Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Презентації, лекції

Мечеті Алжиру: архітектурні та урбаністичні аспекти

Про мечеті, як унікальне явище мусульманської сакральної архітектури, йшла мова на презентації книжки Миколи Дьоміна, Юлії Івашко і Куідера Резги «Мечеті Алжиру: архітектурні та урбаністичні аспекти».Микола Дьомін - доктор архітектури, професор, завідувач кафедри міського будівництва КНУБА, зазначив, що у даній науковій праці висвітлено роль мечетей в міському середовищі, простежено архітектурну періодизацію ісламської архітектурної школи Алжиру і її зв"язок з історичною періодизацією, проаналізовано трансформацію планувань, об"ємно-просторових композицій, форм елементів і декору мечетей на різних архітектурних періодах і сформульовано ознаки національної ідентичності мечетей Алжиру.
Юлія Івашко - доктор архітектури, професор, викладач кафедри основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА, зауважила, що в колективній монографії розглядається феномен самобутньої ісламської архітектурної школи Алжиру, яка сформувалася на стику багатьох культур - давньоримської, візантійської, арабської, берберської, перської, іспанської, португальської, османської. Найяскравіші риси самобутності проявилися в мечетях Алжиру, а з часом у межах країни сформувались регіональні ісламські архітектурні школи з специфічними ознаками.
Куідер Резга - аспірант кафедри основ архітектури і архітектурного проектування КНУБА, розповів присутнім про те, що сьогодні в Алжирі існує понад 17000 старих і нових мечетей. Порівняно з мечетями інших мусульманських країн, мечеті Алжиру відомі значно менше, оскільки вони досліджувались переважно арабськими, алжирськими і французькими вченими.
Автор зазначив, що не зважаючи на зовнішні політичні, культурні і архітектурні впливи з боку інших держав, в мечетях Алжиру зберігся автентичний, заснований на національних магрибських традиціях, тип простої за об"ємно-просторовою композицією мечеті без декору на фасадах і з характерним квадратним в плані мінаретом-баштою. Специфіка розвитку ісламської архітектури Алжиру пояснюється залежністю архітектурних періодів від історичних. Всього в історії Алжиру можна виділити тринадцять основних періодів, кожний з яких зумовлювався зміною правлячих династій.
Розповідь Куідера Резги супроводжувалася відеорядом зображень мечетей, зокрема, мечеті Джама"а Ель Кебір (магрибський тип), мечеті Ель Атік (хариджитський тип), мечеті Джєама"а Ель Джедід (модифікований османський тип) та інших.
Завершилася презентація автограф-сесією та частуванням фініками з Алжиру.

Фотогалерея:
Мечеті Алжиру: архітектурні та урбаністичні аспекти


Прочитано: 427 раз
Дополнительно на данную тему:
ПРЕЗЕНТАЦІЯ електронних ресурсів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного
Презентація книги «Анисимов А. Мой Киев. Портрет в интерьере Вечности…»
Презентація книги «Віктор Вечерський: Біобібліографічний покажчик. Графіка»
Презентація книги українського архітектора Віктора Вечерського «Православні святині Сумщини»
Презентація книги Богуслава Сланського - Техніка живопису та реставрації
Презентація книги В.П. Ієвлевої «Пам’ятки індустріального розвитку Києва кінця ХІХ – першої третини ХХ століття»
Презентація видань НДІ пам"яткоохоронних досліджень
Презентація книги «Хто є хто в будівництві та архітектурі. Вип. 4»(К., 2008)
Невідомі периферії Києва. Солом`янський район
Презентація нової книги Вікторії Порт «ЛАД»

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.17 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7