Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
Публікації про бібліотеку
Про бібліотеку
Ресурси бібліотеки
Державні Закупівлі
Подорожуючи містами
Видатні Особистості
Дарувальники
Заходи бібліотеки
Проекти бібліотеки

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Берестейський, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Бібліотечний клуб

Про киян відомих і призабутих

18 лютого 2019 р. в Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного відбулося засідання бібліотечного клубу «Національні святині», присвячене краєзнавчій діяльності будівельника Дмитра Малакова (1937-2019) та презентації його книги «Про киян відомих і призабутих», що побачила світ у Видавничому домі «КИЙ».



Дмитро Васильович Малаков (1937-2019), корінний киянин, за фахом будівельник (Київський інженерно-будівельний інститут (1960)), за покликанням краєзнавець, член Національної спілки краєзнавців України, лауреат Премії ім. Дмитра Яворницького.
Світлана Кирій, завідувач відділу соціокультурної діяльності, розповіла, що Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В. Г. Заболотного має спільну історію стосунків з родиною Малакових, зокрема з Дмитром Васильовичем, який все своє життя присвятив дослідженню і популяризації історії Києва, його будівель, вулиць і видатних зодчих.
Разом із Дмитром Васильовичем в бібліотеці було проведено велику кількість заходів, із останніх - презентації його книг, що вийшли у Видавничому домі «КИЙ»: книга-фотоальбом «На Львівській площі Києва» і книга «Архітектор Шехонін: три епохи»; вечір пам"яті видатного українського архітектора Миколи Шехоніна з нагоди 135-річчя від дня його народження та презентація «Архітектура в акварелях Георгія Малакова», присвячена 90-річчю від дня народження його талановитого брата художника-графіка; презентація путівника «Від «міста Ярослава» до Либеді», що вийшов у видавництві «Либідь». Останній захід з ним - це презентація путівника «Шляхом Київ-Житомир» від Видавничого дому «Антиквар».
Зінаїда Стась, директор Видавничого дому "КИЙ" розповіла, що в дослідженнях Дмитра Малакова поєднуються глибокі фактологічні знання, ерудиція, точність і образність висловлювань. Його книги завжди користувалися неабиякою популярністю, як серед читачів, так і серед слухачів, бо розповіді його були не менш цікавими, ніж книжки.
Від 1970 року Дмитро Васильович публікувався у періодиці та наукових збірках, був автором путівників по Україні і Києву, альбомів, присвячених минулому столиці та творчості старшого брата, відомого українського художника Георгія Малакова, монографій про історію забудови Києва та його архітекторів, численних спогадів. Особливе місце у доробку автора посідають видання, присвячені періоду Другої світової війни та окупації Києва.
У своїх розвідках автор завжди спирався як на архівні, так і на сімейні документи; наукові публікації та спогади учасників тодішніх подій.
Зінаїда Стась звернула увагу, що нова книжка Дмитра Васильовича відкриває невідомі сторінки про киян відомих і не вельми знаних, але таких, які залишили свій слід в історії Києва, серед них - мистецтвознавець Володимир Пещанський, архітектори Микола Даміловський, Олекса Повстенко і Василь Листовничий, художник Віктор Цимбал, брати Сала, нащадки славетного роду Симиренків, Кричевських і Паппадопуло, художник і спортсмен Віктор Мєрний та ін...
На заході були присутні київські родички архітектора Миколи Олексійовича Шехоніна Наталія та Ольга Сабанські - онука та праонука його рідної сестри Наталії Олексіївни Шехоніної. Ольга Сабанська розповіла, що у грудні 2018 р. познайомилися з Дмитром Васильовичем Малаковим та повідали нові подробиці життя родини архітектора. Вона зазначила, що ця зустріч відбулася завдяки виходу монографії Д. Малакова «Архітектор Шехонін: три епохи» та заходу, присвяченому пам"яті М. Шехоніну, що відбувся 30 серпня 2017 р. у Державній науково-архітектурній бібліотеці імені В. Г. Заболотного.
Григорій Савченко, к. і. н., професор, голова Київської обласної організації Національної спілки краєзнавців України відзначив високий професіоналізм і величезну працездатність Дмитра Малакова і разом з тим згадав про толерантне і доброзичливе ставлення до молоді, до студентів. Він розповів про спільні заходи, що проходили в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
Ніна Прибєга, головний редактор Державного спеціалізованого видавництва «Мистецтво» говорила про багаторічну співпрацю видавництва з Дмитром Васильовичем, результатом якої стала поява на світ великої кількості видань, які користують надзвичайною популярністю у шанувальників мистецтва.
Ірина Малакова, дружина Дмитра Васильовича, архітектор-реставратор, член Національної спілки архітекторів України розповіла цікаві маловідомі факти про становлення Дмитра Малакова як дослідника. Вона поділилася своїми спогадами і сімейними фотографіями.
Іван Салій, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів, віце-президент Конфедерації будівельників України відзначив великий дослідницький талант Дмитра Васильовича щодо збереження пам"яток і історії Києва.
Олена Крушинська, краєзнавиця та дослідниця памяток архітектури України, разом із Іриною Малаковою підготувала унікальне відео про спільну подорож разом з Дмитром Васильовичем, яку вони здійснили в 2018 році по Україні, готуючи матеріал для нових видань.
Євген Павленко, к. ф. н., керівник видавничих проектів видавництва «Київ-Париж-Дакар» представив нове видання - працю незабутнього авторитетного дослідника Дмитра Малакова «Весла і колеса киян Подборських», в якій через документи та світлини однієї родини відтворюється повсякденне життя містян Києва ХІХ - початку ХХ ст.
Дмитро Васильович пішов із життя, а його книги продовжують виходити в світ і це надважливо, щоб зберегти національні святині Києва та України, що залишились нам у спадок і пам"ять про ті, що назавжди втрачені.

Фотогалерея:
Про киян відомих і призабутих


Прочитано: 812 раз
Дополнительно на данную тему:
Історія малих міст України: місто Кодима Одеської області
М.М. Жербін: будівельник і композитор
Історія малих міст України: місто Збараж Тернопільської області
Творча зустріч з українським кінорежисером В.І.Соколовським
Видатні українські будівельники ХХ століття: М.Д. Плєхов (1902-1968), Г.Я. Слободяник (1902-1972), Б.В.Стєфанов (1902-1986)
М.М. Дьомін (1903-1988): архітектор – містобудівник – реставратор
Засідання Вченої ради Академії будівництва України, присвячене 100-річчю від дня народження українського будівельника Михайла Сергійовича Буднікова
Історія малих міст України: місто Бар Вінницької області
Історія малих міст України: місто Хотин Чернівецької області
Історія малих міст України: місто Глухів Сумської області

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка


 Пошук



вислів
будь-яке слово


 Електронний каталог





Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Берестейський, 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.17 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //