Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

 Меню
Loading Flash Menu

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

E-mail для повідомлень про корупційне правопорушення: korupciya_dnabb@ukr.net

Телефон: (044) 456 01 72


 До Всеукраїнського дня бібліотек


Урядова гаряча линія

Сайт Мінрегіону

  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Презентації, лекції

Як архітектура сталінської доби впливає на сучасний Київ

15 березня 2017 р. у актовій залі Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного відбулася лекція Павла Ковальова «Як архітектура сталінської доби впливає на сучасний Київ: історія знищень, перебудов та "дивного нового світу"».У своїй лекції Павло Ковальов розповів про архітектурний Київ періоду радянської доби - епоху 1930-1950-х рр., в першу чергу - з 1934 р., коли місто стало столицею радянської України та об"єктом й експериментальним майданчиком для його тотальної реконструкції на нових засадах «пролетарського раю». Свою розповідь лектор супроводжував відеорядом світлин.
Павло Ковальов розповів про те, як планувалось реконструювати Київ у середині 1930-х рр. та про будівлі того часу, зокрема, про комплекс будівель ВДНГ (1938 р.) - нині Національний комплекс «Експоцентр України», сучасний готель «Україна», Будинок Роліт (побудований для радянських письменників), а також найбільш помпезну будівлю того часу - сучасну будівлю Кабміну, що, за легендою, планувалася як споруда НКВС. У своїй розповіді києвознавець згадав про плани розбудови Урядової площі, зокрема, про три проекти архітекторів К. Алаб"яна, Й. Лангбарда, Я. Штейнберга, що не були реалізовані.
З розповіді києвознавця присутні дізналися цікаві факти про будинки сучасного Міністерства закордонних справ України, Наркомгоспу, Художньої школи на Старокиївській горі (архітектор Й. Каракіс, сучасне приміщення Історичного музею), будинки по вул. Інститутській 15-17 (архітектор Й. Каракіс), та Інститутській, 20/8 (архітектор С. Григор"єв), а також дитсадок «Орлятко», що був першим дитячим садочком у Радянському Союзі, зведеним за індивідуальним проектом.
З цікавістю учасники заходу прослухали про розбудову району ДВРЗ, будівництво якого розпочалося ще у 1934 р., та переглянули світлини будівель перших кварталів «нового світу», де й зараз можна відчути атмосферу тієї епохи.
Лектор також розповів про будівлі другої половини 1930-х рр. яким судилося дуже коротке «життя», а саме про Будинок оборони, будівлі Наркомату та Гранд-готелю, єврейський театр (архітектор Й. Каракіс), що були знищені у 1941 р.
У своїй лекції Павло Ковальов висвітлив повоєнний період відбудови Хрещатика, проекти його реконструкції, будівництво на непарному боці Хрещатика, варіанти забудови Майдану Незалежності, проекти Київської міськради та забудову ділянки № 25 на Хрещатику.
Лектор зауважив також, що у 1940-1950-ті рр. змінювалася структура міста, відбувалася побудова нових великих транспортних шляхів, що дало змогу інтегрувати лівий берег до київської міської інфраструктури.
На думку доповідача, саме з початку 1950-х рр. - апофеозу так званої «сталінської архітектури» - обличчя Києва, поруч з забудовою царської доби, визначають великі будинки на центральних вулицях та цілі райони на обох берегах Дніпра - від Печерська та Звіринця до селища Аварійного та Нової Дарниці.
Підсумовуючи свою розповідь, Павло Ковальов зауважив про аспекти впливу архітектури 1930-1950-х рр. на сучасний вигляд Києва та її беззаперечну естетичну й історичну цінність.
Учасники заходу обмінялись думками, враженнями і відзначили змістовність та інформативність лекції.


Прочитано: 440 раз
Дополнительно на данную тему:
ПРЕЗЕНТАЦІЯ електронних ресурсів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного
Презентація книги «Анисимов А. Мой Киев. Портрет в интерьере Вечности…»
Презентація книги «Віктор Вечерський: Біобібліографічний покажчик. Графіка»
Презентація книги українського архітектора Віктора Вечерського «Православні святині Сумщини»
Презентація книги Богуслава Сланського - Техніка живопису та реставрації
Презентація книги В.П. Ієвлевої «Пам’ятки індустріального розвитку Києва кінця ХІХ – першої третини ХХ століття»
Презентація видань НДІ пам"яткоохоронних досліджень
Презентація книги «Хто є хто в будівництві та архітектурі. Вип. 4»(К., 2008)
Презентація нової книги Вікторії Порт «ЛАД»
Презентація виставок про творчість Логвина Григорія Никоновича

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.20 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //