Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
Публікації про бібліотеку
Про бібліотеку
Ресурси бібліотеки
Державні Закупівлі
Подорожуючи містами
Видатні Особистості
Дарувальники
Заходи бібліотеки
Проекти бібліотеки

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Берестейський, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Презентації, лекції

Презентація тематичного номера журналу «Антиквар», присвяченого ювілею київського ЦУМу



18 лютого 2020 р. у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного відбулася презентація тематичного номера журналу «Антиквар», присвяченого ювілею київського ЦУМу.
Ведуча заходу Людмила Рабчевська, провідний бібліотекар відділу соціокультурної діяльності, зазначила, що головний універмаг України - ЦУМ - в грудні минулого року відсвяткував своє 80-річчя. За цей час універмаг став знаковим місцем для киян і гостей столиці. Спеціально до 80-річчя ЦУМу журнал «Антиквар» підготував тематичний номер «До ювілею київського ЦУМу».
Презентація тематичного журналу «Антиквар» відбулася за участі головного редактора Анни Шерман, яка не лише познайомила присутніх з унікальними архівними матеріалами, що увійшли до номера, присвяченого ювілею київського ЦУМу, але й провела цікавий відеоогляд всіх журналів, що вийшли у минулому році.
Анна Шерман розповіла, що хедлайнером першого номера журналу «Антиквар» 2019 р. був виставковий проект Національного музею історії України «Традиція і стиль», присвячений 220-річчю заснування Києво-Межигірської фаянсової фабрики. У цьому номері, як зазначила редакторка, розкривається історія та продукція фабрики, а також історія самого Межигір"я, як місця походження символічних для України явищ і смислів.
Концепція другого, театрального, номера була сформульована Анною Шерман узагальнено - «Театр у музейному вимірі». Головними героями цього журналу стали ескізи, макети, декорації, костюми, афіші, програмки, плакати, фото репетицій та прем"єр, акторів, художників, режисерів.
Головна редакторка зазначила, що масштабним дослідницьким досвідом для колективу журналу стала робота над центральною темою третього номера «Сни про Україну: Олекса Захарчук». Цей номер вікриває новий розділ «Діалоги», в якому колекціонер Андрій Адамовський розповідає про сучасне мистецтво, скульптор Олександр Сухоліт розмірковує про сучасну архаїку, краєзнавець Дмитро Піркл з"ясовує, звідки веде відлік український театр тощо.
Четвертий номер журналу «Антиквар», темою якого є «Львівський плацдарм. До 80-річчя початку Другої світової війни» нагадує про те, що Друга світова війна почалася 1 вересня 1939 року нападом Німеччини на Польщу, а «Україна опиналася у цій війні за два з лишком тижні - 17 вересня, коли війська радянського Українського фронту атакували Польщу зі сходу».
Головними героями п"ятого випуску журналу «Антиквар» стали українські колекціонери, меценати і митці різних часів. У номері йдеться про те, як складалися стосунки художників і благодійників, як формувалися колись і формуються сьогодні мистецькі зібрання. Ці матеріали охоплюють півтора століття історії вітчизняного колекціонування - від братів Терещенків до родини Корсаків, які нещодавно відкрили Музей сучасного українського мистецтва у Луцьку.
Презентуючи тематичний номер журналу «Антиквар», присвячений ювілею київського ЦУМу, Анна Шерман зауважила, що до 80-річчя ЦУМу видавничий дім «Антиквар» у співпраці з командою ЦУМу підготував також книгу - спеціальне подарункове видання, присвячене історії легендарного універмагу - від його появи до сучасності. Вона також наголосила, що із вдячністю команді ЦУМу та авторам публікацій до даного випуску журналу презентується новий варіант розповіді про Київ і киян у відзеркаленні цумівських вітрин.
До тематичного випуску журналу «Антиквар» увійшли матеріали києвознавця, історика Станіслава Цалика, історика моди Галини Кокоріної, театрознавця Бориса Куріцина, колекціонера Олексія Шереметьєва, Генерального директора Національного заповідника «Софія Київська» Нелі Куковальської, архітектора Георгія Духовичного, журналіста Ігоря Кручика та ін. У журналі вміщено також спогади колишніх працівників ЦУМу та інтерв"ю головного редактора із заступником директора архітектурного бюро Benoy Джейсоном Кларком про те, як розроблявся проект реконструкції київського ЦУМу.
Анна Шерман розповіла, що готуючи номер, присвячений Центральному універмагу, команда журналу мала бажання проілюструвати його фотографіями минулих років, показати ЦУМ як знакову споруду, яка прожила разом з декількома поколіннями киян непросте і довге життя. Вона зазначила, що це бажання стало можливим завдяки архіву Бориса Градова (1908-1988) і Ірині Пап (1917-1985), відкритого внучкою легендарних українських фотографів видавцем Христиною Кармінською та систематизованим фотографом Валерієм Милосердовим. Редакторка зауважила, що в журналі вміщено також фотографії з родинного архіву Шереметьєвих, колекції Михайла Кальницького та рекламні вкладиші ЦУМу кінця 1950-1980-х рр. із колекції Ігоря Однопозова.
По завершенню презентації відвідувачі мали змогу поспілкуватися з Анною Шерман, яка поділилася своїми творчими планами, а також переглянути як нові так і архівні випуски журналу «Антиквар».
Цій унікальній архітектурній споруді, що нині є пам"яткою архітектури, була присвячена книжкова виставка «Про ЦУМ із фондів ДНАББ ім. В. Г. Заболотного», підготовлена фахівцями бібліотеки.

Фотогалерея:

Презентація тематичного номера журналу «Антиквар», присвяченого ювілею київського ЦУМу

Відеозапис:

Презентація тематичного номера журналу «Антиквар», присвяченого ювілею київського ЦУМу

Прочитано: 481 раз
Дополнительно на данную тему:
Презентація книжки Дмитра Антонюка «Римо-католицькі кляштори в Україні»
Презентація монографії «Архітектура, будівництво, дизайн в освітньому просторі»
«Невідомі периферії Києва. Північне Правобережжя»
ПРЕЗЕНТАЦІЯ електронних ресурсів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного
Презентація книги «Анисимов А. Мой Киев. Портрет в интерьере Вечности…»
Презентація книги «Віктор Вечерський: Біобібліографічний покажчик. Графіка»
Презентація книги українського архітектора Віктора Вечерського «Православні святині Сумщини»
Презентація книги Богуслава Сланського - Техніка живопису та реставрації
Презентація книги В.П. Ієвлевої «Пам’ятки індустріального розвитку Києва кінця ХІХ – першої третини ХХ століття»
Презентація видань НДІ пам"яткоохоронних досліджень

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка


 Пошук



вислів
будь-яке слово


 Електронний каталог





Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Берестейський, 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.15 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //