Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Віртуальні виставки

Віртуальні виставки бібліотеки ім. В.Г. Заболотного


Книжкова виставка «Український архітектор Йосип Юлійович Каракіс (1902–1988): до 110-річчя від дня народження»

До 110-річчя від дня народження одного з найбільш шанованих українських архітекторів світового рівня, художника, педагога Йосипа Юлійовича Каракіса працівниками Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного було підготовлено книжкову виставку, присвячену ювіляру.

 

 
Література про життя та діяльність архітектора Й. Ю. Каракіса користується значним попитом у користувачів бібліотеки і є завжди запитуваною. На нашому сайті за цим посиланням http://dnabb.org/modules.php?name=Pages&go=page&pid=137 ви можете знайти біографічні відомості про митця і перейти до перегляду бібліографічного покажчика, підготовленого фахівцями ДНАББ ім. В. Г. Заболотного до 100-річчя від дня народження Й. Ю. Каракіса. Бібліографічний покажчик увійшов до складу тих видань, які експонуються на книжковій виставці. У виданні зібрано найбільш повну анотовану бібліографічну інформацію, що стосується життя або діяльності зодчого, що має чітку структуру й потужний допоміжний апарат.

Частина виставки - це сучасні видання, що стосуються різних аспектів творчості зодчого, серед яких альбом-каталог «Архитектор Иосиф Каракис: Судьба и творчество», виданий до 100-річчя від дня народження архітектора (2002). В ньому містяться репродукції проектів, ескізів, замальовок, малюнків, світлини будівель, що принесли йому визнання (ресторан «Динамо», Історичний музей на Старокиївській горі, житлові будинки на вул. Січневого повстання, 3-3-6 і вул. Інститутській, 15-17 у м. Києві, експериментальних шкіл в містах колишнього СРСР тощо).

Вміщено інформацію про Й. Ю. Каракіса і у книжці Б. Єрофалова «20х20. 20 век, Киев: 20 великих архитекторов и один Хаустов» (2010), в якій стоїть в одному ряду з провідними архітекторами ХХ ст. - П. Ф. Альошиним, О. М. Вербицьким, В. Г. Заболотним, П. П. Хаустовим, О. В. Кобелєвим, Й. Г. Лангбардтом, О. О. Тацієм, М. В. Холостенком, Я. А. Штейнбергом та ін.

Нещодавно вийшла друком книжка Ганни Драй і Наталії Морозової-Мавроді "Гостиница "Украина" ("Октябрь"). Улица Пушкина, 3» (2011), в якій вміщено інформацію про створення проекту та будівництво пам"ятки архітектури в історичному центрі м. Луганська (на перехресті вулиць Пушкіна та Леніна) - готелю «Україна» («Октябрь»; автор проекту - архітектор Й. Ю. Каракіс).

До 100-річчя Й. Ю. Каракіса в галузевій періодиці надруковано низку праць, що нині є джерелами для дослідників архітектора (журнали, видані в 2002 р.: Будмайстер, №№ 9, 12; Ватерпас, № 2; Архітектура і престиж, № 2; Строительство & Реконструкция, № 7 та ін.).

У фондах ДНАББ ім. В. Г. Заболотного зберігаються унікальні матеріали методичного фонду НДІТІАМ, серед яких є особові справи членів Спілки радянських архітекторів України, а також кресленики й малюнки, зроблені зодчими власноруч. Так, на книжковій виставці експонується Особова справа Й. Ю. Каракіса (1956), а також кресленик фасаду дитячого садка заводу «Арсенал» на 150 місць (1936), зроблений архітектором.Значна частина виставки - праці самого митця, опубліковані в провідній галузевій періодиці радянського часу («Архітектура Радянської України», «Будівництво і архітектура», «Вісник Академії будівництва і архітектури УРСР», «Соціалістичний Київ», «Строительство и архітектура»). Експонуються на виставці й монографічні праці Й. Ю. Каракіса: «Жилой дом с квартирами для малосемейных (общежитие для семейных повышенного типа)» (1948) і «Архитектурно-планировочные решения и новые виды оборудования градеробов в различных типах школьных зданий» (1968).

Книжкова виставка наочно демонструє як значимість особистості Й. Ю. Каракіса для архітектури України і колишніх радянських республік, так і важливість подальших досліджень творчої спадщини зодчого.

Фотогалерея:

 Книжкова виставка «Український архітектор Йосип Юлійович Каракіс (1902–1988): до 110-річчя від дня народження»

Прочитано: 2903 раз
Дополнительно на данную тему:
Іван Мазепа
Заболотний Володимир Гнатович (1898-1962): фотовиставка
Ковнір Степан Дем’янович (1695-1786)
Академія архітектури УРСР (1945-1956)
Видатний архітектор О. В. Кобелєв (1860-1942): до 150-річчя від дня народження
Т. Г. Шевченко
Виставка-презентація студентських проектів «Бібліотека майбутнього»
“Українському архітектору А.Ф. Ігнащенко – 80 років”
Графічні роботи Володимира Гнатовича Заболотного
Книжкова виставка «Українська писанка як вид декоративно-вжиткового мистецтва»

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.17 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7