Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Презентації, лекції

День млинів17 жовтня 2019 р. у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного відбувся День млинів, в межах якого відбулася презентація виставки малюнків «Вітряки Олега Яриніча», презентація другого випуску наукового журналу «Український млинологічний журнал» Української млинологічної асоціації (УМА), огляд виставки креслеників вітряків студентів кафедри містобудування КНУБА, книжкової виставки «Млини України», підготовленої фахівцями бібліотеки та виступ етногурту «Окраса».

Галина Войцехівська, директор бібліотеки, відкрила День млинів і наголосила на важливості заходу, приверненні уваги до актуальної теми млинарства у межах світових тенденцій, продовженні міжнародної співпраці з дослідниками-млинологами. Вона звернула увагу на книжкову виставку із фонду бібліотеки, де представлено документи млинологічної тематики й кресленики млинів різних періодів.

Олег Яриніч, художник і культуролог, зазначив, що колекціонує й малює власні поштові листівки, де зображено пам"ятки архітектури, національний одяг, декоративно-вжиткове мистецтво України, близького зарубіжжя та світу. На відкритті виставки він розповів, що малюнки були зроблені до листівок «Вітряки України» та видані за підтримки Українського культурного фонду. Мистецький проект листівок «Вітряки України» він започаткував наприкінці жовтня 2018 року. Мета проекту - привернути увагу суспільства до проблеми збереження пам"яток традиційного млинарства в Україні, показати красу і розмаїття українських вітряків, про які сьогодні практично ніхто не знає. Було обрано 30 вітряків з різних історико-етнографічних регіонів України - найяскравіших зразків, що повною мірою розкрили багатство народних будівельних традицій. До своїх листівок Олег Яриніч пише вірші, один з яких «Завмерли жорна - серце вітряка» він прочитав на заході.

Олена Крушинська, краєзнавець, автор кількох путівників та десятків статей про пам"ятки України, редактор і упорядник другого випуску «Українського млинологічного журналу», розповіла, що журнал вийшов друком у серпні цього року як науковий часопис Української млинологічної асоціації. Журнал, обсягом 304 сторінки, містить понад 40 статей українських та іноземних авторів і 545 ілюстрацій. Його видання стало можливим завдяки підтримці Українського культурного фонду та має гідний наклад, а саме - 1000 примірників.

Дослідниця відзначила, що десять років тому, у жовтні 2009 р., історик з Чигиринщини Назар Лавріненко, який вже мав досвід відновлення вітряка у рідному селі Івківці, організував у Черкасах першу наукову конференцію з млинів і традиційного млинарства, що відбулася на базі Черкаського національного університету та Приватного історико-етнографічного музею «Козацькі землі України» в селі Вереміївка. На конференцію приїхали понад 50 дослідників з усієї України, серед яких і представники Міжнародного млинологічного товариства (The International Molinological Society, TIMS) на чолі з його президентом Віллемом ван Берґеном. Саме досвід іноземних колег допоміг започаткувати й в Україні міждисциплінарну галузь знань - млинологію (англ. molinology).

Назар Лавріненко, голова Української млинологічної асоціації, розповів, що в 2011 р. започаткував УМА, а в 2014 р. за матеріалами конференції коштом меценатів вийшов з друку перший випуск «Українського млинологічного журналу» обсягом 200 сторінок. Він зазначив, що конференція і вихід журналу дали швидкий старт розвитку млинології в Україні. Також ці події мали практичні результати: за сприяння УМА у 2017 р. було організовано відновлення вітряка у селі Пустовіти Миронівського р-ну Київської обл. із залученням коштів приватних меценатів. Ще раніше, у 2014 р., УМА допомогла у відновленні вітряка в Дейманівці Пирятинського району Полтавської області. Українські дослідники млинів вперше опублікували статті у часописі «International Molinology» і взяли участь у млинологічних конференціях у Данії, Чехії та Румунії. В свою чергу членами УМА для представників TIMS влітку 2016 р. було організовано подорож млинами Закарпаття та Львівщини, що завершилася конференцією «Українські млинологічні студії» на базі Національного університету «Львівська політехніка». Саме матеріали цієї конференції й поклали початок створенню другого випуску «Українського млинологічного журналу».

Сергій Ципишев, заступник директора з наукової роботи музею народної архітектури і побуту у Львові ім. Климентія Шептицького, розповів, що Львівський скансен - один із найбільших музеїв просто неба в Україні та Європі, на території якого відтворено 110 памяток народної дерев"яної архітектури, зокрема й такі, що належать до сфери інтересів млинології. Він зазначив, що млини займають в музеї особливе місце, викликають інтерес і є родзинкою екскурсій. Скрип водяного колеса лунає в музеї протягом теплої пори року, неначе засвідчуючи, що наше минуле живе, до нього можна доторкнутися і пізнати його.

Денис Вітченко, старший викладач Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова, розповів про ідею створення у Харківській області музею просто неба, де були б представлені зразки народної архітектури Слобожанщини, зокрема і млини. Він наголосив, що кількість наявних на території Харківської області об"єктів народної архітектури стрімко зменшується: у 1980 р. їх налічувалося 70, наразі - не більше 15, а проблеми формування скансену залишаються невирішеними.

Рената Самотій, завідувач науково-методичного відділу Науково-технічної бібліотеки Національного університету «Львівська політехніка», розповіла про колекцію рідкісних видань бібліотеки, присвячених промисловому млинарству, і впровадженню на той час млинарських технологій у країнах Європи та США, опис патенту «універсального млина», навчальну літературу, видану у Харкові та Відні.

Ганна Носенко, доцент Кафедри містобудування Архітектурного факультету КНУБА, разом зі студентами І курсу представила виставку студентських креслеників вітряків і макет млина. Вона розповіла про спільні поїздки для обмірів вітряків, пошук інформації та роботу над креслениками.

На Дні млинів не обійшлося без сюрпризів, що запам"ятаються надовго. Надія Міленко, працівник Національного природного парку «Пирятинський» привезла на захід і подарувала організаторам заходу пряничних вітрячків, а учасниці етногурту «Окраса» під керівництвом Валентини Проценко виконали акапельно пісні про млини та мельників і побажали усім, хто любить млини, наснаги і гуртування заради їхнього збереження.

Фотогалерея:

День млинів


Прочитано: 266 раз
Дополнительно на данную тему:
ПРЕЗЕНТАЦІЯ електронних ресурсів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного
Презентація книги «Анисимов А. Мой Киев. Портрет в интерьере Вечности…»
Презентація книги «Віктор Вечерський: Біобібліографічний покажчик. Графіка»
Презентація книги українського архітектора Віктора Вечерського «Православні святині Сумщини»
Презентація книги Богуслава Сланського - Техніка живопису та реставрації
Презентація книги В.П. Ієвлевої «Пам’ятки індустріального розвитку Києва кінця ХІХ – першої третини ХХ століття»
Презентація видань НДІ пам"яткоохоронних досліджень
Презентація книги «Хто є хто в будівництві та архітектурі. Вип. 4»(К., 2008)
Невідомі периферії Києва. Солом`янський район
Презентація нової книги Вікторії Порт «ЛАД»

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.17 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7