Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Бібліотечний клуб

До 115-річчя О. О. Тація

15 березня 2018 р. у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного з нагоди 115-річчя від дня народження українського архітектора Тація Олексія Олександровича (1903-1967) відбулося засідання бібліотечного клубу «Національні святині».На засіданні клубу були присутні архітектори, дослідники, колеги і родичі архітектора.
Відкрила захід завідувач відділу соціокультурної діяльності Світлана Кирій, яка зазначила, що в 2003 р., у співпраці з сином Євгеном Олексійовичем Тацієм, до 100-річчя від дня народження архітектора Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В. Г. Заболотного видала бібліографічний покажчик «Архітектор Олекса Тацій (1903-1967)» у серії «Видатні зодчі України.
Продовжила захід донька Олексія Тація, Наталія Лесьо, яка у відеосупроводі Людмили Каминіної, онуки О. О. Тація, розповіла присутнім про життєвий та творчий шлях свого батька. У своєму виступі вона розповіла про його архітектурну спадщину, серед яких тризальний кінотеатр «Київ», Будинок проектних організацій у Києві, санаторії у Дніпродзержинську, Одесі, Криму, павільйон України на Всесоюзній сільськогосподарській виставці в Москві, житлові будинки, в т. ч. перші в Україні великоблокові та великопанельні (1929-1931 рр.), громадські споруди, що прикрашають міста і села України. Весь перелік авторських робіт сягає 121 проект.
Наталія Олексіївна зазначила, що значне місце у творчості батька займала велика кількість житлових та громадських будівель для сільської місцевості. Згодом розвитком архітектури села він продовжив займатися вже на посаді першого директора проектного інституту «Діпросільбуд».
Олексій Олександрович був активним учасником багатьох конкурсів, загалом взяв участь у 49 конкурсах на різні типи споруд. Серед яких, одним з найголовніших, був конкурс на забудову повоєнного Хрещатика.
Більш детально про участь архітектора Олексія Тація в конкурсі відбудови Хрещатика розповів доктор філософії технічних наук, дослідник архітектури радянського періоду Семен Широчин. Він зазначив, що було 2 тури конкурсу на відбудову Хрещатика, для цього відбиралися найкращі ідеї, серед яких і робота О. Тація. Більша частина інформації про конкурсні роботи відбудови Хрещатика знаходиться у фонді Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного. Зокрема, це візуалізація основної перспективи Хрещатика 2-го туру, площі Сталіна, площі Калініна, монументу Перемоги, майдану Леніна, Бесарабського ринку, майдану Толстого та ін.
Великий інтерес у присутніх викликала експозиція репродукцій робіт Олексія Олександровича, привезеного родичами, серед яких оригінал макету Хрещатика (1944), а також виставка видань про життя та творчість Олексія Тація із фонду Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного.

Фотогалерея:
До 115-річчя О. О. Тація

Відеозапис:
До 115-річчя О. О. Тація


Прочитано: 579 раз
Дополнительно на данную тему:
Історія малих міст України: місто Кодима Одеської області
М.М. Жербін: будівельник і композитор
Історія малих міст України: місто Збараж Тернопільської області
Творча зустріч з українським кінорежисером В.І.Соколовським
Видатні українські будівельники ХХ століття: М.Д. Плєхов (1902-1968), Г.Я. Слободяник (1902-1972), Б.В.Стєфанов (1902-1986)
М.М. Дьомін (1903-1988): архітектор – містобудівник – реставратор
Засідання Вченої ради Академії будівництва України, присвячене 100-річчю від дня народження українського будівельника Михайла Сергійовича Буднікова
Історія малих міст України: місто Бар Вінницької області
Історія малих міст України: місто Хотин Чернівецької області
Історія малих міст України: місто Глухів Сумської області

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.17 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7