Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

 Меню
Loading Flash Menu

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (044) 456 01 72


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Бібліотечний клуб

Історія малих міст України: місто Новомиргород Кіровоградської області

26 квітня 2012 р. в читальному залі Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного в рамках соціально-бібліотечного проекту «Історія малих міст України» в форматі бібліотечного клубу «Національні святині» відбулося двадцяте засідання, присвячене м. Новомиргороду Кіровоградської області.

 

 Співорганізаторами заходу стали Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Кіровоградська обласна державна адміністрація, Новомиргородська районна державна адміністрація, Новомиргородська міська рада та ДНАББ ім. В. Г. Заболотного.

Захід розпочався зі вшанування пам"яті жертв Чорнобиля хвилиною мовчання.

Ця трагедія має стати для людства уроком і застереженням, адже вона принесла численні жертви серед населення, руйнування, порушення природного середовища та загибель колись квітучих міст - Прип"яті й Чорнобиля.

Заходи, що проводяться бібліотекою в рамках проекту «Історія малих міст України, спрямовані саме на те, щоб населені пункти не зникали з мапи України, а навпаки, розвивалися і процвітали на благо наших громадян.

На зустріч, присвячену м. Новомиргороду Кіровоградської обл., прибула делегація на чолі з головою Новомиргородської міської ради Яковом Немировським. Його розповідь була присвячена розвиткові міста від давніх-давен і до наших днів, людям, які тут мешкають. Окрема частина доповіді стосувалася багатого архітектурного спадку Новомиргорода, яка доповнювалася фотографіями архітектурних об"єктів, що збереглися до сьогодні, та сучасними видами міста.

Про археологічне минуле краю розповів Леонід Залізняк, український археолог, доктор історичних наук, завідувач відділу археології кам"яної доби Інституту археології НАНУ, професор Києво-Могилянської академії. Уже сім років тривають археологічні розкопки на околицях Новомиргорода, що підтверджують факти життя на цій території ще за кам"яної доби. Запросили сюди археологів завдяки місцевому жителю Озерову, який першим знайшов тут серію палеолітичних стоянок. Нині група археологів працює над надзвичайно цікавою знахідкою - стоянкою неандертальців.

Пам"ятці архітектури місцевого значення - Златопільській гімназії - присвятив свій виступ голова Новомиргородської районної ради Микола Чепіжак. Він детально зупинився на архітектурних особливостях будівлі, етапах становлення гімназії, згадав видатних людей, які в ній навчалися або працювали. Розповідь супроводжувалася креслениками та фотографіями. Також голова поділився з присутніми планами з реставрації гімназії та ідеєю створення в її стінах спеціалізованого навчального закладу. Вже поновлено облікову документацію, готується проектно-кошторисна документація на реставрацію приміщення. Великі надії влада покладає на переведення об"єкту з пам"ятки архітектури місцевого значення до пам"яток загальнодержавного реєстру і сподівається на підтримку науковців у вирішенні цього питання, адже гімназія являє собою архітектурну цінність як один з прикладів естетичного вирішення споруд навчальних закладів кінця ХІХ ст.

Продовжив тему освітянських традицій Новомиргородщини Микола Левшин, професор, кандидат педагогічних наук, завідувач відділу педагогіки і психології вищої освіти Інституту вищої освіти НАПН України, професор кафедри педагогіки і психології Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова. У його виступі прозвучали імена його славних земляків, які завдяки власному розумові та здібностям досягли значних висот на професійній ниві. Виступаючий просив підтримати ідею створення навчального закладу на базі Златопільської гімназії.

Місто Новомиргород Кіровоградської обл. у виданнях фонду ДНАББ ім. В. Г. Заболотного представив Дмитро Мироненко, бібліограф І категорії, в. о. зав. відділу бібліографічної та довідково-інформаційної роботи. Окрім довідкових, енциклопедичних і періодичних видань, ним представлені фотоматеріали, передані бібліотеці з фондів НДІТІАМ, із зображеннями плану Новомиргородського шанця, мапи міста Новомиргорода, малюнками архітектурних споруд, що датуються кінцем XVIII ст.

В обговоренні взяли участь Володимир Сугаков, Анатолій Кривошей, Валерій Сопілка, Маргарита Хохол, Олександр Гончаров.Під час засідання слухачі задавали питання виступаючим щодо історичних постатей, які вершили долю краю, місцевих династій, будинку дворянського зібрання, костелу, наявності в місті музеїв тощо.

Двадцяте засідання Бібліотечного клубу вкотре підтвердило необхідність дослідження історії малих міст України, зокрема задля вивчення й збереження пам"яток архітектури, культури, історії.

Фотогалерея:
«Історія малих міст України: місто Новомиргород Кіровоградської області»Прочитано: 2465 раз
Дополнительно на данную тему:
Історія малих міст України: місто Кодима Одеської області
М.М. Жербін: будівельник і композитор
Історія малих міст України: місто Збараж Тернопільської області
Творча зустріч з українським кінорежисером В.І.Соколовським
Видатні українські будівельники ХХ століття: М.Д. Плєхов (1902-1968), Г.Я. Слободяник (1902-1972), Б.В.Стєфанов (1902-1986)
М.М. Дьомін (1903-1988): архітектор – містобудівник – реставратор
Засідання Вченої ради Академії будівництва України, присвячене 100-річчю від дня народження українського будівельника Михайла Сергійовича Буднікова
Історія малих міст України: місто Бар Вінницької області
Історія малих міст України: місто Хотин Чернівецької області
Історія малих міст України: місто Глухів Сумської області

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.15 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //