Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
Публікації про бібліотеку
Про бібліотеку
Ресурси бібліотеки
Державні Закупівлі
Подорожуючи містами
Видатні Особистості
Дарувальники
Заходи бібліотеки
Проекти бібліотеки

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Берестейський, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Презентації, лекції

Бібліографічний покажчик «Григорович-Барський Іван Григорович (1713–1791)»

Іван Григорович Григорович-Барський (1713-1791) - видатний архітектор українського бароко. Народився у м. Києві у родині київських міщан, що походила з м. Бар. Навчався в Київській академії (зараз Києво-Могилянська академія), зокрема в класах живопису. Перша відома його робота в Києві (1748-1749) - складна система гідротехнічних споруд самоточного водогону із павільйоном-ротондою, басейном і водограєм «Самсон» на Подолі. Творчість І. Г. Григоровича-Барського вирізняє пластичне загальне бачення архітектурного образу споруди із врахуванням ландшафту. Особливе місце в його творчості займає сакральна архітектура, в якій найсильніше виявилась його майстерність архітектора.



На подію до бібліотеки завітали викладачі та студенти І курсу архітектурного факультету Київського національного університету будівництва і архітектури, архітектори, києвознавці та бібліотекарі. Для них було розгорнуто книжкову виставку про архітектора українського бароко Івана Григоровича-Барського та виставку робіт майстрів художньої кераміки "Софіївської гончарні" КиївЗНДІЕП.
Вела презентацію Світлана Кирій, завідувач відділу соціокультурної діяльності бібліотеки. Вона розповіла, що науково-дослідницька діяльність проводилась бібліотекою з перших днів її створення як Наукової бібліотеки Української філії Академії архітектури СРСР в далекому 1944 році (з 1945 р. - Академії архітектури УРСР). Вже в перших планах науково-дослідних робіт академії дослідження Наукової бібліотеки були записані окремим рядком. За цей період фахівцями бібліотеки було започатковано серії «Видатні зодчі України», «Видатні будівельники України» та «Особистість" і видано понад 60 бібліографічних покажчиків.
Бібліографічний покажчик «Григорович-Барський Іван Григорович (1713-1791)» -це нове видання із серії «Видатні зодчі України», у межах якої вже вийшли покажчики про Володимира Заболотного (1998, доповнене перевидання в 2016), Владислава Городецького (1999), Павла Альошина (2000), Йосипа Каракіса (2002), Олексу Тація (2003), Олексія Бекетова (2016), Андрія Меленського (2016).
Презентувала новий покажчик його укладач - Ольга Углова, фахівець відділу бібліографічної та довідково-інформаційної роботи бібліотеки. Вона розповіла, що до видання ввійшла інформація про 349 документальних джерел, хронологічні рамки яких охоплюють 1911-2016 рр. і характеризують внесок І. Г. Григоровича-Барського в архітектурну спадщину України. Також вона підкреслила, що видання було укладено на основі вивчення каталогів, картотек та бібліотечного фонду ДНАББ ім. В. Г. Заболотного. Розміщена в ньому анотована бібліографічна інформація класифікована за тематичними розділами: «Біографічні дані та діяльність», «Проекти та збудовані споруди», «Загальні роботи, в яких згадується І. Г. Григорович-Барський». Пані Ольга зазначила, що видання має зручний допоміжний апарат і проілюстрований світлинами з фонду ДНАББ ім. В. Г. Заболотного.
На заході була присутня особлива гостя, нащадок славетного роду Григоровичів-Барських, Галина Сільвестрівна Севрук. Пані Галині дістався у спадок творчий хист, вона кераміст-монументаліст, працює в кераміці, мозаїці, графіці й живописі, має звання Заслуженого художника України. Їй 88 років і як берегиня роду зберігає унікальну інформацію про рід Івана Григоровича-Барського.
Галина Сільвестрівна надала для презентації невеликий фотоархів і документи. Серед матеріалів написана від руки її сестрою Ольгою схема родинного дерева, що бере свій початок від батька видатного архітектора Григорія Григоровича-Барського. Пані Галина розповіла детальніше про фото та інформацію, що зберігаються в родині, починаючи від свого прадіда Миколи Григоровича-Барського. Прадід Микола на орендованій землі у Межигір"ї побудував керамічну фабрику, вироби якої зберігаються в музеях Лондона. Його син Дмитро Миколайович був відомим адвокатом у Києві та Європі. Відомо, що за успішне завершення резонансної в 1913 році справи Бейліса він отримав подяку від 620 членів ради Старійшин Київського суспільного Зібрання та в подарунок Біблію, ілюстровану гравюрами французького ілюстратора і живописця Гюстава Доре. Дмитро Миколайович був одружений на Лідії Іванівні Липській і товаришував із Левком Платоновичем і Миколою Платоновичем Симиренками. Збереглося фото, яке є підтвердженням цієї дружби. Далі Галина Севрук розповіла про свою маму, яка єдина із 4-х дітей залишилася в Києві, та про долі своїх дядьків, які після революції виїхали за межі України. Також вона розповіла про себе, про свій творчий шлях, захоплення глиною, керамікою і живописом, про участь у 1970-х роках в Клубі творчої молоді, не зважаючи на переслідування КДБ.
Про особливе місце церкви в житті й творчості Івана Григоровича-Барського говорила на заході Ірина Марголіна, канд. іст. наук, Заслужений працівник культури України, працівник Національного заповідника Софія Київська. Вона зосередила увагу на роботі архітектора над реконструкцією Кирилівського монастиря, як значній вісі в його творчій біографії. Ірина Марголіна дала високу оцінку новому покажчику і підкреслила його безперечно важливе значення для інформаційного забезпечення вітчизняних наукових досліджень в архітектурно-будівельній галузі.














Прочитано: 1299 раз
Дополнительно на данную тему:
Презентація книжки Дмитра Антонюка «Римо-католицькі кляштори в Україні»
Презентація монографії «Архітектура, будівництво, дизайн в освітньому просторі»
«Невідомі периферії Києва. Північне Правобережжя»
ПРЕЗЕНТАЦІЯ електронних ресурсів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного
Презентація книги «Анисимов А. Мой Киев. Портрет в интерьере Вечности…»
Презентація книги «Віктор Вечерський: Біобібліографічний покажчик. Графіка»
Презентація книги українського архітектора Віктора Вечерського «Православні святині Сумщини»
Презентація книги Богуслава Сланського - Техніка живопису та реставрації
Презентація книги В.П. Ієвлевої «Пам’ятки індустріального розвитку Києва кінця ХІХ – першої третини ХХ століття»
Презентація видань НДІ пам"яткоохоронних досліджень

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка


 Пошук



вислів
будь-яке слово


 Електронний каталог





Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Берестейський, 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.15 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //