Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Презентації, лекції

Презентація книги Д. Багалія „Історія Слободської України”6 листопада 2019 р. у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного відбулася презентація перевидання фундаментальної історичної праці Д. Багалія „Історія Слободської України".
Захід відбувся за участі упорядника, видавця, кандидата філософських наук Олександра Савчука та автора передмови та приміток до перевидання, кандидата історичних наук Володимира Маслійчука.
Презентуючи видання, Олександр Савчук зазначив, що перевидання історичної праці Дмитра Багалія «Історія Слободської України» вперше здійснюється зі збереженням розташування тексту по рядках і сторінках згідно оригінального видання.
У перевиданні максимально збережено орфографію; в необхідних випадках додано розділові знаки; також збережено оригінальні ілюстрації. Володимиром Маслійчуком до видання написані передмова та коментар; для зручності користування розроблено покажчики імен (1269 позицій) та географічних назв (961 позиція). Дві географічні мапи, що в оригінальному виданні були розміщені на вклейках, подано на форзацах.
Історик Володимир Маслійчук зауважив про те, що чергове видання історичної книжки, котра вперше побачила світ у 1918 р. з просвітницькою метою, змушує ставити низку питань, основним із яких є таке: чому й досі цей нарис з української регіональної історії залишається неперевершеним і потребує перевидання? Відповідаючи на дане питання, він зазначив, що, передусім, це пов"язано з великими змінами, які спостерігаються в суспільному житті і які вкотре доводять потребу в знанні історії.
«Історія Слободської України» вийшла після революції 1917 р., наступне перевидання було зроблено у 1990-х рр., як результат великих суспільно-політичних трансформацій кінця 1980-х рр., що врешті призвели до розпаду Радянського Союзу й проголошення незалежності України. На думку науковця, ця книжка теж певною мірою є явищем післяреволюційної України, котра після подій 2013-2014 рр. веде затяжну війну на Сході, де кордон протистояння є переважно й межею історичної Слобідської України.
Історик зазначив, що у 1918 р. Д. Багалій показував регіональну історію як частину історії демократичної України, у 1989-1990 рр. ту історію повертали із забуття на хвилі «національного відродження» і, нарешті, сьогоднішні події - це черговий доказ наголошення на актуальності історії сходу України, краю з багатьма суперечностями, зі змінами розуміння прикордоння тощо.
Розповідаючи про біографію Дмитра Багалія, доповідачем було зазначено, що історик народився у Києві, у небагатій родині київських міщан, рано втратив батьків, його виховувала тітка. Завдяки своїй працездатності та наполегливості зумів здобути хорошу освіту. Закінчивши гімназію із золотою медаллю, Дмитро Багалій вступив на історико-філологічний факультет Київського імператорського університету св. Володимира. На факультеті основний вплив на майбутнього науковця справив Володимир Антонович.
Виступаючий розповів про здобудки Д. Багалія в громадському житті та українському національному русі, зокрема про те, що Дмитро Багалій створював студентські гуртки, архів, наукове товариство, товариство поширення грамотності (з підтримкою видання книжок українською мовою), був головою Харківської публічної бібліотеки.
На завершення свого виступу Володимир Маслійчук зазначив, що основне завдання цієї книжки - показати, як виник і функціонував український регіон, але хронологічні рамки обмежено, основна частина праці насправді завершується кінцем ХVІІІ ст. - ліквідацією регіональних відмінностей, козацького устрою. На думку науковця, професор Д. Багалій творив цю книжку (першу свою вагому роботу українською мовою) як такий собі ідеал: «Ся книжка написана досить популярно для широкого суспільства і більш осьвічених читачів з народа. Але написана вона тільки на підставі історичних джерел і являє з себе не компіляцію, а самостійну наукову працю, не тільки монографію, а ще більше розвідку».
Розповідь кандидата історичних наук Володимира Маслійчука викликала велику зацікавленість та отримала схвальні відгуки присутніх на презентації. Історику було поставлено багато запитань, на які він детально та обгрунтовано відповів. Після заходу всі присутні мали змогу познайомитися із науковою спадщиною Дмитра Багалія, представленою на книжковій виставці, підготовленій фахівцями бібліотеки.

Фотогалерея:


Прочитано: 595 раз
Дополнительно на данную тему:
ПРЕЗЕНТАЦІЯ електронних ресурсів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного
Презентація книги «Анисимов А. Мой Киев. Портрет в интерьере Вечности…»
Презентація книги «Віктор Вечерський: Біобібліографічний покажчик. Графіка»
Презентація книги українського архітектора Віктора Вечерського «Православні святині Сумщини»
Презентація книги Богуслава Сланського - Техніка живопису та реставрації
Презентація книги В.П. Ієвлевої «Пам’ятки індустріального розвитку Києва кінця ХІХ – першої третини ХХ століття»
Презентація видань НДІ пам"яткоохоронних досліджень
Презентація книги «Хто є хто в будівництві та архітектурі. Вип. 4»(К., 2008)
Невідомі периферії Києва. Солом`янський район
Презентація нової книги Вікторії Порт «ЛАД»

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.18 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7