Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Бібліотечний клуб

«Український архітектор, мистецтвознавець Сергій Кілессо»
30 березня 2021 р. у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного відбулося засідання бібліотечного клубу «Національні святині»  на тему: «Український архітектор, мистецтвознавець Сергій Кілессо», велася пряма трансляція.
Модерували захід: провідна бібліотекарка відділу соціокультурної діяльності Людмила Рабчевська та кандидат архітектури, мистецтвознавець Віктор Вечерський.
Розпочалося засідання бібліотечного клубу зі відеоспогадів про Сергія Кілессо його доньки Тетяни Сергіївни Кілессо-Контан, яка з 2000 р. проживає в Парижі.
Модераторка заходу продемонструвала світлини п. Тетяни та зазначила, що Тетяна Сергіївна в 1990 р. закінчила Київський художній інститут (нині Національна академії образотворчого мистецтва і архітектури), є кандидаткою архітектури (1996 р.), доктором славістики Сорбонни (з 2017 р.). Працює в INALCO – Національний інститут східних мов і цивілізацій, кафедра україністики (м. Париж, Франція).
Глядачі почули спогади Тетяни Кілессо, у яких йшлося про життєвий та творчий шлях її батька та видатного архітектора. Вона розповіла про те, що Сергій Кілессо народився у сім"ї лікаря Костянтина Григоровича Кілессо, яка проживала в будинку, що належав батьку Костянтина Григоровича – Феофану Прокоповичу Кілессо. Після закінчення Київського державного художнього інститутут Сергій Кілессо працював на посаді керівника сектору охорони і реставрації пам"яток архітектури Києво-Печерського заповідника. На початку 1960-х рр. перейшов на роботу в Науково-дослідний інститут теорії та історії архітектури, з яким була пов"язана вся подальша його кар"єра. Зазначила у своїй розповіді Тетяна Кілессо про викладацьку та дослідницьку роботу батька.
Під час розповіді Тетяни Кілессо глядачам демонструвалися світлини з сімейного архіву, на яких зображено Сергія Костьовича під час навчання на архітектурному факультеті Художнього інституту в м. Київ у майстерні В. Г. Заболотного та роботи в НДІТІАМ за роботою над проектом пам"ятника Лесі Українці, що був встановлений у м. Луцьк, а також світлини з дружиною Світланою Кохан. Демонструвалися світлини архітектурних пам"яток Іллінської церкви – усипальниці Б. Хмельницького в с. Суботів Чигиринського р-ну Черкаської обл., іконостаса у цій церкві, відродженого корпусу Присутствених місць з пристосуванням для розміщення музею Б. Хмельницькому в м. Чигирин та ін., які досліджував і реставрував С. Кілессо.
У виступі кандитата архітектури Віктора Вечерського йшлося про Сергія Кілессо як історика архітектури, архітектурного критика, реставратора та організатора реставрації пам"яток, найважливіших для української ідентичності.
Віктор Вечерський розповів про те, що у 1957 р. С. Кілессо закінчив архітектурний факультет КДХІ, де його вчителями були В. Заболотний, Н. Чмутіна, Д. Яблонський, Ю. Асєєв. З 1957 р. по 1959 р. працював завідувачем відділу охорони і реставрації пам"яток архітектури Києво-Печерського заповідника. Розповідаючи про дослідницьку і реставраційну роботу С. Кілессо, В. Вечерський демонстрував світлини його робіт, зокрема, реставрацію Троїцької надбрамної церкви Києво-Печерської лаври (1958–1962, у співавторстві з Є. Лопушинською); реставрацію корпусів соборних старців і клірошан Києво-Печерської лаври (1958–1965); реставрацію Свято-Троїцької церкви Мотронинського Свято-Троїцького монастиря (1965–1969); Іллінської церкви в с. Суботів (1977, іконостас – 1995); відбудову бастіону В. Дорошенка Чигиринської фортеці (1995, співавтор В. Андрущенко); каплицю Святої Покрови у м. Чигирин (1995); пам"ятник Лесі Українці в Луцьк; пам"ятник Б. Хмельницькому в с. Суботів, проекти відродження комплексу Мотронинського Свято-Троїцького монастиря (у співавторстві, 1996–1998).
Згадав доповідач і про талант Сергія Костьовича писати енциклопедичні статті, книжки, про дві ключові риси архітектурного критика – це високий професіоналізм та доброзичливе ставлення до колег.
Модераторка заходу Людмила Рабчевська зазначила, що карантинні заходи обмежили присутність людей, які б хотіли сьогодні, особисто, поділитися зі своїми спогадами про Сергія Костьовича. Але фахівці бібліотеки під час підготовки до заходу спілкувалися із його колегами, учнями, друзями та записували ці спогади. Спогади науковців Тетяни Бажанової, Миколи Дьоміна, Андрія Пучкова модераторка процитувала на заході та продемонстувала дружній шарж А. Пучкова на С. Кілессо, виконаний у 1997 р.
Завершуючи захід, присвячений пам"яті Сергія Кілессо, Людмила Рабчевська зауважила, що фахівцями бібліотеки підготовлена тематична виставка «Сергій Кілессо. Дослідник архітектури України», з якою можна ознайомитися на сайті бібліотеки. Серед експонатів виставки: книжки, наукові праці, публікації С. Кілессо та фотографії з сімейного архіву.

Перегляд заходу


Прочитано: 55 раз
Дополнительно на данную тему:
Історія малих міст України: місто Кодима Одеської області
М.М. Жербін: будівельник і композитор
Історія малих міст України: місто Збараж Тернопільської області
Творча зустріч з українським кінорежисером В.І.Соколовським
Видатні українські будівельники ХХ століття: М.Д. Плєхов (1902-1968), Г.Я. Слободяник (1902-1972), Б.В.Стєфанов (1902-1986)
М.М. Дьомін (1903-1988): архітектор – містобудівник – реставратор
Засідання Вченої ради Академії будівництва України, присвячене 100-річчю від дня народження українського будівельника Михайла Сергійовича Буднікова
Історія малих міст України: місто Бар Вінницької області
Історія малих міст України: місто Хотин Чернівецької області
Історія малих міст України: місто Глухів Сумської області

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.18 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7