Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Презентації, лекції

Презентація книги Т. В. Скібіцької «Київський архітектурний модерн (1900–1910-і роки)» (2011)

27 жовтня 2011 р. у приміщенні Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного відбулася презентація книги Тетяни Скібіцької «Київський архітектурний модерн (1900-1910-і роки)» (2011), у якій взяли участь архітектори, мистецтвознавці, видавці, викладачі, студенти, музейні та бібліотечні працівники, а також колеги і друзі автора.

 

 Учасники презентації відзначили, що книга представляє інтерес не тільки для архітекторів, будівельників та мистецтвознавців, а й для киян і гостей міста, які щодня можуть бачити будинки, відображені в книзі, їх своєрідну велич і гармонійність виконання у камені, бетоні, що радує око і занурює подумки в часи їх створення.

Презентацію відкрила Галина Войцехівська, директор бібліотеки, яка відзначила, що тема книги, стиль написання, якість фотоматеріалів, європейський рівень видання викликали велику зацікавленість архітекторів, мистецтвознавців, істориків, києвознавців, студентів, шанувальників мистецтва.

На презентації був присутній Сергій Фрухт, директор видавництва «Центр Європи», видавець книги, який відзначив серйозну авторську підготовку книги, що сприяло чіткій і злагодженій роботі над її виданням. Висловив подяку та задоволення від того, що автор виявила бажання працювати саме з видавництвом «Центр Європи».

Автор книги, мистецтвознавець Тетяна Скібіцька, охарактеризувала київський модерн, як стиль, якому було відведено історією дуже короткий час, всього лише період з 1901 р. до 1914 р. Також підкреслила, що за цей короткий період модерн у Києві пройшов всі етапи розвитку, всі модифікації від раннього ─ інтернаціонального (1901-1907), що був представлений такими яскравими особистостями архітекторів, як В. Городецький, Е.-Ф. Брадтман, В. Безсмертний, О. Вербицький, до пізнього ─ ретроспективного класичного модерну (1907-1914), що відбився в працях архітекторів Й. Зекцера, П. Альошина, В. Осьмака, В. Рикова, Ф. Олтаржевского та багатьох інших талановитих зодчих тієї епохи.

Нагадала, що перша будівля у стилі модерн, яка з"явилася у Києві - павільйон панорами Голгофа (1901) інженера В. Римського-Корсакова - фактично почала епоху стилю модерну в місті, що закінчилася у важкий час Першої світової війни (1914), коли архітектори були відправлені на фронт.

Констатувала незаперечний факт сьогодення, стверджуючи, що плеяда архітекторів, які натхненно творили в стилі модерн, залишили в Києві справжні шедеври. Деякі об"єкти (300) збереглися до наших днів і продовжують нагадувати нам про те, що кредо модерну: «Краса понад усе».

Розповіла присутнім про чотирирічну роботу над книгою в київських архівах, зазначила, що містобудівельний аспект київського модерну талановито і професійно висвітлив у вступній статті архітектор Георгій Духовичний.

Присутній на презентації Георгій Духовичний, архітектор, керівник творчої архітектурної майстерні «ТАМ «Г. Духовичний» у своєму виступі виділив чотири рівні сприйняття книги, першим з яких є освідчення в любові старому Києву, який на жаль, зникає. Підкреслив, що в книзі відображена картина того Києва, який був блискуче задуманий архітекторами епохи модерну, і який, завдяки цим архітектурним проектам, за короткий час перетворювався в справжнє європейське місто. Другим рівнем він назвав сприйняття книги, як імпровізованого путівника, в якому авторам хотілося показати те, що маємо сьогодні і як це виглядає. Третім рівнем сприйняття цієї книги назвав уважне розглядання цікавого фотоматеріалу, а четвертим - знайомство з професійно написаними відібраними й сформованими текстами, тобто книга для фахівців.

Обговорюючи стиль модерн з точки зору професіонала-архітектора, аналізуючи те, як стиль вплинув на архітектуру Києва, підкреслив, що в цей період у місті почало формуватися єдине стильове архітектурне обличчя зі своїми перспективами, кулісами і задніми планами, що й намагалася передати автор у своїй книзі.

Презентовану книгу рецензував Микола Дьомін, доктор архітектури, професор, завідувач кафедри міського будівництва КНУБА, керівник ТАМ «М. Дьомін», який зауважив, що стиль модерн справді створив те місто, яке ми сьогодні любимо, пишаємося і намагаємося зберегти його історичну частину. Зазначив, що за останній час з"явилося декілька книг і безліч аналітичних статей, які підтверджують значний інтерес суспільства до цього стилю. Дав високу оцінку книзі, як серйозному, професійному дослідженню стилю модерн, яка допоможе розібратися в суті його буття у Києві.

У заході взяла участь Ольга Самойленко, головний архітектор Національного заповідника «Софія Київська», яка у своєму виступі згадала слова класика, що назвав період модерну «поетизацією повсякденності». Дала високу оцінку колективу, який працював над створенням та виходом у світ книги «Київський архітектурний модерн (1900-1910-і роки)», що відобразила найяскравіші приклади архітектури стилю того часу.

Віталій Отченашко, архітектор, науковий співробітник Національного заповідника «Софія Київська», зазначив, що книга Т. Скібіцької підготовлена на високопрофесійному рівні, підкресливши, що українська історико-архітектурна наука потребує аналогічних досліджень як про модерн у Києві, так і український модерн у цілому.

Олена Насирова, директор видавництва «Варто», відзначила високий професіоналізм та якісну працю колег з видавництва «Центр Європи».

Тетяна Трегубова, кандидат архітектури, сказала про те, що завдяки молодим фахівцям, у тому числі і Тетяні Скібіцькій, які працювали з різноманітними архівами, відбираючи і систематизуючи наукові матеріали, світ побачила донині не використовувана в історико-архітектурній науці інформація. Відзначила, що автором була скрупульозно зібрана необхідна інформація, проаналізована, систематизована і покладена в основу фундаментального дослідження про київський модерн першого десятиліття ХХ ст.

На презентації також виступили архітектори - Олена Олійник, Наталія Кондель-Пермінова, історики, краєзнавці - Дмитро Малаков, Інна Шулежко, Сергій Марченко, мистецтвознавець Світлана Стрельникова, археолог Лариса Виногродська, друзі і колеги автора книги.

На завершення заходу Галина Войцехівська зазначила, що проведена презентація стала гідним продовженням традиційних бібліотечних заходів щодо популяризації архітектурної книги, де у творчій обстановці відбувається знайомство фахівців з новими книгами наших авторів.


Фотогалерея:
«Презентація книги "Київський архітектурний модерн (1990-1910-і роки.)»Прочитано: 4775 раз
Дополнительно на данную тему:
«Невідомі периферії Києва. Північне Правобережжя»
ПРЕЗЕНТАЦІЯ електронних ресурсів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного
Презентація книги «Анисимов А. Мой Киев. Портрет в интерьере Вечности…»
Презентація книги «Віктор Вечерський: Біобібліографічний покажчик. Графіка»
Презентація книги українського архітектора Віктора Вечерського «Православні святині Сумщини»
Презентація книги Богуслава Сланського - Техніка живопису та реставрації
Презентація книги В.П. Ієвлевої «Пам’ятки індустріального розвитку Києва кінця ХІХ – першої третини ХХ століття»
Презентація видань НДІ пам"яткоохоронних досліджень
Презентація книги «Хто є хто в будівництві та архітектурі. Вип. 4»(К., 2008)
Невідомі периферії Києва. Солом`янський район

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.17 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7