Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас
Лекція Олександра Бондаря «Містобудування на теренах Чернігівщини у XIV – першій половині XVII століть»10 грудня 2019 р. у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного відбулася лекція Олександра Бондаря «Містобудування на теренах Чернігівщини у XIV - першій половині XVII століть».

Олександр Бондар - головний спеціаліст управління культури та туризму Чернігівської міської ради, кандидат історичних наук. Автор багатьох книг з історії Чернігівського краю. У творчому доробку має близько 100 наукових та науково-популярних статей з проблем середньовічної археології, історії та фортифікації.

Лекція присвячена питанням наслідків монгольського нашестя для міських центрів, містобудування за часів Великого князівства Литовського, московському фактору XVI ст., містам часів Речі Посполитої - новозаснованим або відродженим.

Олександр Бондар детально зупинився на історичному підґрунті формування, розвитку та причин занепаду міст на території сучасної Чернігівської області. Зокрема, зазначив, що у містобудівному контексті Чернігівщина цікава з точки зору фортифікації, планування, містобудівної культури та церковної топографії.

На основі власних польових досліджень лектор розглянув містобудування окремих середньовічних поселень та фортифікаційних споруд на теренах Чернігівщини.

Як зазначив Олександр Бондар, містобудівні процеси тривали до першої половини XIII ст., коли були перервані вторгненням монгольских орд хана Бату. Після монгольського нашестя життя на Чернігівських землях завмерло на ціле століття. Існуючі поселення іноді різко, іноді поступово занепадали. Ситуація докорінно змінилася лише з кінця XIV ст., коли Чернігівщина увійшла до складу Великого князівства Литовського. Істотний вплив на містобудівну культуру відбувся під час перебування чернігівських територій у складі Московії та Польщі.

Також Олександр ознайомив присутніх з новими власними виданнями, що вийшли друком у 2019 році - «Невідомі фортеці Чернігівщини» і «Батурин: фортифікації та міська структура».

Інформаційним супроводом стала фондова виставка «Про Чернігівщину», підготовлена фахівцями бібліотеки.

Завершився захід жвавою дискусією та неформальним спілкуванням.

Фотогалерея:

Лекція Олександра Бондаря «Містобудування на теренах Чернігівщини у XIV - першій половині XVII століть»


Прочитано: 244 раз
Дополнительно на данную тему:

«Забудова Києва доби класичного капіталізму»
Шановні користувачі!
До уваги користувачів!
Всім небайдужим! Скликаємо на Толоку!
Толока триває!
Засідання експертної комісії Мінрегіону України
Всеукраїнська селекторна нарада
ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ДО ВСІХ АРХІТЕКТОРІВ ТА ДИЗАЙНЕРІВ УКРАЇНИ
«Будівлі українських бібліотек»

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.17 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7