішов із життя. Йому належить перший розділ книги про культурно-історичні передумови архітектурної практики міста.

На презентації виступили києвознавець, дослідник історії Києва, член Головної ради Українського товариства охорони пам"яток історії та культури Михайло Кальницький та кандидат архітектури, старший науковий співробітник Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України Наталія Кондель-Пермінова. За загальною редакцією цих відомих фахівців у вітчизняному історико-теоретичному архітектурознавстві й вийшла книжка. Окрім цього, вони є авторами розділів про правові засади міського будівництва, джерела і форми інвестування у забудову Києва, тогочасну архітектурно-будівельну освіту, підготовку будівничих тощо.

Також про роботу над виданням розповіли інші автори. Кандидат архітектури, член Національної спілки архітекторів України, доцент Інституту дизайну і ландшафтного мистецтва Академії керівних кадрів культури і мистецтва Валерія Ієвлева присвятила свою розповідь транспортним та інженерним комунікаціям, промисловій забудові Києва кінця ХІХ - початку ХХ століть; мистецтвознавець, член Спілки художників України, старший науковий співробітник відділу історичних досліджень Національного заповідника «Софія Київська» Тетяна Скібіцька - архітектурі київського житла цього періоду, стилістиці забудови; архітектор, доцент Національного авіаційного університету Олена Сідорова - типам фасадів будівель, класифікації їх композиційної структури, символіці; головний редактор журналу «А+С» Борис Єрофалов - тогочасним містобудівним проблемам, радіальному розвиткові містопланувальної структури Києва.

Серед присутніх на заході був рецензент книжки - доктор мистецтвознавства, старший науковий співробітник, заступник директора з наукової роботи Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України Андрій Пучков. Він зазначив, що проведена серйозна й потрібна робота, і сьогодні дуже приємно підбивати її підсумки.

Виступаючий висловив сподівання, що книга буде перекладена англійською, російською та іншими мовами світу для того, щоб якомога більше людей дізналися про унікальність Києва, його прекрасні будівлі та видатних будівничих міста.

Директор і головний редактор видавництва «Варто» Олена Насирова поділилася спогадами про те, яким чином унікальні матеріали для презентованої сьогодні книжки, потрапили до них, розповіла про труднощі, пов"язані з виходом книги, поділилася планами на майбутнє та представила широкому загалу інші книжки, що вийшли у видавництві протягом останнього часу.

На завершення презентації книжки «Забудова Києва доби класичного капіталізму» учасники та гості заходу обговорювали гострі питання, що склалися в архітектурних і містобудівних процесах сучасного Києва, ділилися думками щодо правових та інвестиційних механізмів архітектурно-будівної діяльності, вітали одне одного із завершенням роботи і виданням необхідної для історії Києва книги.

Фотогалерея:

Презентації книжки «Забудова Києва доби класичного капіталізму»

 


Прочитано: 1959 раз
Дополнительно на данную тему:
ПРЕЗЕНТАЦІЯ електронних ресурсів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного
Презентація книги «Анисимов А. Мой Киев. Портрет в интерьере Вечности…»
Презентація книги «Віктор Вечерський: Біобібліографічний покажчик. Графіка»
Презентація книги українського архітектора Віктора Вечерського «Православні святині Сумщини»
Презентація книги Богуслава Сланського - Техніка живопису та реставрації
Презентація книги В.П. Ієвлевої «Пам’ятки індустріального розвитку Києва кінця ХІХ – першої третини ХХ століття»
Презентація видань НДІ пам"яткоохоронних досліджень
Презентація книги «Хто є хто в будівництві та архітектурі. Вип. 4»(К., 2008)
Невідомі периферії Києва. Солом`янський район
Презентація нової книги Вікторії Порт «ЛАД»

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.17 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7