Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
Публікації про бібліотеку
Про бібліотеку
Ресурси бібліотеки
Державні Закупівлі
Подорожуючи містами
Видатні Особистості
Дарувальники
Заходи бібліотеки
Проекти бібліотеки

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Берестейський, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Презентації, лекції

Презентація веб-архіву «Історія українського мистецтва» (УРЕ)

23 жовтня 2019 р. у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного відбулася презентація веб-архіву «Історія українського мистецтва» (УРЕ).



Бібліограф відділу бібліографічної і довідково-інформаційної роботи ДНАББ ім. В. Г. Заболотного Тетяна Бернацька розповіла присутнім про те, що у бібліотеці зберігаються унікальні документи, створені під час збору матеріалів до «Історії українського мистецтва».
Вона зазначила, що саме В. Заболотний став ініціатором і ідейним організатором створення цього видання. Він особисто склав методику та «періодичну структуру» «Історії українського мистецтва», що мала стати основою для багатотомного видання. За життя В. Заболотного було підготовлено авторський рукопис шеститомника з ілюстраціями (1944 ілюстрації). Шеститомне видання «Історія українського мистецтва» було видано колегами, учнями, однодумцями Володимира Гнатовича протягом 1966-1970 рр. Головною редакцією «Української Радянської Енциклопедії» за загальною редакцією М. Бажана. Громадськість високо оцінила «шеститомник», а український уряд у 1971 р. відзначив В. Заболотного (посмертно) та інших авторів Державною премією імені Т. Г. Шевченка.
Молодший науковий співробітник Державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво» Андрій Тищенко у своєму виступі зазначив, що науковий архів Державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво» є спадкоємцем архіву «Української радянської енциклопедії», що почав формуватися наприкінці 1950-х рр., після третьої спроби започаткувати видання україномовного універсального довідкового видання - 17-томної «Української радянської енциклопедії», виданої у 1960-х рр. Значна частина документації, пов"язаної з функціонуванням Головної редакції «УРЕ», також зберігається в Центральному державному архіві вищих органів влади та управління України. Він зауважив, що до колекції входять підготовчі матеріали до нереалізованого проекту з публікації «Української радянської енциклопедії» 1940-х рр., основну частину колекції складають текстові матеріали до різних видань Головної редакції «УРЕ» (обидві версії «УРЕ», «Радянська енциклопедія історії України» «Юридична енциклопедія», «Географічна енциклопедія» та ін.). Розповів науковець і про стан фондів наукового архіву, що перебувають в аварійному стані, що ускладнює роботу з цінними документами, які потребують належного збереження, зберігання та використання.
Сергій Гірік, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво», розповів, що перший етап наповнення веб-сайту архіву полягає в оцифруванні й публікації онлайн матеріалів шеститомної колективної монографії «Історія українського мистецтва» за редакцією М. Бажана. Цей етап реалізовано за сприяння «Українського культурного фонду» впродовж 2019 р.
Доповідач наголосив, що веб-сайт архіву «Енциклопедичного видавництва» («Електронний архів УРЕ») призначено для публікації у вільному доступі оцифрованих матеріалів архівної колекції установи. На цьому ресурсі реалізовано систему пошуку матеріалів як за допомогою традиційних елементів архівного пошуку (фонд - опис - справа - аркуш), так і за тематичним принципом, ключовими словами, іменами авторів і пов"язаних персоналій.
Сергій Гірік зазначив, що серед документів у вільному доступі - оригінали рукописів окремих розділів «Історії українського мистецтва» й ілюстративних матеріалів до них, різні редакції статей, у тому числі правки цензурного характеру. Серед осіб, матеріали яких представлено у фонді, - М. Бажан, Ф. Шевченко, В. Касіян, І. Врона та ін. Серед документів архіву - рукописи енциклопедичних статей за авторства П. Тичини, М. Рильського, Л. Булаховського, О. Білецького та інших знаних діячів української культури й науки ХХ ст.
Під час презентації присутні на заході дізналися про архів установи, його джерельний потенціал, специфіку введення у науковий обіг цінних документів, етапи цифрової обробки. Даний електронний архів стане у нагоді науковцям, мистецтвознавцям, видавцям, всім, хто вивчає та цікавиться історією національного мистецтва України.

Відеозапис:


Прочитано: 584 раз
Дополнительно на данную тему:
Презентація книжки Дмитра Антонюка «Римо-католицькі кляштори в Україні»
Презентація монографії «Архітектура, будівництво, дизайн в освітньому просторі»
«Невідомі периферії Києва. Північне Правобережжя»
ПРЕЗЕНТАЦІЯ електронних ресурсів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного
Презентація книги «Анисимов А. Мой Киев. Портрет в интерьере Вечности…»
Презентація книги «Віктор Вечерський: Біобібліографічний покажчик. Графіка»
Презентація книги українського архітектора Віктора Вечерського «Православні святині Сумщини»
Презентація книги Богуслава Сланського - Техніка живопису та реставрації
Презентація книги В.П. Ієвлевої «Пам’ятки індустріального розвитку Києва кінця ХІХ – першої третини ХХ століття»
Презентація видань НДІ пам"яткоохоронних досліджень

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка


 Пошук



вислів
будь-яке слово


 Електронний каталог





Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Берестейський, 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.15 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //