Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

 Меню
Loading Flash Menu

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (044) 456 01 72


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Бібліотечний клуб

Вечір пам`яті Миколи Шехоніна

29 серпня 2017 р. у бібліотеці відбулося засідання бібліотечного клубу «Національні святині» з нагоди 135-річчя від дня народження видатного українського архітектора Миколи Олексійовича Шехоніна (1882-1970).

 Ідея провести засідання клубу «Національні святині», присвячене пам"яті Миколи Шехоніна, виникла ще на початку весни, 1 березня 2017 р., коли у бібліотеці відомий києвознавець Дмитро Малаков презентував нову працю - книжку «Архітектор Шехонін: три епохи».
Під час презентації Дмитро Васильович передав дарунок бібліотеці від онуки архітектора, Марії Шехоніної, з попередньою домовленістю представити ці матеріали на заході до 135-річчя від дня народження видатного архітектора.
У засіданні клубу взяв участь Дмитро Малаков, який висвітлив маловідомі факти життєвих подій долі М. О. Шехоніна, який жив і творив у трьох історично-політичних епохах. Він розповів про будівлі зодчого, що досі прикрашають Київ. Це Палац культури «Харчовик» («Славутич») і Військовий ліцей імені Івана Богуна, численні житлові будинки та школи, споруджені у 1910-1930-х рр. Також звернув увагу на підготовлену фахівцями бібліотеки виставку видань про Миколу Шехоніна із фонду бібліотеки та передані матеріали від Марії Шехоніної.
Презентувала виставку Галина Пономаренко, завідувач відділу комплектування бібліотеки, яка акцентувала увагу присутніх на монографії Віктора Чепелика «Український архітектурний модерн», де автор характеризує Миколу Шехоніна, як архітектора, якому вже надто легко давалось володіння архітектурною мовою найвищого класу, та зауважує, що його роботи в стилі модерн отримали високу оцінку. Галина Пономаренко розповіла, що посилається на творчість зодчого М. Шехоніна автор книги «Киев в стиле модерн» Олександр Маслюков, а викладач Київського національного університету будівництва і архітектури Т. Ю. Іносова у своїй статті «Творчість М. О. Шехоніна» аналізує зведені ним прибуткові, житлові та цивільні установи в м. Києві. Далі доповідач більш детально зупинилась на статтях видатного зодчого, що були опубліковані в журналі «Соціалістичний Київ» (1935, 1937 рр.) та «Архітектура Радянської України» (1938, 1941 рр.).
Головною родзинкою заходу стала презентація переданих Д. В. Малаковим матеріалів, наданих йому онукою Марією Шехоніною для підготовки книги про дідуся. Зокрема, Галина Пономаренко ознайомила з графічними малюнками-ескізами архітектурних будівель з примітками зодчого. Також представила автентичні родинні фото 1909-1989 рр., починаючи з портретів, зроблених у Києві, та завершуючи фотографіями сина Сергія з дружиною та онукою Марією в м. Буенос-Айресі (Аргентина). Розповіла про світлини настінних розписів, зроблених М. Шехоніним у Кафедральному соборі Воскресіння Христового у м. Буенос-Айресі (1959-1961 рр.) та фото місця поховання Миколи Шехоніна разом із дружиною та сином на Британському цвинтарі в Буенос-Айресі. Серед матеріалів є проспекти каталогів мистецьких виставок, в яких брав участь Микола Шехонін, і вирізки з газет із статтями про них.
Плідно співпрацює з Дмитром Малаковим щодо повернення славетних імен зодчих із забуття директор Видавничого дому «Кий» Зінаїда Стась. У своєму виступі вона відзначила, що саме завдяки Дмитру Васильовичу висвітлено невідомі сторінки життя та творчості видатного зодчого. Зокрема 5-та книга видавничої серії, що так і називається «Повертаємо із забуття», це науково-популярне видання Дмитра Малакова «Архітектор Шехонін: три епохи».

Прочитано: 628 раз
Дополнительно на данную тему:
Історія малих міст України: місто Кодима Одеської області
М.М. Жербін: будівельник і композитор
Історія малих міст України: місто Збараж Тернопільської області
Творча зустріч з українським кінорежисером В.І.Соколовським
Видатні українські будівельники ХХ століття: М.Д. Плєхов (1902-1968), Г.Я. Слободяник (1902-1972), Б.В.Стєфанов (1902-1986)
М.М. Дьомін (1903-1988): архітектор – містобудівник – реставратор
Засідання Вченої ради Академії будівництва України, присвячене 100-річчю від дня народження українського будівельника Михайла Сергійовича Буднікова
Історія малих міст України: місто Бар Вінницької області
Історія малих міст України: місто Хотин Чернівецької області
Історія малих міст України: місто Глухів Сумської області

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.16 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //