Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
Публікації про бібліотеку
Про бібліотеку
Ресурси бібліотеки
Державні Закупівлі
Подорожуючи містами
Видатні Особистості
Дарувальники
Заходи бібліотеки
Проекти бібліотеки

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Берестейський, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Презентації, лекції

Лекція В. Лисенка про Шулявку

20 лютого 2018 р. у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного відбулася лекція Валерія Лисенка «Шулявка - лісок з галявинами, дачне селище, індустріально-промисловий район Києва».



Світлана Кирій, завідувач відділу соціокультурної діяльності ДНАББ ім. В. Г. Заболотного, розповіла, що бібліотека, якій в цьому році виповнюється 74 роки, вже майже 5 років знаходиться на Шулявці - території Києва з багатою історією, що згадується ще у давньоруських літописах Х-ХІ ст. Тому в бібліотеці приділяється особлива увага цій темі та завжди раді дослідникам, видавцям, гідам, всім, хто цікавиться історією Шулявщини.
Підтримати лектора прийшли друзі-музиканти Олександр Кузьменко, Володимир Семенов і Віктор Кривуша. Їх дитинство пройшло на Шулявці, тому виступи були сповнені особистісними ностальгічними добрими спогадами, в які поринули й відвідувачі.
Присутній у залі поет Денис Голубицький народився і виріс на Шулявці, він прочитав вірш, в якому передав дитячі спогади.
Лектор - Валерій Лисенко, краєзнавець, викладач Відкритого міжнародного унівеститету розвитку людини «Україна», член правління Ліги екскурсоводів Києва, член Української асоціації гідів, автор приватного інтернет-проекту «1000-ліття української культури». Він підготував відео-матеріал, насичений архівними світлинами, схемами та мапами, також інформаційні буклети для відвідувачів за темою заходу.
Валерій Лисенко розповів, що назва «Шулявка» походить від виразу «шелвов борок» - низькорослий лісок з галявинами, який згадується у давньоруських літописах X-XI ст. У XVII ст. згадується Шелвово сільце, у XVIII ст. - село Шулявка, Шулявщина поблизу Либеді або Шульжанське подвір"я Софійського монастиря.
У 1726 році архієпископ Варлаам Ванатович заснував на Шулявщині заміський літній архієрейський дім і насадив там березовий гай. Наприкінці ХVIII століття серед киян гай на Шулявщині став популярним. Особливо його любили «спудеї» Києво-Могилянської академії, бо саме в цьому гаю найчастіше відзначали вони травневі «рекреації».
У документі «Книга Киевского намесництва с поименованием всех селений и с показанием оных числа душ и фамилий владельцев по алфавиту учиненная 1787 года января» про слободу «Шулявщину, Киевского уезда» повідомлено, що «проживает там 84 души», а в графі «В чем состоят оные владения», зазначено «казенные люди».
У 2-й половині ХІХ століття на Шулявщині було споруджено будівлі Кадетського корпусу та Київського політехнічного інституту, церкву Св. Марії Магдалини, з"явились «Казенні дачі» і «Древесный питомник», започатковано міський парк, почали відкриватися перші промислові підприємства, серед яких чавуноливарний і механічний «Завод на дачах» («Більшовик»).
У 1807 році Шулявщина стала місцем першого в Києві польоту на повітряній кулі. Відомостями про нього завдячуємо щоденниковим записам митрополита Київського Серапіона Александровського, виклад яких було опубліковано у 9-й книжці українського історичного журналу «Киевская старина» за 1884 рік.
Історія Шулявки багата і насичена подіями і за один вечір складно було охопити все. Валерій Лисенко відмітив головні цікавинки, історичні факти від перших згадок до кінця ХХ ст., але ще залишив невисвітленими й інші, не менш важливі, об"єкти Шулявщини. Інтерес до історії цієї території Києва та велика кількість маловідомих фактів про неї заохочує як відвідувачів, так і лектора, до наступної зустрічі в бібліотеці.

Фотогалерея:
Лекція В. Лисенка про Шулявку


Прочитано: 666 раз
Дополнительно на данную тему:
Презентація книжки Дмитра Антонюка «Римо-католицькі кляштори в Україні»
Презентація монографії «Архітектура, будівництво, дизайн в освітньому просторі»
«Невідомі периферії Києва. Північне Правобережжя»
ПРЕЗЕНТАЦІЯ електронних ресурсів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного
Презентація книги «Анисимов А. Мой Киев. Портрет в интерьере Вечности…»
Презентація книги «Віктор Вечерський: Біобібліографічний покажчик. Графіка»
Презентація книги українського архітектора Віктора Вечерського «Православні святині Сумщини»
Презентація книги Богуслава Сланського - Техніка живопису та реставрації
Презентація книги В.П. Ієвлевої «Пам’ятки індустріального розвитку Києва кінця ХІХ – першої третини ХХ століття»
Презентація видань НДІ пам"яткоохоронних досліджень

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка


 Пошук



вислів
будь-яке слово


 Електронний каталог





Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Берестейський, 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.15 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //