Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
Публікації про бібліотеку
Про бібліотеку
Ресурси бібліотеки
Державні Закупівлі
Подорожуючи містами
Видатні Особистості
Дарувальники
Заходи бібліотеки
Проекти бібліотеки

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Берестейський, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Бібліотечний клуб

Презентація книжкової виставки «Шлях до Храму»

15 лютого 2017 р. у бібліотеці відбулося засідання бібліотечного клубу «Національні святині» з нагоди 140-річчя від дня народження видатного українського вченого, археолога, музейника, мистецтвознавця, етнографа і художника Миколи Омеляновича Макаренка (1877-1938).



За громадянську позицію М. О. Макаренка, охоронця самобутніх історичних пам"яток архітектури і мистецтва, він був знищений сталінським режимом, зокрема через відмову підписати акт про знесення Михайлівського Золотоверхого собору вченого було розстріляно і на довгі роки незаслужено забуто. ДНАББ ім. В. Г. Заболотного зберігає в своєму фонді друковану спадщину різних періодів науково-дослідницької діяльності Миколи Омеляновича і, презентуючи їх суспільству, долучається до культурно-просвітницьких заходів, що повертають історичну пам"ять про видатного українця.
На заході були присутні слухачі курсів підвищення кваліфікації Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, студенти Мистецького інституту художнього моделювання та дизайну імені Сальвадора Далі, студенти факультету соціально-психологічних наук та управління Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, архітектори, бібліотечні працівники. Розпочала захід Владислава Осьмак, старший викладач кафедри культурології факультету гуманітарних наук Національного університету «Києво-Могилянська академія». У своєму виступі вона окреслила соціально-політичну та культурну ситуацію в Україні 1920-1930-х років, в якій жив і працював Микола Макаренко, та висвітлила переломну фатальну подію, що зруйнувала Михайлівський Золотоверхий собор і забрала життя видатного вченого.
Виставку книжок М. О. Макаренка представила завідувач відділу рідкісної книги та краєзнавства ДНАББ ім. В. Г. Заболотного Наталія Хлівненко. Вона розповіла, що переважна кількість робіт вченого присвячена мистецтвознавчій та археологічній тематиці, а справжньою родзинкою деяких видань Миколи Омеляновича є наявність автографів, дарчих написів і присвят. Зокрема, є книги, адресовані дружині Анастасії Сергіївні, українському історику, письменнику та археологу В. І. Барвінку, археологу М. Д. Протасову, колекціонеру Б. К. Жуку, українській музейниці П. А. Кульженко та іншим визначним особистостям. Особливо зворушливою є присвята рідному сину Орику, який трагічно загинув під час однієї з археологічних експедицій.
Також на заході виступила директор Інституту пам"яткоохоронних досліджень Ольга Пламеницька, яка розповіла про проведені громадські обговорення щодо присвоєння очолюваному нею інституту імені Миколи Макаренка.
Ведуча презентації Світлана Кирій звернула увагу присутніх на книгу Дмитра Макаренка «Шлях до Храму», в якій вперше в Україні висвітлено наукову та педагогічну діяльність Миколи Макаренка. Вона зазначила, що книжка була видана за сприяння Сумського земляцтва в Києві та подарована бібліотеці, що земляки видатного українця активно і наполегливо сприяють поверненню його славного імені. Всі присутні мали можливість ознайомитися з виданнями Миколи Макаренка, що являють собою ґрунтовну джерельну базу для науковців, викладачів і студентів і дають надію дослідити і встановити історичну правду.
















Фотогалерея:
Презентація книжкової виставки «Шлях до Храму»

 


Прочитано: 1182 раз
Дополнительно на данную тему:
Історія малих міст України: місто Кодима Одеської області
М.М. Жербін: будівельник і композитор
Історія малих міст України: місто Збараж Тернопільської області
Творча зустріч з українським кінорежисером В.І.Соколовським
Видатні українські будівельники ХХ століття: М.Д. Плєхов (1902-1968), Г.Я. Слободяник (1902-1972), Б.В.Стєфанов (1902-1986)
М.М. Дьомін (1903-1988): архітектор – містобудівник – реставратор
Засідання Вченої ради Академії будівництва України, присвячене 100-річчю від дня народження українського будівельника Михайла Сергійовича Буднікова
Історія малих міст України: місто Бар Вінницької області
Історія малих міст України: місто Хотин Чернівецької області
Історія малих міст України: місто Глухів Сумської області

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка


 Пошук



вислів
будь-яке слово


 Електронний каталог





Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Берестейський, 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.16 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //