Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
Публікації про бібліотеку
Про бібліотеку
Ресурси бібліотеки
Державні Закупівлі
Подорожуючи містами
Видатні Особистості
Дарувальники
Заходи бібліотеки
Проекти бібліотеки

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Берестейський, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Презентації, лекції

Енергозбереження та енергоефективність: про актуальне

25 лютого 2019 р. фахівці Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного у співпраці з фахівцями Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та викладачами та студентами Національного авіаційного університету (факультет архітектури, будівництва та дизайну, кафедра містобудування) та Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" (Інститут енергозбереження та енергоменеджменту, кафедра електропостачання) презентували інформаційний ресурс «Енергозбереження та енергоефективність: про актуальне».



Наталія Світла, в. о. директора розповіла, що у 2016 році фахівцями ДНАББ ім. В. Г. Заболотного було започатковано соціально-інформаційний проект "Енергозбереження та енергоефективність: стосується кожного". В рамках проекту в бібліотеці організовуються заходи, під час яких запрошені фахівці та експерти висвітлюють актуальні питання з енергозбереження та енергоефективності, а також працівники бібліотеки беруть участь у різноманітних загальнодержавних заходах з даної тематики.
Світлана Кирій, завідувач відділу соціокультурної діяльності зазначила, що інформаційне забезпечення учасників проекту відбувається через залучення фахівців, складання інформаційно-бібліографічних списків, організацію віртуальних і традиційних книжкових виставок і виданням серії бібліографічних покажчиків. Зокрема, у 2018 році фахівцями Мінрегіону України і ДНАББ ім. В. Г. Заболотного видано 3 випуски бібліографічних покажчиків серії «Енергозбереження та енергоефективність». Це перший випуск «Альтернативні джерела енергії», другий випуск «Енергоефективність у житловому будівництві та житлово-комунальному господарстві» та третій - «Тепло- та ресурсозбереження». Весь матеріал у покажчиках звірено de visu, проанотовано та систематизовано за розділами, у розділах інформацію подано за абеткою прізвищ авторів або назв. Видання мають зручний допоміжний апарат: іменний і хронологічний покажчики.
Світлана Кирій зауважила, що видання розраховані на широке коло читачів, які цікавляться раціональним використанням природних ресурсів, енергозбереженням, альтернативною енергетикою, а надана інформація може забезпечити належний рівень досліджень для виконання програм енерго- та ресурсозбереження.
Вона представила консультанта видань - Романа Миколайовича Радченка.
Роман Радченко, начальник відділу енергозбереження у сфері житлово-комунального господарства Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Мінрегіону України розповів про роботу щодо впровадження енергоефективних проектів і заходів. Він зазначив, що міністерство веде активну політику з даних питань, займається випуском інвестиційного забезпечення та формуванням законодавчих документів. У структурі міністерства було створено Фонд енергоефективності, робота якого направлена на комплексну термо-модернізацію житла.
Роман Радченко підкреслив, що підготовлена серія бібліографічних покажчиків відображає вітчизняну історію питання, інтелектуальний потенціал українських дослідників, існуючий комплексний ресурс знань в даній бібліотеці. Він зазначив, що вектор
енергозбереження та енергоефективності направлено на європейську інтеграцію, але ми маємо багато своїх дослідників, зокрема в українських вузах, про що свідчать матеріали покажчиків.
Сергій Денисюк, директор Інституту енергозбереження та енергоменеджменту Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського", д. т. н., професор розповів, що кафедра електропостачання готує фахівців за двома спеціалізаціями: «Інжиніринг систем забезпечення споживачів електричною енергією» та «Енергетичний менеджмент та енергоефективність».
Він зазначив, що вуз готує висококваліфікованих фахівців для роботи в усіх галузях електроенергетики, які спроможні розробляти, проектувати та експлуатувати інтелектуальні енергетичні комплекси та системи, інтегровані системи електропостачання, як централізовані, так і децентралізовані, мікросистеми та віртуальні енергетичні станції, створювати системи енергетичного менеджменту для промислових та муніципальних об"єктів на основі концепції Smart Grid, створювати сучасні системи енергетичного менеджменту, працювати за сучасними енергозберігаючими, енергоефективними технологіями, здійснювати моніторинг енергоспоживання промислових підприємств на основі застосування інформаційних і комп"ютерних технологій.
Сергій Денисюк відзначив актуальність виданих покажчиків для навчального й дослідницького процесу.
Галина Стрєлкова, доцент кафедри електропостачання Інституту енергозбереження та енергоменеджменту КПІ ім. Ігоря Сікорського, к. фіз.-мат. наук розповіла, що коли розглядати історію енергозбереження та енергоефективності, то звертаєш увагу, що розвиток питання йде до інформаційної складової і до поширення інноваційного підходу. Зокрема, вона звернула увагу на інноваційний розвиток в енергетиці смарт-підходу, енергетичний менеджмент, ринкові питання лібералізації енергетичних ринків і розвиток деурбанізації, а також вказала на важливість інформаційних показників для формування прогнозу в цій галузі.
Галина Агєєва, завідувач кафедри містобудування факультету архітектури, будівництва та дизайну НАУ, к. т. н., с. н. с.; член-кореспондент Академії будівництва України презентувала довідник «Енергозбереження у житловому фонді України: проблеми, практика, перспективи», в якому зроблено загальний огляд та аналіз сучасного стану проблеми підвищення енергоефективності в Україні. Вона розповіла, що видання висвітлює огляд та оцінку інструментів і методологій, які існують у світовій практиці в галузі житлового господарства, позитивний досвід Східної Німеччини, можливість застосування його в житловому фонді України, рекомендації з кожного зазначеного напряму діяльності та приклади ефективного впровадження енергозберігаючих заходів у містах та регіонах країни.
Галина Агєєва звернула увагу, що у виданні викладено досвід Східної Німеччини щодо професійного управління житловим фондом, рекомендовані технічні заходи з ресурсозбереження та енергозбереження, викладено першочергові кроки економії енергоресурсів у житловому фонді, а також заходи з теплотехнічної санації будівельних конструкцій за досвідом Німеччини.
У заході також взяли участь студенти та викладачі кафедри містобудування факультету архітектури, будівництва та дизайну НАУ: Григорій Болотов, к. арх., с. н. с., доцент; Марія Тимошенко, к. арх., с. н. с., доцент і Наталя Бжезовська, старший викладач.
Зустріч фахівців пройшла у форматі презентацій та обміну досвідом, учасники обговорили можливості продовження співпраці щодо проведення спільних заходів, в тому числі створення інформаційних ресурсів з актуальних питань енергозбереження та енергоефективності.

Фотогалерея:
Енергозбереження та енергоефективність: про актуальне


Прочитано: 743 раз
Дополнительно на данную тему:
Презентація книжки Дмитра Антонюка «Римо-католицькі кляштори в Україні»
Презентація монографії «Архітектура, будівництво, дизайн в освітньому просторі»
«Невідомі периферії Києва. Північне Правобережжя»
ПРЕЗЕНТАЦІЯ електронних ресурсів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного
Презентація книги «Анисимов А. Мой Киев. Портрет в интерьере Вечности…»
Презентація книги «Віктор Вечерський: Біобібліографічний покажчик. Графіка»
Презентація книги українського архітектора Віктора Вечерського «Православні святині Сумщини»
Презентація книги Богуслава Сланського - Техніка живопису та реставрації
Презентація книги В.П. Ієвлевої «Пам’ятки індустріального розвитку Києва кінця ХІХ – першої третини ХХ століття»
Презентація видань НДІ пам"яткоохоронних досліджень

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка


 Пошук



вислів
будь-яке слово


 Електронний каталог





Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Берестейський, 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.15 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //