Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Конференції, семінари

Конференції та семінари, що проводяться Державною науковою архітектурно-будівельною бібліотекою імені В.Г. Заболотного


«Бібліотечна будівля в умовах інформаційного суспільства: погляд архітектора»

25 вересня 2012 р. в читальному залі Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного відбулася зустріч керівників та співробітників провідних бібліотечних закладів України з архітекторами Києва, Одеси, Львова на тему: «Бібліотечна будівля в умовах інформаційного суспільства: погляд архітектора», яка пройшла в рамках Всеукраїнської акції «Кожній бібліотеці - сучасну будівлю». Організатори зустрічі - Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України і Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В. Г. Заболотного.Захід приурочений до Всеукраїнського дня бібліотек і присвячений 975-річчю першої згадки про бібліотеку Ярослава Мудрого.

Такий тип нерухомості, як бібліотечна будівля, на відміну від багаточисельних торговельно-розважальних комплексів, на сьогодні в країні практично відсутній, але не менш важливий і затребуваний.

ДНАББ ім. В. Г. Заболотного, як галузева книгозбірня з питань будівництва та архітектури, упродовж десяти років вивчає питання, що стосуються спорудження бібліотечних будівель як у нашій країні, так і за кордоном. Про роль бібліотеки у створенні інформаційної бази для проектування бібліотечних будівель і необхідність розробки на державному рівні дієвих заходів зі створення сучасної законодавчої та нормативної бази щодо розвитку бібліотечної та інформаційної справи в Україні у своєму виступі розповіла директор бібліотеки Галина Войцехівська.

Своїми враженнями про перебування в бібліотеках Чеської Республіки та їхнім досвідом проектування бібліотечних споруд поділилася асистент кафедри дизайну архітектурного середовища Інституту архітектури Національного університету «Львівська політехніка» Іванна Воронкова, яка вже декілька років вивчає питання будівництва бібліотек. У її виступі докладно висвітлено та проаналізовано вимоги до архітектури сучасної бібліотеки в Чехії, що ґрунтуються на балансі екологічних, соціальних, функціональних та економічних аспектів. Ії виступ, як і виступи всіх подальших учасників зустрічі, вдало доповнювався ілюстративним матеріалом.

Користувачі бібліотеки - колишні студенти КНУБА, а нині архітектори-дизайнери підприємств «Люкс-Груп» та «МайстерняК» Ніна Жила та Юрій Кузьмін - ще зі студентських років зацікавилися проектуванням мультимедійних центрів завдяки одній із зустрічей в ДНАББ ім. В. Г. Заболотного з провідними українськими архітекторами, яка вплинула на їхню подальшу творчу діяльність. Вони представили своє бачення сучасного багатофункціонального комплексу на базі основних функцій бібліотеки на прикладах дипломного проекту архітектурної бібліотеки та конкурсного проекту на ескіз-ідею бібліотеки ім. Є. Кушнарьова в Харкові. 

Асистент кафедри містобудування Одеської державної академії будівництва та архітектури Тетяна Румілець присвятила свою доповідь питанням адаптації й реконструкції вже існуючих споруд під медіатеки. У нинішніх кризових умовах це дуже перспективний напрям архітектурної діяльності, завдяки якому можна вирішити багато гострих соціальних питань. На конкретних прикладах, переважно з європейських країн, було доведено доцільність адаптації існуючих будівель під нові функції.

Своїм баченням сучасної бібліотечної будівлі поділилася з присутніми архітектор, аспірант «КиївЗНДІЕП» Євгенія Бевз. Її доповідь базувалася на прикладах сучасних інформаційно-культурних центрів Японії, які, крім інформаційних функцій, виконують функції соціальних центрів, є улюбленим місцем дозвілля громадян.

На необхідності спорудження сучасних інформаційних центрів нового типу з урахуванням суміжних чинників, які складають основу сучасної архітектури, зупинилася архітектурознавець, кандидат архітектури, старший науковий співробітник відділу науково-творчих досліджень, інформації та аналізу Інституту проблем сучасного мистецтва Академії мистецтв України Наталія Кондель-Пермінова. У своїй доповіді вона підвела підсумок спільної плідної діяльності архітектурних установ країни та ДНАББ ім. В. Г.Заболотного за період з 2002 до 2012 рр. і визначила роль бібліотеки як експериментального майданчика будівлі нового типу в Україні.

Виступ завідувача відділу бібліографічної та довідково-інформаційної роботи ДНАББ ім. В. Г.Заболотного Дмитра Мироненка був присвячений огляду видань з фонду бібліотеки про бібліотечні будівлі світу, що відображені в бібліографічній письмовій довідці «Будівлі бібліотек: проектування, будівництво, дизайн». Бібліографічна довідка підготовлена працівниками ДНАББ ім. В. Г. Заболотного і є суттєвим доповненням до виданого бібліотекою в 2008 р. бібліографічного покажчика «Будівлі бібліотек: проектування, будівництво, реконструкція».

На зустрічі професіоналів відбулася конструктивна розмова архітекторів і бібліотечних працівників, які виступили технологами бібліотечних процесів.

На завершення заходу проведено екскурсію, під час якої учасників зустрічі ознайомлено з приміщенням бібліотеки та роботою структурних підрозділів.

Фотогалерея:
«Бібліотечна будівля в умовах інформаційного суспільства: погляд архітектора»

 

Прочитано: 1968 раз
Дополнительно на данную тему:
Науково-практична конференція «Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В.Г. Заболотного в контексті розвитку будівельного комплексу України»
Науково-практична конференція «Будівництво бібліотек в сучасних умовах: проблеми і перспективи»
Круглий стіл на тему «Сучасна будівля бібліотеки України через призму архітектурно-проектувальних вирішень та нових функціональних бібліотечних особливостей»
Cемінар для працівників мережі галузевих бібліотек та органів науково-технічної інформації підприємств архітектурно-будівельної й житлово-комунальної галузі України
Прес-реліз
Учбово-методичний семінар з підведення підсумків роботи науково-технічних бібліотек та органів науково-технічної інформації
Бібліотека і час
Семінар в архітектурно-будівельній бібліотеці
Бібліотека і час
Зустріч з колегами

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.17 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7