Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
Публікації про бібліотеку
Про бібліотеку
Ресурси бібліотеки
Державні Закупівлі
Подорожуючи містами
Видатні Особистості
Дарувальники
Заходи бібліотеки
Проекти бібліотеки

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Берестейський, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Віртуальні виставки

Віртуальні виставки бібліотеки ім. В.Г. Заболотного


Історії про Київ Віталія Ковалинського

2жовтня відзначається 80-та річниця від дня народження Віталія Васильовича Ковалинсь
кого (1941–2019) – відомого інженера-будівельника, письменника, журналіста, краєзнавця, історика та автора багатьох робіт про життя Києва, завідувача відділу Музею історії Києва.







Значна частина дослідницьких праць В. Ковалинського зберігаються у фонді ДНАББ ім. В. Г. Заболотного.

За результатами діяльності бібліотечного клубу «Національні святині» фахівцями бібліотеки в 2001 р. підготовлено бібліографічний покажчик «Віталій Ковалинський: будівельник, журналіст, історик». У покажчику відображено праці В. Ковалинського – його книжки, статті в періодичних виданнях, рецензії, інтерв"ю, відгуки та посилання на його дослідження, матеріали про нього тощо. З виданням покажчика в бібліотеці започатковано нову бібліотечну серію «Особистість». 

У 2011 р. вийшов хронологічний бібліографічний покажчик, присвячений творчій діяльності В. Ковалинського, що підготовлений Українським науково-дослідним інститутом архівної справи та документознавства. Метою другого видання було подальше ознайомлення фахівців та громадськості з друкованими працями дослідника, що створювались ним на основі вивчення великого комплексу архівних матеріалів Києва та України.

Однією з перших окремих книжок автора стало видання про меценатів Києва із серії «Бібліотека Музею історії міста Києва», що видавалося двічі – у 1995 та 1998 рр. Книжка мала надзвичайний успіх. Ковалинський В. В. багато років досліджував історію благодійництва і меценацтва в Україні, їхні витоки і шляхи, вплив на моральний стан суспільства. У книзі представлено постаті найбільш яскравих особистостей міста середини ХІХ – початку ХХ ст., серед яких губернатор Фундуклей, граф Бобринський, Григорій Галаган, Павло та Олена Демидови-Сан-Донато, княгиня Катерина Васильчикова, купець Михайло Дегтерьов, родини Бродських і Терещенків, Григорій Гладинюк, княгиня Олександра Петрівна, Богдан і Варвара Ханенки та ін.

Тема благодійництва відображена і в книжці про родовід сім"ї Терещенків. Представники цієї родини в середині ХІХ – на початку ХХ ст. для суспільних потреб зводили школи, лікарні, інститути, бібліотеки, музеї, заводи, що продовжують приносити користь громаді багато років потому.

До 200-ліття від дня народження О. С. Пушкіна, В. Ковалинський у співавторстві з Т. Кавецькою підготовили кишеньковий путівник про перебування поета в Києві навесні 1820 р. та кількох днів узимку наступного року.

У бібліотеці зберігається два путівника Андріївським узвозом – 2001 та 2002 рр., підготовлені В.Ковалинським у співавторстві з Л. Вєтровою, де йде мова про історію найдавнішої вулиці Києва та її садиби. Фото 4

Віталій Васильович довгий час працював у будівельній сфері на відповідальних посадах. Його ґрунтовні знання дозволили підготувати книжку у співавторстві з Т.Кірян про історію створення та розвиток органів державної виконавчої влади України у галузі праці та соціальної політики на різних етапах становлення української державності, починаючи з 1900-х рр.

До 110-річниці від дня заснування Київського зоологічного парку В.Ковалинським видано книжку «Історія Київського зоопарку. 1909–2019», у якій автор дослідив складну історію створення і розвитку цього природоохоронного, науково-дослідного та просвітницького центру.

Дослідницька діяльність києвознавця представлена у 11 книжках серії «Київські мініатюри», робота над якою тривала протягом 2002–2016 рр. Тут висвітлено окремі епізоди багатовікової історії Києва, розвиток аптечних, банківських та інших установ міста у ХVІІІ–ХІХ ст., історію київських монастирів, соборів, церков, костелів, синагог та інших молитовень. Фото 5

Згадані видання зберігаються у фонді бібліотеки.

 

Прочитано: 340 раз
Дополнительно на данную тему:
Виставка однієї книги
Михайло Антончик – співець українського села
Іван Мазепа
Заболотний Володимир Гнатович (1898-1962): фотовиставка
Ковнір Степан Дем’янович (1695-1786)
Академія архітектури УРСР (1945-1956)
Видатний архітектор О. В. Кобелєв (1860-1942): до 150-річчя від дня народження
Т. Г. Шевченко
Виставка-презентація студентських проектів «Бібліотека майбутнього»
“Українському архітектору А.Ф. Ігнащенко – 80 років”

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка


 Пошук



вислів
будь-яке слово


 Електронний каталог





Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Берестейський, 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.16 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //