Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
Публікації про бібліотеку
Про бібліотеку
Ресурси бібліотеки
Державні Закупівлі
Подорожуючи містами
Видатні Особистості
Дарувальники
Заходи бібліотеки
Проекти бібліотеки

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Берестейський, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Бібліотечний клуб

Історія малих міст України: місто Василівка Запорізької області

29 березня 2012 р. в читальному залі Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного в рамках соціально-бібліотечного проекту «Історія малих міст України» в форматі бібліотечного клубу «Національні святині» відбулося дев"ятнадцяте засідання, присвячене м. Василівці Запорізької області.

 

 




Cпіворганізаторами заходу стали Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Запорізька обласна державна адміністрація, Василівська районна державна адміністрація, Василівська міська рада та ДНАББ ім. В. Г. Заболотного.

Традиційною є присутність керівників міста й району на засіданнях клубу «Національні святині». Тож і на зустріч, присвячену Василівці, прибула делегація, яку очолив голова Василівської міської ради Сергій Лобинцев. Він ознайомив наукову спільноту, присутню на заході, з історичним минулим міста та його сьогоденням, розповів про актуальні проблеми, висловив слова подяки краєзнавцям і працівникам музеїв за їхню пошукову роботу. Незважаючи на існуючі труднощі, голова міської ради впевнений у тому, що Василівка - місто з великою історією, глибокими традиціями, унікальними пам"ятками архітектури та вдалим географічним місцем розташування - стане одним із найбільших центрів туризму в Україні, що слугуватиме подальшому соціально-економічному розвиткові й процвітанню міста.

Про забуту перлину - палацовий комплекс Попових у м. Василівці - на архітектурній мапі України та Європи розповів кандидат історичних наук, директор Василівського історико-архітектурного музею-заповідника «Садиба Попова» Віктор Філас. Його розповідь викликала жвавий інтерес аудиторії. Посипалися запитання про статус заповідника, сучасний стан його приміщень, експонати музею, місцезнаходження цінностей, вивезених у 1920-х роках минулого століття, та ін.

Продовжила розповідь про садибу Попових начальник РКП «Василівка - Градпроект» Ніна Речка. Доповідь супроводжував фільм, який складається з двох частин. Перша з них присвячена нинішньому стану заповідника. Як спеціаліст з архітектури та будівництва, вона детально охарактеризувала всі об"єкти садиби. Її надзвичайно тривожить те, що з кожним роком цей пам"ятник архітектури занепадає. Друга частина фільму демонструє «погляд у майбутнє» і присвячена завтрашньому дню садиби Попова. Тут представлено проекти спеціалістів РКП «Василівка - Градпроект»  з відродження пам"ятки.

Амбіційну Програму розвитку туристично-рекреаційної сфери Василівського району «Ренесанс Новоросії» презентував заступник голови районної державної адміністрації Денис Калінін. Він детально проаналізував туристичний потенціал і унікальні конкурентні переваги території м. Василівки та Василівського р-ну Запорізької обл., розповів про головну мету й основні завдання програми, що стосуються створення конкурентоздатної туристично-рекреаційної інфраструктури та унікального туристичного продукту, і запросив інвесторів до співпраці. Важливе місце серед основних завдань займають інвестиційні проекти з реставрації та модернізації існуючих і створення нових туристичних об"єктів, створення розважальної інфраструктури, розроблення туристичних маршрутів національного та міжнародного значення.

З архітектурно-містобудівними дослідженнями Василівки виступив кандидат архітектури, науковий співробітник НДІ пам"яткоохоронних досліджень Олександр Харлан. Він звернув увагу на те, що історія міста розпочалася значно раніше XVIII ст., про що йдеться в архівних матеріалах, опрацьованих ним. Дослідник також наголосив на тому, що найціннішим архітектурним об"єктом Василівки є найстаріша будівля в усій Лівобережній Україні - донині існуючий одноповерховий будинок Попових (про цей будинок, побудований з дошок ливанського кедра, з якого робили турецькі кораблі, уже говорив раніше  директор садиби Попових ). Також тут існувала унікальна церква, яка, на жаль, не збереглася. Тому науковець закликав керівників міста обов"язково провести археологічні розкопки до початку проведення будь-яких робіт на території заповідника й навколишніх місць.

Спеціально на засідання клубу із Запоріжжя була запрошена керівник музею-галереї прикладної кераміки та живописної творчості Іллі й Олексія Бурлай Валентина Баталкіна. В її розповіді йшлося про два роди підприємців і художників - український рід Бурлай та німецький рід Хілтманнів, нащадком яких вона є. Завдяки зусиллям цих сімей на Запоріжжі функціонував цегельний завод, з продукції якої зведено багато будівель на території краю. Колекція музею унікальна. Вона безперервно поповнюється новими старовинними експонатами. Тут створено першу лабораторію з дослідження глини для виробництва цегли та черепиці. Влучним доповненням до виступу Валентини Баталкіної стала розповідь історика Римми Лякіної про славних предків роду Бурляй - Кондрата (початок ХVІІ ст.), Гаврила, Карпа та його синів Івана і Михайла, випускників Києво-Могилянської академії (ХVIII ст.).

Присутні на засіданні бібліотечного клубу із цікавістю переглянули книжкову виставку «Історія малих міст України: м. Василівка Запорізької області», яку презентував Дмитро Мироненко, бібліограф І категорії, в. о. завідувача відділу ДНАББ ім. В. Г. Заболотного.

На засіданні виступили головний художник-реставратор корпорації «Укрреставрація» Інна Дорофієнко, кандидат історичних наук, голова правління Київської міської організації Національної спілки України Олександр Гончаров, кандидат географічних наук, старший науковий співробітник Інституту географії НАН

України Андрій Івченко, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту археологій НАН України Лариса Виногродська.






На завершення заходу голова Василівської міської ради Сергій Лобинцев та директор ДНАББ ім. В. Г. Заболотного Галина Войцехівська, яка вела засідання,  обмінялися символічними подарунками на згадку про зустріч.

Фотогалерея:
«Історія малих міст України: місто Василівка Запорізької області»


Прочитано: 2612 раз
Дополнительно на данную тему:
Історія малих міст України: місто Кодима Одеської області
М.М. Жербін: будівельник і композитор
Історія малих міст України: місто Збараж Тернопільської області
Творча зустріч з українським кінорежисером В.І.Соколовським
Видатні українські будівельники ХХ століття: М.Д. Плєхов (1902-1968), Г.Я. Слободяник (1902-1972), Б.В.Стєфанов (1902-1986)
М.М. Дьомін (1903-1988): архітектор – містобудівник – реставратор
Засідання Вченої ради Академії будівництва України, присвячене 100-річчю від дня народження українського будівельника Михайла Сергійовича Буднікова
Історія малих міст України: місто Бар Вінницької області
Історія малих міст України: місто Хотин Чернівецької області
Історія малих міст України: місто Глухів Сумської області

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка


 Пошук



вислів
будь-яке слово


 Електронний каталог





Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Берестейський, 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.20 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //