Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
Публікації про бібліотеку
Про бібліотеку
Ресурси бібліотеки
Державні Закупівлі
Подорожуючи містами
Видатні Особистості
Дарувальники
Заходи бібліотеки
Проекти бібліотеки

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Берестейський, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Презентації, лекції

Зниклий світ Підкарпатської Русі



Виставка подолала довгий шлях із столиці Чехії і експонується у Бібліотеці Заболотного завдяки співорганізаторам: "Слов"янській бібліотеці" Національної бібліотеки Чеської Республіки і Чеському центру у Києві.
Рудольф Гулька (15.11.1887, Ласеніце - 18.09.1961, Прага) був чеським перекладачем української літератури і фотографом-любителем. Він працював у Центральному товаристві господарських кооперативів у Празі, яке надавало фінансові кредити сільськогосподарським кооперативам і промисловим товариствам. На початку двадцятих років XX століття Гулька, як працівник Центрального товариства, відправляється на територію Підкарпатської Русі (нині - Закарпатська область України), яка була у 1919-1945 роках частиною Чехословаччини. Рудольф Гулька був пристрасним фотографом і ретельно документував місцевий побут.
На експозиції представлено збірку унікальних історичних фотографій з теренів сучасної Закарпатської області України, що були зроблені в першій половині двадцятих років ХХ століття, періоду з 1919 по 1939 рр., коли цей регіон мав назву Підкарпатська Русь і входив до складу Чехословаччини.
З вітальним словом виступила в. о. директора Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного Ольга Пацеля, яка відзначила важливість інформаційно-культурного обміну між бібліотеками України та Чехії.
Про історію виставки розповів її ініціатор - директор Національної бібліотеки Чеської Республіки "Слов"янська бібліотека" Лукаш Бабка. Зокрема він зазначив, що на виставці представлена тільки частина світлин Рудольфа Гульки, а повна збірка налічує майже 4400 фотографій на склі (колоризованих, кольорових і чорно-білих) і великоформатних чорно-білих пластин та 158 плівок, на яких автор відобразив Підкарпатську Русь, Словаччину, Моравську Словаччину, Чехію та інші області Центральної та Східної Європи та Північної Африки. У збірці є також фотокопії малюнків пером, які ілюструють художній талант Рудольфа Гульки. Також у фондах зберігається його перекладацький доробок і понад 380 листів, адресованих Рудольфу Гулькові, від більше ніж сорока представників (західно) української науки і культури.
Лукаш Бабка представив свою колегу Гану Оплештилову, яка є спіавтором книги-каталога «Зниклий світ Підкарпатської Русі на фотографіях Рудольфа Гульки» та передав видання до фонду Бібліотеки Заболотного.
На презентації був присутній Надзвичайний та Повноважний посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула. Звертаючись до присутніх він наголосив: "Ми, чехи, любимо Підкарпатську Русь. Для нас це світ яскравих барв і пристрасті. Я радий, що завдяки виставці ми всі можемо в цьому переконатися."
В організації виставки особисте сприяння надала давня користувачка Бібліотеки Заболотного і Слов"янської бібліотеки в Празі, Олена Крушинська. Вона як авторка путівників "44 дерев"яні храми Львівщини", "2 береги Збруча", історико-краєзнавчого путівника по Дністру, член Міжнародного товариства дослідження дерев"яних храмів та дзвіниць та авторка сайту "Дерев"яні храми України" підготувала відеопрезентацію і приділила особливу увагу будівлям чехословацького періоду 20-30-х років. Зокрема, розповіла про "чеський" Ужгород і "чеське" Мукачево, про "чеський квартал" в Хусті, мости, гідроелектростанції та інші технічні споруди.
Музичну програму для учасників і відвідувачів виставки підготували студенти кафедри академічного та естрадного вокалу та кафедри інструментально-виконавської майстерності Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка.

Фотогалерея:

Зниклий світ Підкарпатської Русі
  


Прочитано: 1055 раз
Дополнительно на данную тему:
Презентація книжки Дмитра Антонюка «Римо-католицькі кляштори в Україні»
Презентація монографії «Архітектура, будівництво, дизайн в освітньому просторі»
«Невідомі периферії Києва. Північне Правобережжя»
ПРЕЗЕНТАЦІЯ електронних ресурсів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного
Презентація книги «Анисимов А. Мой Киев. Портрет в интерьере Вечности…»
Презентація книги «Віктор Вечерський: Біобібліографічний покажчик. Графіка»
Презентація книги українського архітектора Віктора Вечерського «Православні святині Сумщини»
Презентація книги Богуслава Сланського - Техніка живопису та реставрації
Презентація книги В.П. Ієвлевої «Пам’ятки індустріального розвитку Києва кінця ХІХ – першої третини ХХ століття»
Презентація видань НДІ пам"яткоохоронних досліджень

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка


 Пошук



вислів
будь-яке слово


 Електронний каталог





Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Берестейський, 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 1.05 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //