Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Бібліотечний клуб

Історія малих міст України: місто Ічня Чернігівської області

  25 жовтня 2011 р. в читальному залі Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного відбулося шістнадцяте засідання бібліотечного клубу «Національні святині» в рамках соціально-бібліотечного проекту «Історія малих міст України», присвячене м. Ічні Чернігівської області.

 

 Організаторами заходу стали Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Ічнянська районна державна адміністрація, Ічнянська міська рада та Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В. Г. Заболотного.

Активну участь у заході взяла ічнянська делегація, а також члени бібліотечного клубу «Національні святині» - архітектори, реставратори, мистецтвознавці, археологи, краєзнавці, музеєзнавці, бібліотекарі, викладачі.

Відкрила засідання бібліотечного клубу Галина Войцехівська, директор Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного, яка коротко охарактеризувала місто і зазначила, що м. Ічня - мале місто Чернігівщини, в якому за даними Всеукраїнського перепису населення 05.12.2001 р. мешкало 12611 осіб. Місто має статус районного центру, тут є залізнична станція. З ХVІІІ ст. відоме як осередок художнього керамічного виробництва. До заходу працівниками бібліотеки була підготовлена книжкова виставка, що розповіла про м. Ічню в різні періоди історії.

Продовжив тему Сергій Рубашка, голова Ічнянської РДА, який розповів про сьогодення Ічнянського району, зокрема, зазначив, що «Ічнянщина - край мальовничих природних ландшафтів, гостинних, талановитих і працьовитих людей, які творять матеріальне і духовне з однаковим натхненням і любов"ю, дбають про своє благополуччя і тим самим примножують економічну могутність свого краю, бережуть мову, традиції і звичаї, вчать своїх дітей терпінню і добру, успадкувавши від дідів-прадідів господарську мудрість і хліборобський талант, ніколи не дозволяють собі лінощів і, не втрачаючи оптимізму, працюють на совість на матінці-землі». Звернув увагу на те, що Ічнянщина посідає одне з перших місць в промисловості, є постійним лідером у сільському господарстві області.

Міський голова Григорій Герасименко, продовжуючи розмову про рідне місто, підкреслив важливість такого заходу для небайдужих до Ічні людей, патріотів і прихильників Ічнянського краю. Наголосив, що однією з найбільш ґрунтовних робіт про місто Ічню та Ічнянський край, безперечно, є книга історика, уродженця м. Ічні, Почесного громадянина міста, присутнього на заході Володимира Балабая «На землі Ічнянській», яка побачила світ у 2004 р. Розповів про історію і сьогодення Ічні, людей, які творили історію, привернув увагу присутніх до геральдичних атрибутів Ічнянської міської територіальної громади.

У місті працює історико-краєзнавчий музей, виставкові зали якого зберігають історичні експонати і розповідають про минуле і сьогодення міста. У виступі Вікторії Борщенко, директора Ічнянського історико-краєзнавчого музею, прозвучала інформація про видатних уродженців Ічні, серед яких скульптор Іван Мартос (1752 або 1754-1835), який після закінчення Петербурзької Академії мистецтв продовжував навчання в Італії, у 1814 р. став ректором Петербурзької Академії мистецтв. Його твори, виконані в традиціях класицизму, відзначаються високим громадянським пафосом, ідейною глибиною. Всенародну славу скульптору принесло створення пам"ятників К. Мініну і Д. Пожарському в Москві та графа Рішельє в Одесі. Вихідцями з Ічні були відомі особистості в українській культурі: поет Василь Чумак (1901-1919), письменник Степан Васильченко (1879-1932), професори Київського університету, літературознавці - Василь Маслов (1884-1959) та Сергій Маслов (1880-1957).

Зазначила, що в музеї до 180-ї річниці від дня народження російського художника Миколи Ге (2011 р.), який майже 20 років свого життя провів на Ічнянщині, відкрито новий художній відділ музею: «Музей художника М. М. Ге», де представлено матеріали про життя і творчість художника.

Поділилася мрією про створення музейної кімнати сучасних відомих художників-ічнянців - П. О. Басанця, В. П. Швидченка, Ю. О. Борща.

У виступі Надії Прочай, бібліотекаря Ічнянської ЦРБ ім. Степана Васильченка, викладено інформацію про історичне культурне життя козацького краю - Ічнянщини і м. Ічні, Іржавецьку ікону Богородиці (1572), знамениту впродовж віків покровительку запорізького козацького роду, в поверненні якої до історичного місця з Криму брали участь й ічнянські козаки, яку бачив і описав у своїй поемі «Іржавець» (1847) Тарас Шевченко. Підкреслила, що «достеменно відомо про те, що ікона перебувала у лівій частині іконостасу Іржавецького кам"яного храму Святої Трійці, побудованого сільською громадою на чолі з Григорієм та Іваном Стороженками у 1723 р. На превеликий жаль, ікона була знищена в часи сталінізму. Сьогодні ми повинні щиросердно завдячувати видатному філологу Сергію Івановичу Маслову, який зберіг для нас фотозображення чудотворної ікони Богородиці Іржавецкої».

Валерій Йовса, отаман Ічнянського козацького полку, генерал-осавул Міжнародної спілки козацьких сил підкреслив, що «усі ми, від діда-прадіда, за натурою, характером, вчинками, внутрішнім переконанням, вірою є козаками, які вижили та перемогли в усіх випробуваннях долі завдяки своїм життєстверджуючим принципам, про що свідчать архівні документи, сімейні перекази тощо. Роль козацького минулого дуже важлива сьогодні і є фундаментом формування патріотизму нашого народу.

Сьогодні на Ічнянщині велику роботу з відродження козацьких традицій проводить Ічнянський козацький полк. Козаки беруть активну участь у вихованні підростаючого покоління: відвідують школи з лекціями про історію розвитку козацтва рідного краю, організовують та проводять спортивні змагання, тематичні вечори на теми відродження та розвитку духовних здобутків народу України, канонічного православ"я, козацьких звичаїв».

Про козацьке поселення «Соколиний хутір», оплот сільського зеленого туризму на Ічнянщині, розповів Микола Череп, голова громадської організації Петрушівського осередку сільського зеленого туризму «Соколиний хутір».

Про літературні здобутки Ічнянщини говорив Станіслав Маринчик, член Національних спілок письменників, кінематографістів та журналістів України, Заслужений працівник культури України, Почесний громадянин м. Ічні, засновник та голова об"єднання літераторів «Криниця», який наголосив на важливості літературних творів талановитих ічнянських авторів у популяризації міста.

Тетяна Чумак, вчитель гімназії імені Степана Васильченка, розповіла про Степана Васильченка, блискучого новеліста, майстра поезій у прозі, талановитого драматурга; Василя Чумака, поета, якого сучасні літературознавці поставили на один щабель з класиками світової літератури; поета Григорія Коваля, який пройшов складний шлях свого покоління - покоління Другої світової війни; Анатолія Дрофаня, письменника, журналіста, прозаїка та озвучила його слова: «Народ, який навчився берегти рідні джерела - непереможний. Він безсмертний!». Спогадами про батька поділилася донька Анатолія Дрофаня, Любов Дрофань.

Про Ічнянський Національний природний парк, перлину Чернігівщини, розповів Олександр Шульга, його директор. Він, зокрема, сказав: «Природний парк розташований в межах Придніпровської низовини басейну річки Удай, що об"єднує кілька заповідних територій, в т.ч. й дендрологічний парк «Тростянець». За своїм потенціалом парк не має аналогів на півночі Лівобережного лісостепу і характеризується великою екологічною цінністю». Наголосив на тому, що в межах території Ічнянського Національного природного парку оберігається не лише унікальна природа Ічнянщини, а й історико-архітектурні пам"ятки краю.


Микола Вощевський, керівник Ічнянського відділення Чернігівського земляцтва в м. Києві, у своєму виступі говорив про нерозривний зв"язок людини зі своєю малою батьківщиною, який відчувається у вихованні поваги до рідної землі і культури пращурів, у любові до чарівної природи, в умінні працювати, допомагати і пишатися своїми земляками, в гордості за те, що маєш відношення до цього, рідного з дитинства, краю.

На заході поетесою Ольгою Штепою, яка також є членом Чернігівського земляцтва, було прочитано власні вірші про Ічню, виконано акапельно пісні на власні вірші.

Віталієм Шевченком, головою Центру громадських ініціатив «Інформаційне суспільство», було презентоване чотиритомне видання про Ічнянщину.

У виступі Миколи Терещенка, аматора-пошуківця, заступника голови районного об"єднання літераторів «Криниця», була оприлюднена інформація про Івана Паскевича, фельдмаршала графа Єреванського.Свою продукцію представили Ічнянський завод сухого молока і масла та ПАТ «Ічнянський молочно-консервний комбінат».

На завершення заходу у виконанні тріо викладачів Ічнянської школи мистецтв у складі - Надії Семенець, Вікторії Мошенець, Тетяни Теплякової пролунали пісні про Ічню. Валерій Буймістер, Народний артист України, лауреат премії ім. Тараса Шевченка, професор Національної академії України ім. П. Чайковського, виконав українські пісні.


Учасники заходу малі унікальну можливість ознайомитися з роботами художників-ічнянців - В. Швидченка, Ю. Борща, унікальною підбіркою різьблень по дереву скульптора А. Штепи та ін.

Фотогалерея:
«Історія малих міст України: місто Ічня Чернігівської області»Прочитано: 3820 раз
Дополнительно на данную тему:
Історія малих міст України: місто Кодима Одеської області
М.М. Жербін: будівельник і композитор
Історія малих міст України: місто Збараж Тернопільської області
Творча зустріч з українським кінорежисером В.І.Соколовським
Видатні українські будівельники ХХ століття: М.Д. Плєхов (1902-1968), Г.Я. Слободяник (1902-1972), Б.В.Стєфанов (1902-1986)
М.М. Дьомін (1903-1988): архітектор – містобудівник – реставратор
Засідання Вченої ради Академії будівництва України, присвячене 100-річчю від дня народження українського будівельника Михайла Сергійовича Буднікова
Історія малих міст України: місто Бар Вінницької області
Історія малих міст України: місто Хотин Чернівецької області
Історія малих міст України: місто Глухів Сумської області

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.18 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7