Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
Публікації про бібліотеку
Про бібліотеку
Ресурси бібліотеки
Державні Закупівлі
Подорожуючи містами
Видатні Особистості
Дарувальники
Заходи бібліотеки
Проекти бібліотеки

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Берестейський, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Конференції, семінари

Конференції та семінари, що проводяться Державною науковою архітектурно-будівельною бібліотекою імені В.Г. Заболотного


Воркшоп ARCHINTEGRATION 2018

З 13 по 17 березня 2018 р. у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного відбувся воркшоп ARCHINTEGRATION 2018 в рамках V Міжнародного Молодіжного Архітектурного фестивалю ARCHIVISION 2018.
Захід організовано завдяки соціальній ініціативі провідного виробника будівельних і оздоблювальних матеріалів в світі - компанії КНАУФ.



Впродовж 5 днів працювали 5 команд молодих архітекторів і дизайнерів з Луцька, Рівного, Харкова, Одеси, Львова, Дніпра, Києва та Мінська над розробкою дизайн-проекту публічного простору Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного. Серед його учасників студенти та аспіранти архітектурних факультетів вузів України та Республіки Білорусь, зокрема, Одеської державної академії будівництва і архітектури, Київського національного університету будівництва і архітектури, Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, Харківського національного університету будівництва та архітектури, Львівського національного університету «Львівська політехніка», Придніпровської державної академії будівництва та архітектури, Сумського національного аграрного університету і Білоруського національного технічного університету.
В перший день учасники познайомилися із колективом, структурою і унікальним фондом Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного, зазирнули в бібліотечне життя зсередини. Особлива увага була приділена публічному простору, зокрема оглянули хол, зали абонементу, читальної і галерейної зал, ігрової кімнати для дітей, бібліотечної кав"ярні та читальної зали рідкісної книги.
Творчим взаємообміном розпочався 2-й день воркшопу. Директорка Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного Галина Войцехівська представила учасникам візію щодо публічного простору від колективу й користувачів бібліотеки. Архітекторка, старший викладач АХІ ОДАБА Тетяна Румілець представила виступ «Організація предметно-просторового середовища медіатек», графічний дизайнер Юлія Стрипа презентувала матеріал «Колективний вступ в айдентику», архітектор «NOVIarchitects» із Одеси Євген Чернат розповів про «Світовий досвід і основні принципи проектування бібліотек», а студентка КНУБА, переможниця конкурсу ARCHIVISION 2017, Ольга Коваль розкрила тему «Переосмислення бібліотек у контексті публічних відкритих просторів».
Далі розпочалась колективна робота, бібліотека перетворилася на творчий арт-хаб. Учасники робили свот-аналіз, організовували предметно-просторове середовище, переосмислювали місце бібліотеки у контексті публічних відкритих просторів через власний досвід та існуючі кращі приклади бібліотек світу.
17 березня відбулася фінальна частина воркшопу ARCHINTEGRATION 2018, на якій команди презентували свої дизайн-проекти публічного простору Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного.
Кожна із команд мала вже свою концепцію і охоче ділилася своїми враженнями та ідеями щодо заходу та завдання.
Чернат Євген, т"ютер команди «Фігури», розповів, що «в процесі роботи над проектом команда користувалася методикою, яку розділили на 3 етапи: аналіз, розробка концепції проекту, підготовка до презентації.
У процесі аналізу ми спочатку, як дослідники, вивчили поточну інформацію, обговорили інформацію, поділились відношенням всіх учасників до даної теми і обговорили існуючі проблеми. Зосередились на об"єкті і намагались знайти щось особливе. Виявили конфлікти, які народили ідею. Далі сформулювали задачу і випрацьовували методику, як і що проектувати. Були враховані фінансові проблеми і реалії, плюси і мінуси.
Взагалі нам було легко працювати над бібліотекою для архітекторів, бо в цієї спільноти є свої звички і ми відносимося до неї. Саме тому в своєму проекті використали мотив розрізу і умовних позначень на кресленнях. Під час роботи звернули увагу на те, що будівля бібліотеки будувалася не в один етап, а реконструювалася, тому важливо, щоб ця реконструкція була помітною. Виявили проблему відсутності взаємопроникаючого простору, бо саме таким повинен бути сучасний дизайн, і вирішили демонтувати деякі стіни, зробити з них живу експозицію, живу історію».
Чернат Анна, т"ютер команди «5:1» (п"ять до одного), зазначила, що «в першу чергу потрібно сказати, що бібліотека має передісторію. Наша студія, в якій я працюю, виникла після роботи в команді. Загалом світовий досвід говорить, що тільки робота в команді дасть результат. І цього разу розпочалось все із колективного кавування і спілкування.
Концепцію команди ми будували на відношеннях між людьми, стосунках. Так, бібліотека потребує реновації, та вона має свої особливості - це в першу чергу книги про архітектуру. У бібліотеці класний контент - фонди надзвичайно цінні. Тобто, це великий дім архітектурної книги, це бібліотека як сім"я. Жіноча частина нашої команди саме так це відчула і працювала над завданням із жіночим поглядом. Хол ми розглядали як вітальню. Зробили акцент на роботі з дітьми, для них це має бути відкритий простір.
Я взяла участь у роботі бібліотечного форуму, де жінка із Скандинавії розповідала про те, що тенденція прилавка відходить, бібліотекар не обслуговує, а допомогає, тому ми вирішили ресепшн забрали повністю. Також орієнтувались на безлімітність та відкритість.
У проекті намагались враховувати ті проблеми, які потрібно вирішити, серед них проблему доступності приміщення, а саме те, що бібліотеку з вулиці не видно. Зосередились над питанням і зрозуміли, що має бути щось цікаве, інтерактивне, велике, на що обов"язково перехожі звернуть увагу».
Владислав Дячок, учасник команди «Very Wel», поділився інформацією про те, що «перше враження від бібліотеки було позитивним настільки, що ми відразу не могли зрозуміти, які є проблеми. Потім вже стало ясно, що існує проблема великої площі, де мало сучасного комфорту для людей. Тоді склали архітектурно передбачуваний сценарій профільними подіями і людьми. Виникла задача - не руйнувати приміщення бібліотеки, а поліпшити його, зокрема, зберегти автентику, виокремити концепцію і підсилити світлом.
Звичайно, приділили велику увагу брендінгу і згадали слова Оскара Уальда «Будь самим собою, всі інші ролі вже зайняті». Зрозуміли, що це може бути сам академік В. Г. Заболотний, який носив вуса і окуляри - символи мудрості. Тому ми вирішили, що саме це потрібно передати в концепції, тому народились такі ідеї: всі, хто заходить до бібліотеки, має відразу подивитися через віртуальні окуляри Заболотного, потім знайти знак вусів, від яких ведуть стежини до основних локацій. Ці символи ми заклали в логотипі, бренді, історії та дизайні. Щодо дизайну, передбачаємо самостійну систему навігації, яка буде створюватись також за допомогою символічних вусів і передаватиметься в кольорі, світлі і просторі».
Кирило Цуман, т"ютер команди «ДЕВ» (дизайн енд-брендінг), зокрема зазначив, що «спочатку не знали, що робити і витратили багато часу на розуміння сучасної бібліотеки, як вона має функціонувати, тому що усталений шаблон бібліотеки минулого вже не цікавий і не працює.
Почали із методів інтеграції сучасних технологій до бібліотеки. Спонтанно випала картинка окулярів і зрозуміли, що це те, що треба, і з"явилась думка зробити навчальний процес більш різноманітнішим і не тільки на папері, а й через атмосферу, звук, запах, більш цілісне сприйняття архітектурної історії.
Також у нашої команди з"явилася думка про соціально-бібліотечний проект «Історія малих міст України», його потрібно зробити як віртуальну подорож малими містами України».
У захопленні від воркшопу Валерія Максименко, учасниця команди «Future Haus» (Фьючер Хаус). Вона, зокрема, сказала, що «завжди з нетерпінням чекала такої творчої можливості й дуже вдячна компанії КНАУФ, Тетяні Румілець і Бібліотеці Заболотного за таку нагоду. Нам сподобалось працювати в бібліотеці, тому що це новий досвід, гостинний колектив і тому дуже хотілось би реалізувати цей проект.
Взагалі, створювати суспільний громадський простір - це моя мрія створювати кращі міста, краще суспільство, щоб архітектура для людини, а не навпаки, де є простір для дії, де людина не зажата в рамки. Створюючи якісні, гарні арх-об"єкти, є відчуття, що ти сворюєш піднесений образ мислення. Бібліотека - це дім науки, ідей, це історія відомих людей. Все, що віджило в архітектурі, негативно впливає на сьогодення.
Маємо надію, що проект допоможе бібліотеці розвиватись як творчому арх-хабу. Насправді завдяки участі у воркшопі ARCHINTEGRATION 2018 ми познайомились із неймовірним місцем, де стільки унікальних видань. Я впевнена, що проект підійме бібліотеку на інший рівень, стане арт-кластером, сучасною атракцією».
Галина Войцехівська, директорка Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного, разом із представниками компанії КНАУФ, Геннадієм Нестеренко і Наталією Шиманович, привітали учасників із фіналом, подякували їм за активну участь та побажали перемоги.
5 дизайн-проектів публічного простору Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного, розроблених учасниками воркшопу ARCHINTEGRATION 2018, візьмуть участь у V Міжнародному молодіжному фестивалі ARCHIVISION 2018, що відбудеться у червні 2018 р. у м. Івано-Франківську.

Фотогалерея:
Воркшоп ARCHINTEGRATION 2018

Відеозапис:
Воркшоп ARCHINTEGRATION 2018


Прочитано: 831 раз
Дополнительно на данную тему:
Науково-практична конференція «Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В.Г. Заболотного в контексті розвитку будівельного комплексу України»
Науково-практична конференція «Будівництво бібліотек в сучасних умовах: проблеми і перспективи»
Круглий стіл на тему «Сучасна будівля бібліотеки України через призму архітектурно-проектувальних вирішень та нових функціональних бібліотечних особливостей»
Cемінар для працівників мережі галузевих бібліотек та органів науково-технічної інформації підприємств архітектурно-будівельної й житлово-комунальної галузі України
«Бібліотечна будівля в умовах інформаційного суспільства: погляд архітектора»
Прес-реліз
Учбово-методичний семінар з підведення підсумків роботи науково-технічних бібліотек та органів науково-технічної інформації
Бібліотека і час
Семінар в архітектурно-будівельній бібліотеці
Бібліотека і час

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка


 Пошук



вислів
будь-яке слово


 Електронний каталог





Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Берестейський, 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.16 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //