Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас
ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ

Довідкова інформація

 

про ситуацію, що склалася навколо Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного

 

Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В. Г. Заболотного - єдина всеукраїнська галузева бібліотека загальнодержавного значення, що акумулює в своїх фондах 420,0 тис. примірників унікальної вітчизняної та світової літератури XVI-XXІ століть з питань будівництва, архітектури та суміжних галузей. Виконує функції всеукраїнського науково-дослідного, методичного та організаційного центру для мережі бібліотек підприємств будівельної галузі та житлово-комунальної сфери, а також галузевого депозитарію літератури з питань будівництва і архітектури.

 

Підпорядкована Міністерству розвитку громад та територій України (Мінрегіон).

 

З історії створення.

 

Створена як Наукова бібліотека при Президії Української філії Академії архітектури СРСР відповідно до постанови РНК від 26.03.1944 р. № 274. Сучасну назву отримала відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.10.1998 р. № 1610.

 

Приміщення.

 

У період 1944-1985 рр. бібліотека розміщувалась у Митрополичому будинку на території Національного заповідника «Софія Київська», з 1985 р. - у будівлі Гостиного двору на Контрактовій площі, 4.

 

У зв"язку з реконструкцією Гостиного двору з дозволу Державного управління справами на початку жовтня 2013 р. бібліотеку повністю переміщено до окремо розташованої реконструйованої адміністративної будівлі площею 3038,4 м² за адресою: м. Київ, проспект Перемоги, 50 (балансоутримувач Державне видавництво «Преса України» Державного управління справами) на умовах оренди (31.12.2014 р. з Регіональним відділенням Фонду державного майна України по м. Києву укладено Договір оренди на 1 рік (продовжувався щорічно на 1 рік до 31.12.2019 р.).

 

В архітектурно-конструктивному плані будівля на проспекті Перемоги, 50 повністю відповідає сучасним вимогам функціонування бібліотечної установи та задовольняє соціокультурні потреби користувачів. Будівля відповідає всім технологічним потребам сучасної бібліотеки, де передбачено необхідні технічні системи, у т. ч. систему клімат-контролю, кондиціювання та вентиляції, що підтримують температурно-вологісний режим для збереження унікального бібліотечного фонду, зокрема раритетних видань XVI-XІX століть. Приміщення, що використовуються для комфортної роботи користувачів бібліотеки (читальна зала, зала класичного та електронного каталогів, зона реєстрації користувачів, виставкова зала), спеціально сконструйовані сховища для зберігання та збереження бібліотечного фонду, структурні підрозділи бібліотеки (серверні, інженерні кімнати тощо), розміщені з урахуванням ефективного та раціонального обслуговування користувачів.

 

07.11.2019 р. бібліотека отримала лист від Регіонального відділення Фонду державного майна України по м. Києву про припинення терміну дії договору оренди у зв"язку з його закінченням. Бібліотека в цей же день повідомила про ситуацію Мінрегіон, якому підпорядковується.

 

Мінрегіон звернувся листом про продовження терміну оренди до Державного управління справами, але отримав негативну відповідь. Після цього Мінрегіон звернувся листом до Президента України (відповіді поки що не отримано).

 

На підтримку бібліотеки виступили Народний депутат України Ганна Бондар та ВГО «Українська бібліотечна асоціація», які направили звернення до Президента України, Мінрегіону, Мінкульту, Державного управління справами, Регіонального відділення Фонду державного майна України по м. Києву, а також колеги, засоби масової інформації, небайдужі користувачі бібліотеки.

 

08.01.2020 р. Регіональне відділення Фонду державного майна України по м. Києву за пропозицією Державного управління справами надіслало Заяву про припинення дії договору у зв"язку з його закінченням 31.12.2019 р. Відповідно до дати отримання Заяви термін знаходження бібліотеки у цій будівлі спливає 11.01.2020 р.

 

Наразі немає іншого приміщення, куди б можна було перемістити бібліотеку. Згідно чинного законодавства (ст. 27 ЗУ «Про бібліотеки і бібліотечну справу») забороняється переміщати бібліотеки «без надання рівноцінного упорядкованого приміщення для обслуговування користувачів бібліотеки, роботи працівників, зберігання бібліотечних фондів», тому сподіваємося на позитивне вирішення ситуації, а саме - продовження терміну дії договору оренди та в подальшому передачі цієї будівлі на баланс бібліотеки.

20.02.2020. Інформація від Слуга Народу - Бондар Ганна - Округ 220:  "Говорила з ДУС: йдуть перемовини із Міністерством розвитку громад і територій України щодо обміну майном, так, щоби Бібліотека залишилася на своєму місці, а Мінрегіон надав ДУС рівноцінну будівлю. Перемовини трохи затягнулися в зв"язку із кадровими змінами в Міністерстві, але процес йде. Тримаємо на контролі".

Прочитано: 282 раз
Дополнительно на данную тему:

«Забудова Києва доби класичного капіталізму»
Шановні користувачі!
До уваги користувачів!
Всім небайдужим! Скликаємо на Толоку!
Толока триває!
Засідання експертної комісії Мінрегіону України
Всеукраїнська селекторна нарада
ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ДО ВСІХ АРХІТЕКТОРІВ ТА ДИЗАЙНЕРІВ УКРАЇНИ
«Будівлі українських бібліотек»

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.17 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7