Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Бібліотечний клуб

Олександр Вербицький – видатний зодчий України

12 грудня 2018 р. на вшанування 60-річчя від дня смерті архітектора О. М. Вербицького (1875-1958) фахівці Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного на засіданні бібліотечного клубу «Національні святині» презентували бібліографічний покажчик «Вербицький Олександр Матвійович (1875 - 1958)».Олександр Матвійович Вербицький - архітектор, інженер і педагог, професор, дійсний член Академії архітектури УРСР, директор Інституту аспірантури, почесний член Академії будівництва і архітектури УРСР (1958). Він є автором значної кількості споруд в Україні та поза її межами, серед яких почесне місце займає проект Київського залізничного вокзалу (1927 р.).
У заході взяли участь Ольга Углова, фахівець відділу бібліографічної і довідково-інформаційної роботи Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного та Марія Мойсик, провідний архівіст відділу використання інформації документів Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України.
Ольга Углова розповіла про біографію О. М. Вербицького та його головні споруди. Вона зазначила, що бібліографічний покажчик про творчість українського архітектора підготовлено з метою сприяння проведенню фундаментальних і прикладних досліджень науковцями України та світу, доведення інформації до широкої наукової спільноти про документальні джерела, що характеризують внесок О. М. Вербицького в архітектурно-художній образ України.
Бібліограф звернула увагу, що покажчик укладено на основі каталогів, картотек і фонду Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного, матеріалів Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського та Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України. Матеріал систематизовано за розділами: «Біографічні дані та діяльність», «Проекти та збудовані споруди», «Друковані праці», «Загальні роботи, в яких згадується О. М. Вербицький».
Ольга Углова відзначила, що бібліографічний покажчик проілюстровано світлинами, наданими А. О. Пучковим з дозволом їх подальшого оприлюднення. Також у видані вміщено ілюстрації з опрацьованих матеріалів, що зберігаються у фонді Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного: світлини споруд, зведених за його проектами, кресленики О. М. Вербицького.
Марія Мойсик розповіла, що Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України зберігає особовий фонд українського архітектора Олександра Матвійовича Вербицького. Зокрема, це особовий фонд № 11, що вміщує 1587 одиниць зберігання, а крайні дати документів датуються 1874-1977 роками. Вона також зазначила, що перші документи на державне зберігання надійшли у 1967 р. від «Українського науково-дослідного інституту науково-технічної інформації» (УкрНДІНТІ), а у 1971 р. творчі документи та листи архітектора передала його сестра Єлизавета Матвіївна Бісті з Сімферополя.
Архівіст звернула увагу, що у фонді міститься велика кількість цінних документів, що дають змогу прослідкувати всі періоди творчої діяльності О. М. Вербицького, що опис фонду складається з 9 розділів, а систематизація документів здійснена за хронологічним принципом.
До заходу фахівці бібліотеки підготували виставку матеріалів про О. М. Вербицького, що зберігаються у фонді Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного.

Фотогалерея:
Олександр Вербицький – видатний зодчий України

Відеозапис:
Олександр Вербицький – видатний зодчий України


Прочитано: 311 раз
Дополнительно на данную тему:
Історія малих міст України: місто Кодима Одеської області
М.М. Жербін: будівельник і композитор
Історія малих міст України: місто Збараж Тернопільської області
Творча зустріч з українським кінорежисером В.І.Соколовським
Видатні українські будівельники ХХ століття: М.Д. Плєхов (1902-1968), Г.Я. Слободяник (1902-1972), Б.В.Стєфанов (1902-1986)
М.М. Дьомін (1903-1988): архітектор – містобудівник – реставратор
Засідання Вченої ради Академії будівництва України, присвячене 100-річчю від дня народження українського будівельника Михайла Сергійовича Буднікова
Історія малих міст України: місто Бар Вінницької області
Історія малих міст України: місто Хотин Чернівецької області
Історія малих міст України: місто Глухів Сумської області

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.17 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7