Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

 Меню
Loading Flash Menu

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (044) 456 01 72


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Бібліотечний клуб

Покликання - бібліотекар

29 листопада 2016 року в Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного відбулося засідання бібліотечного клубу «Національні святині». Тема засідання - «Покликання - бібліотекар», присвячене Галині Людвігівні Яблонській.Галина Людвігівна Яблонська понад 50 років присвятила бібліотечній, архітектурній та будівельній справі. Вона почала працювати у січні 1945 року в щойно створеній (26 березня 1944 р.) Науковій бібліотеці Академії архітектури УРСР і стояла біля витоків формування унікальної галузевої бібліотеки поряд з президентом Академії архітектури УРСР В. Г. Заболотним, директорами М. І. Вязьмітіною і М. Ф. Грідіною, бібліографом О. Б. Шинкаренко, перекладачем М. А. Новіковим, бібліотекарем І. Д. Папір, академіками, член-корами та аспірантами академії, які опікувались питаннями розвитку академічної Наукової бібліотеки.
На її долю випала нелегка жіноча доля і велика відповідальність - керівництво єдиною галузевою бібліотекою країни, яку вона очолювала впродовж 28 років (1963-1991).
У засіданні бібліотечного клубу взяли участь бібліотекарі, архітектори, студенти ІІ курсу кафедри інформаційної, бібліотечної та архівної справи Київського національного університету культури і мистецтв і ІV курсу кафедри бібліотекознавства та інформології Інституту журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка.
Галина Войцехівська, директор ДНАББ ім. В. Г. Заболотного у своєму виступі зазначила, що метою створення бібліотечного клубу є розкриття творчості відомих і маловідомих архітекторів, будівельників, мистецтвознавців, краєзнавців, істориків і бібліотекарів, серед яких почесне місце займає Г. Л. Яблонська. Галина Анатоліївна розповіла, що багато років пропрацювала разом із Галиною Людвігівною. Вона згадала як вперше познайомилася з нею, коли під час навчання на заочному відділенні у вузі прийшла працювати до бібліотеки, як згодом стала її наступницею. Директор зазначила, що Г. Л. Яблонська без перебільшення самовіддано присвячувала себе нелегкій роботі становлення та розвитку бібліотеки.
На заході була присутня племінниця Галини Людвігівни, донька її рідної сестри Нелі - Олена Іващенко. Олена Леонідівна надала фото та інформацію із сімейного архіву, на основі яких фахівцями бібліотеки було підготовлено відео-презентацію про родину Г. Л. Яблонської. Переглядаючи світлини, п. Олена розповіла про побут, стосунки і традиції сім"ї, історію великого кохання й великого смутку Галини Яблонської.
Про покликання, що стало справою життя Г. Л. Яблонської підготувала презентацію Наталія Хлівненко, завідувач відділу рідкісної книги та краєзнавства ДНАББ ім. В. Г. Заболотного. Вона розповіла, що з перших днів роботи в бібліотеці Галина Людвігівна займалась створенням довідково-пошукового апарату, організацією та інвентаризацією бібліотечного фонду, брала безпосередню участь у створенні картотек і підготовці тематичних добірок для користувачів. Також вона досконало знала історію галузевої книги й була завзятим книголюбом і тому для учасників заходу підготовлено книжкову виставку "Улюблені книжки про Київ Галини Яблонської".
Поділитися спогадами про Галину Яблонську колеги та користувачі бібліотеки. З теплотою та вдячністю згадували у своїх виступах: психолог Людмила Гребінь, яка товаришувала і добре знала Галину Яблонську; науковець Віктор Завада, який пам"ятає професійну допомогу й фахову підтримку в його дослідженнях від Галини Яблонської особисто; колеги-бібліотекарі Тетяна Лисенко, Тетяна Рокицька і Ніна Ракович, які згадали її як вимогливого керівника, відповідальну людину і прекрасну жінку.
Засідання бібліотечного клубу стало даниною пошани і вдячності Галині Людвігівні Яблонській, інформаційною платформою для комунікації бібліотекарів різних поколінь, розкрило її вагомий внесок у становлення й розвиток єдиної в Україні галузевої бібліотеки з питань архітектури та будівництва, а також стало початком підготовки до наукової конференції «Бібліотекарки України» (2018 р.), приуроченої до 105 річниці від дня народження Г. Л. Яблонської.
Фотогалерея:
Покликання - бібліотекар


Прочитано: 830 раз
Дополнительно на данную тему:
Історія малих міст України: місто Кодима Одеської області
М.М. Жербін: будівельник і композитор
Історія малих міст України: місто Збараж Тернопільської області
Творча зустріч з українським кінорежисером В.І.Соколовським
Видатні українські будівельники ХХ століття: М.Д. Плєхов (1902-1968), Г.Я. Слободяник (1902-1972), Б.В.Стєфанов (1902-1986)
М.М. Дьомін (1903-1988): архітектор – містобудівник – реставратор
Засідання Вченої ради Академії будівництва України, присвячене 100-річчю від дня народження українського будівельника Михайла Сергійовича Буднікова
Історія малих міст України: місто Бар Вінницької області
Історія малих міст України: місто Хотин Чернівецької області
Історія малих міст України: місто Глухів Сумської області

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.16 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //