Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Презентації, лекції

Невідомі периферії Києва. Солом`янський район

28 січня 2019 р. у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного відбулася презентація книги Семена Широчина і Олександра Михайлика «Невідомі периферії Києва. Солом"янський район».Семен Широчин - кандидат філософських наук, дослідник архітектури Києва, автор книг та низки статей про архітектуру Києва радянської доби.
Олександр Михайлик - києвознавець, автор низки книг про архітектуру Києва та храмів Київщини.
Захопившись дослідженням периферій Києва Cемен Широчин із Олександром Михайликом вирішили не зупинятися на Лівобережжі та продовжити серію книг про ще мало вивчені правобережні території. Оскільки обидва автори проживають у Солом"янському районі першою вийшла книга саме про цю місцевість, а конкретніше про Олександрівську слобідку, селища імені 1 травня і авіаторів, Чоколівку та Пост-Волинський, Караваєві і Новокараваєві дачі, Відрадний, Первомайський і Залізничний масиви.
Семен Широчин розпочав із історії забудови на початку ХХ ст., зауваживши, що першими були селища з одно- та двоповерховими будинками, які знаходилися в приватній або кооперативній власності. Він зазначив, що наприкінці 1920-х на початку 1930-х рр. з"явилися житлові комбінати, що складалися з декількох багатоповерхових (переважно 4-х поверхових) будинків. Їх будували відомства або житлові кооперативи підприємств для своїх працівників.
Автор підкреслив, що одним з найбільш важливих етапів розвитку периферійних місцевостей стала розробка у 1935 р. Генерального плану Києва, де вперше було передбачено більшість ключових магістралей, за допомогою яких розрізнені селища та периферії ставали зв"язані з центром та між собою.
Семен Широчин наголосив на тому, що розвиток ідей типового та індустріального будівництва призвів до появи житлових масивів, що спочатку будувалися з квартальною, а пізніше з мікрорайонною організацією простору. Солом"янський район цікавий тим, що тут створювалися одні з перших житлових масивів, на чиїх прикладах можна прослідкувати еволюцію житлової забудови.
Олександр Михайлик зазначив, що метою дослідження було показати пройдений шлях периферій Солом"янського району до повноцінних міських районів, що повністю інтегрувалися до міського середовища. Він продемонстрував ряд унікальних світлин забудови Караваєвих дач, Кадетського гаю, прокладання Повітрофлотського шосе. Він звернув увагу на унікальну світлину будинку № 5 по вул. Карпінського селища Чоколівка, який, на думку автора, ще пам"ятає часи засновника місцевості, підприємця та мецената Миколи Чоколова.
Гортаючи фотографії будинків по вул. Новопольній, що у Новокараваєвих дачах, дослідник зазначив, що це той рідкісний випадок, коли селище повністю зберегло початкову систему вулиць. Унікальним ще є те, як збереглася забудова 1940-1950-х років.
Також демонструвалися унікальні панорамні світлини забудови масивів, зокрема, Першотравневого, Відрадного, Залізничного, фотографії побудови головного корпусу Київського національного університету будівництва і архітектури та фото 1948-1949 рр. головного корпусу аеропорту «Київ» і Олександрівської слобідки.
Про зацікавленість місцян темою розбудови колишніх київських околиць свідчила велика кількість запитань до авторів та черга за автографом.

Фотогалерея:
Невідомі периферії Києва. Солом"янський район

Відеозапис:
Невідомі периферії Києва. Солом"янський район


Прочитано: 814 раз
Дополнительно на данную тему:
ПРЕЗЕНТАЦІЯ електронних ресурсів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного
Презентація книги «Анисимов А. Мой Киев. Портрет в интерьере Вечности…»
Презентація книги «Віктор Вечерський: Біобібліографічний покажчик. Графіка»
Презентація книги українського архітектора Віктора Вечерського «Православні святині Сумщини»
Презентація книги Богуслава Сланського - Техніка живопису та реставрації
Презентація книги В.П. Ієвлевої «Пам’ятки індустріального розвитку Києва кінця ХІХ – першої третини ХХ століття»
Презентація видань НДІ пам"яткоохоронних досліджень
Презентація книги «Хто є хто в будівництві та архітектурі. Вип. 4»(К., 2008)
Презентація нової книги Вікторії Порт «ЛАД»
Презентація виставок про творчість Логвина Григорія Никоновича

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.18 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7