Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Заболотнівські читання

Інформація про заходи


Заболотнівські читання-2002Читання „Архітектор В.Г.Заболотний та культура України” - 2002

Вшануванню пам’яті видатного українського архітектора, першого президента Академії архітектури України В.Г.Заболотного (сорокові роковини) та 40-річчю створення меморіального музею академіка були присвячені Читання, зініційовані ДНАББ імені В.Г.Заболотного, підтримані НІЕЗ „Переяслав”, адміністрацією Переяслав-Хмельницької міської ради та КиївЗНДІЕП.
3 серпня, в день смерті В.Г.Заболотного, представники ДНАББ та НДІТІАМ вшанували пам’ять архітектора покладанням квітів на його могилу на Байковому цвинтарі.
Читання “Архітектор В.Г.Заболотний та культура України”, були проведені 6 серпня в Будинку працівників освіти (вул. Мазепи, 27) в місті Переяслав-Хмельницькому. До Переяслава приїхала делегація із Києва, в складі якої були архітектори, мистецтвознавці, художники-реставратори, науковці, музеєзнавці, викладачі КНУБА, НАОМА, бібліотечні працівники мережі будівельного комплексу, журналісти галузевих видань. Учасниками Читань були також представники місцевих організацій.
В привітальному слові міського голови Г.Р.Сокура було відмічено важливість події, задля якої зібрались учасники Читань.
Доктор архітектури, професор, дійсний член ІКОМОС, віце-президент Української академії архітектури М.М.Дьомін, який у виступі “В.Заболотний у спогадах сучасників” поділився своїми спогадами про спільну роботу з академіком, відзначив позитивні його риси, як людини творчої, чутливої до проблем інших людей, але дуже прискіпливої у роботі. Микола Мефодійович виконав приємну місію, доручену йому Українською академією архітектури, і вручив директору Національного історико-етнографічного заповідника “Переяслав”, заслуженому працівникові культури України Михайлу Івановичу Сікорському Грамоту Української академії архітектури за значний внесок в розвиток музейної справи та збереження пам`яток архітектури та музейних цінностей.
У своєму виступі з темою “ В.Г.Заболотний і музейна справа в Переяславі” М.І.Сікорський згадав про останні роки життя В.Г.Заболотного, високо оцінив його причетність до зародження музейної справи у м. Переяслав-Хмельницькому.
Директор ДНАББ імені В.Г.Заболотного Г.А.Войцехівська виступила з темою “ В.Г.Заболотний і бібліотека”, розповіла про участь Володимира Гнатовича у створенні бібліотеки, яка з 1998 року носить його імя.
Канд. техн. наук, заступник декана архітектурного факультету КНУБА Л.Г.Бачинська у виступі “Володимир Заболотний – особистість в архітектурі” звернула увагу на лапідарність у творчості В.Г.Заболотного, необхідність створення експозиції проектів архітектора в окремому приміщенні, а також видання монографії про нього.
О.В.Колибенко, канд. істор. наук, декан історичного факультету педагогічного університету імені Г.С.Сковороди у своєму виступі “В.Г.Заболотний і археологічне вивчення пам’яток Переяслава” зазначив, що завдяки архітектору були створені археологічні експозиції відомих дослідників Б.О.Рибакова, М.К.Каргера, працював на археологічних розкопках і Ю.С.Асєєв.
Канд. архітектури І.Й.Каракіс у своєму виступі “Й.Каракіс – сучасник В.Заболотного” звернула увагу аудиторії на необхідність створення президентської ради з метою захисту пам’яті архітекторів, про що вона опублікувала статтю в газеті “Хрещатик”. Подарувала музею фотографії, запропонувала зробити меморіальну дошку В.Г.Заболотного в Києві, на вул Володимирській, де жив архітектор. Висловила вдячність організаторам за вшанування пам’яті архітекторів минулого.
Головний архітектор м. Переяслав-Хмельницького М.С.Шкребтієнко у виступі “Розвиток Переяслава в архітектурному аспекті” зазначила, що кожна пам’ятка архітектури – це історія. Для збереження памяток архітектури необхідна увага держави. Завдяки В.Г.Заболотному багато архітектурних споруд було занесено до реєстру памяток. Але є ще багато таких памяток, які необхідно занести до нього, і це можливо зробити лише за допомогою Національної Спілки архітекторів, на яку покладається велика надія.
Л.М.Набок, старший науковий працівник меморіального музею В.Г.Заболотного у своєму виступі “Меморіальний музей В.Заболотного. Досвід роботи та збереження” зупинилась на історії створення, досвіді роботи з підбору експонатів і сучасних проблемах їх збереження, а також поповнення музейних фондів.
Завідувач фондами НІЕЗ “Переяслав” Л.О.Годліна, виступаючи з темою “Мистецькі уподобання В.Заболотного”, згадала про гімназичні часи архітектора. В.Заболотний був учасником гуртка Грицька Близнюка, який ставив театральні вистави. Театр був дуже популярним, мав власні афіші. Вона зауважила, що про талановитість В.Заболотного можна сказати словами самого академіка: талант як гроші, або вони є, або їх нема. В.Г.Заболотний був всебічно талановитою людиною.
Канд. архітектури НАОМА О.І. Сєдак зупинився на темі “В.Г.Заболотний і Художній інститут”. Було повідомлено про те, що архітектурний факультет Академії зберігає пам’ять про академіка як одного з його викладачів. Учасників Читань було поінформовано про портет В.Г.Заболотного, що знаходиться в приміщенні факультету, який довгий час розшукували працівники музею.
На завершення Читань до фондів НІЕЗ „Переяслав” присутніми були передані книги. Так, ДНАББ імені В.Г.Заболотного передала 66 прим. актуальних для фондів заповідника видань з архітектури та мистецтва України. Канд. техн. наук, старший науковий співробітник В.О.Константинов подарував музею матеріали Всеукраїнської конференції “Актуальні  проблеми історії техніки”. Канд. архітектури В.В.Куцевич, спіробітник ЗНДІЕП, подарував музею книгу “Культові споруди”, автором якої є.
У заключному слові віце-президент Української академії архітектури М.М. Дьомін відзначив, що відбулася важлива подія, неформальна і дуже цікава. Запропонував видати матеріали Читань у збірнику “Теорія та історія архітектури і містобудування”, головним редактором якого він є, таким чином внести посильний внесок в популяризацію історії Переяслав-Хмельницького та історії його архітектурних пам`яток, вийти з інформацією Української академії архітектури до Адміністрації Президента України про проблеми меморіального музею.
У Будинку працівників освіти була оформлена виставка живопису із фондів Меморіального музею архітектора В.Г.Заболотного “Гармонія природи і архітектури”. В експозиції були представлені документальні роботи Володимира Гнатовича, які зафіксували образи споруд, знищених під час війни та загиблих під водами Канівського водосховища, краєвиди Переяслава та його окраїн, а також роботи Б.Піаніди, Ф.Коновалюка, М.Штейнберга, К.Елеви, Г.Лебедєва, М.Катерноги, подаровані архітектору.
Для учасників Читань було також проведено ряд екскурсій: Меморіальному музеї В.Г.Заболотного, в меморіальному музеї Г.С.Сковороди, Археологічному музеї та ін.

Прочитано: 5532 раз
Дополнительно на данную тему:
П’яті Заболотнівські читання - Архітектурна і будівельна книга в Україні
Четверті Заболотнівські читання “Архітектурна і будівельна книга в Україні”
Треті Заболотнівські читання
Другі Заболотнівські читання
Перші Заболотнівські читання « Архітектурна і будівельна книга в Україні»
Шості Заболотнівські читання «Архітектурна і будівельна книга в Україні»
Сьомі Заболотнівські читання «Архітектурна і будівельна книга в Україні»
Восьмі Заболотнівські читання «Архітектурна та будівельна книга в Україні»
Дев”яті Заболотнівські читання «Архітектурна та будівельна книга в Україні» Тема засідання: «Роль особистості в архітектурі України: Бекетов Олексій Миколайович (1862–1941)»
Десяті Заболотнівські читання «Архітектурна та будівельна книга в Україні»

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.18 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7