Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Презентації, лекції

Лекція «Три «К», або висновки з ландсейшн Латвії та Італії»8 листопада 2019 р. у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного відбувся захід «Три «К», або висновки з ландсейшн Латвії та Італії».

Ведуча заходу Людмила Рабчевська, зазначила, що велике значення має те, що такі заходи відбуваються саме у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного, яка володіє унікальним фондом, у тому числі і з питань ландшатної архітектури та дизайну. Вона також звернула увагу присутніх на електронні ресурси бібліотеки, що доступні користувачам цілодобово і розкривають весь бібліотечно-інформаційний потенціал з різних галузевих питань.

Спікерами заходу були директорка журналу «Ландшафт і архітектура» Ольга Камолікова та ландшафтна дизайнерка, викладачка Європейської школи дизайну Юлія Яворська. На заході говорили про сучасні тенденції і тренди в ландшафтному дизайні та ділилися досвідом і враженнями від проведеної ландсейшн в Латвії та Італії.

Ольга Камолікова розповіла про те, що особливістю латвійського ланшафтного дизайну є еко-поселення. Вона навела приклад поселення Аматціємс, яке розміщується за 80 км від Риги і є зразком латвійської ландшафтної архітектури. В поселенні немає штучно насаджених дерев і охайно підстрижених газонів, все максимально наближене до реальності, адже, як вважають автори такого дизайну, коли людина дивиться на реальні форми - це сприяє її кращому відпочинку. Будинки спроектовані таким чином, що з вікон не видно сусідніх хат, а відкриваються лише краєвиди мальовничої природи. До кожної ділянки відводиться окрема діляночка лісу та озера, в якому можна рибалити. Будинки споруджуються виключно з екологічних матеріалів, які дала сама природа. В основному, стіни зводять з дерев"яних колод чи цегли, дахи покривають очеретом або ж цементною чи керамічною черепицею. Додатково для оздоблення використовуються камінь, дерев"яна обшивка, скло.

Юлею Яворською було зазначено, що італійський ландшафтний дизайн - це чіткі геометричні фігури з вираженим рельєфом. Італійський ландшафтний дизайн є синтезом епохи ренесансу і сучасних технологій. Сади засаджені багаторічними рослинами і хвоєю. В італійському ландшафтному дизайні обов"язковими є ізольовані зони відпочинку, зокрема, патіо, пергола, альтанки. Парки і сади розміщуються на пагорбі у формі каскаду із аркади і терас. Популярними об"єктами ландшафтного дизайну Італії є сади на дахах. Створення садів на дахах насамперед необхідно для поліпшення екологічної ситуації в містах, а також для поліпшення естетичних показників міських просторів. Сади на дахах наразі дуже різноманітні за формою, архітектурно-ландшафтним оформленням, функціональним призначенням. Для їхнього створення використовуються дахи житлових будинків, супермаркетів, гаражів, складів, станцій техобслуговування, кінотеатрів тощо.

Завершився захід активним обговоренням почутого та переглядом книжкової виставки «Азбука ландшафтного дизайну», підготовленої фахівцями бібліотеки.

Фотогалерея:

Лекція «Три «К», або висновки з ландсейшн Латвії та Італії»


Прочитано: 133 раз
Дополнительно на данную тему:
ПРЕЗЕНТАЦІЯ електронних ресурсів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного
Презентація книги «Анисимов А. Мой Киев. Портрет в интерьере Вечности…»
Презентація книги «Віктор Вечерський: Біобібліографічний покажчик. Графіка»
Презентація книги українського архітектора Віктора Вечерського «Православні святині Сумщини»
Презентація книги Богуслава Сланського - Техніка живопису та реставрації
Презентація книги В.П. Ієвлевої «Пам’ятки індустріального розвитку Києва кінця ХІХ – першої третини ХХ століття»
Презентація видань НДІ пам"яткоохоронних досліджень
Презентація книги «Хто є хто в будівництві та архітектурі. Вип. 4»(К., 2008)
Невідомі периферії Києва. Солом`янський район
Презентація нової книги Вікторії Порт «ЛАД»

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.17 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7