Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Практика, стажування, тренінги

Практика та стажування в Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного


Екскурсія для гідів Guides Guild
11 лютого 2021 р., до Міжнародного дня жінок і дівчат у науці, фахівці Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного провели екскурсію для гідів Guides Guild.
Провела екскурсію провідна бібліотекарка відділу соціокультурної діяльності Людмила Рабчевська, яка розповіла про історію бібліотеки та її розташування, починаючи від створення і донині. Акцентувала увагу на функціональних можливостях сучасного бібліотечного приміщення та технічного оснащення бібліотеки. Екскурсію було проведено «шляхом документа», тому знайомство з діяльністю структурних підрозділів розпочалося з відділу комплектування.
Провідна бібліотекарка відділу комплектування Тетяна Рибіна розповіла про особливості комплектування бібліотечного фонду в сучасних умовах, про джерела комплектування (купівля, дари, благодійництво, книгообмін та ін.) та презентувала підбірку нових надходжень. Особливу зацікавленість гідів викликала серія путівників про Київ та фотокнига О. Ранчукова «Приближение к фотографии».
Раїса Дідик, завідувачка відділу обробки документів та організації каталогів, звернула увагу, що фахівці відділу, крім наповнення і ведення традиційного друкованого каталогу, картотек та електронного каталогу, здійснюють упорядкування каталогу ізовидань, акцентувала на особливостях дослідження матеріалу листівок, виданих у кінця ХІХ – початку ХХ ст., та введення їх у науковий обіг.
Завідувачка відділу зберігання фондів Тетяна Яковлєва розповіла про функції відділу та про дослідження «компактів», що створені працівниками бібліотеки в період діяльності Академії архітектури УРСР. Унікальність цих документів у тому, що матеріал у кожному компакті сформовано за галузевою тематикою, деякі мають наукову цінність. За результатами опрацювання цих матеріалів, окремі документи увійдуть до електронного каталогу.
Наталія Хлівненко, завідувачка відділу рідкісної книги та краєзнавства, презентувала книжкову виставку «Ретро-Київ в ілюстраціях із рідкісного фонду ДНАББ ім. В. Г. Заболотного», експонатами якої стали рідкісні плани Києва, альбоми з видами архітектурних пам"яток та історичних місць Києва, гравюри, літографії та поштівки, стародруки про історію Києво-Печерської лаври, Софійського та Михайлівського соборів, Десятинної церкви. Особливу зацікавленість серед екскурсантів викликали ексклюзивні експонати книжкових пам"яток, серед яких: Серліо «Il primo libro d"architektura» (1551), Н. Кондаков «История и памятники византийской эмали» (1892) та альбом акварелей стародавнього Києва Ф. Солнцева «Собрание видов Киева и его окрестностей» (1843).
З пріоритетними напрямами діяльності науково-методичного відділу ознайомила екскурсантів завідувачка відділу Олена Жидецька. Вона зазначила, що бібліотека є всеукраїнським науково-дослідним, методичним та організаційним центром для мережі бібліотек будівельної галузі та житлово-комунальної сфери. Відділ працює з галузевою мережею бібліотек, надає консультації, проводить стажування бібліотечних працівників мережі. Також відділ опрацьовує матеріали, що увійдуть до інформаційно-аналітичного огляду «Діяльність Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного у 2020 році».
Завідувачка відділу бібліографічної та довідково-інформаційної роботи Ольга Углова розповіла про те, що наразі працівники відділу досліджують джерельну базу бібліотеки, вивчають матеріали про українське бароко і необароко, які увійдуть до бібліографічних покажчиків серії «Українські архітектурні стилі». Працівники досліджують життєвий шлях та професійну діяльність архітекторів, інформація про результати досліджень розміщується на сайті бібліотеки в рубриці «Видатні особистості» та на сторінці соціальної мережі Фейсбук.
Завітавши до кабінету директорки Галини Войцехівської, гіди поцікавилися ситуацією щодо оренди приміщення та побажали колективу бібліотеки отримати не тимчасову оренду, а постійне розташування на Шулявці.
У відділі обслуговування завідувачка відділу Лідія Коновал акцентувала увагу присутніх на пошуку інформації в різних базах даних електронного каталогу, розповіла як зробити замовлення, які послуги надає бібліотека, зокрема електронне доставляння документів.
Заступниця директорки Наталія Світла провела для гідів невеличку екскурсію у «Кабінеті Заболотного» – меморіальним куточком-реконструкцією робочого кабінету В. Заболотного.
Провідна бібліотекарка відділу обслуговування Світлана Сафронова презентувала відвідувачам книжкову виставку «Жінки-архітекторки», на якій представлені книжки та періодичні видання з фонду бібліотеки, особові листки архітекторок, зокрема, Н. Чмітіної, І. Каракіс, В. Дьоміної та ін.
Завершилася екскурсія у виставковій залі бібліотеки, де гіди ознайомилися з художніми роботами архітектора В. Приймака та мистецтвознавця Г. Логвина.

Фотогалерея:
Прочитано: 51 раз
Дополнительно на данную тему:
Краєзнавча практика студентів КНУ ім. Тараса Шевченка
Стажування працівників науково-технічних бібліотек
Історико-краєзнавча практика
Стажування працівників галузі
Перетворення ідей на стратегію
Стажування працівників галузі
Атестація працівників бібліотеки
Історико-краєзнавча практика-2015
Бібліотека і час
Студентські проекти благоустрою території бібліотеки

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.17 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7